Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v  (Pročitano 7752 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v
« poslato: Novembar 24, 2013, 11:21:10 pre podne »
 Ima Skodu Fabiu 1.4 16v. Odradjjena je polu generalna na motoru, medjutim moor trese na leru. Tresao je i pre otvaranja motora i polugeneralne. Takodje na malom gasu ne na leru na malom gasu variraju obrtaji ista stvar se desavala i pre i posle osvezenja motor s tim da se sada vise oseca verovatno je kompresija bolja pa su i variranja u obrtajim i tresenje motora osetniji nego ranije. Menjao sam svecice sve filtere osim za benzin ulje 3 puta...Sta da radim osvezio sm motor a on trese i dalje i varira na malom gasu jako nezgodno.POMOZITE?
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2013, 12:00:27 posle podne pedja »

Odg: Trese i varira na malom gasu, fabia 1.4 16v
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2013, 05:13:40 posle podne »
Sta kaze dijagnostika,trebao bi da registruje takvo variranje gasa?Kada mu na leru das malo veci gas npr do 2000 obr kako se onda ponasa i u samoj voznji?
  • Vozi: Fabia 1.4 MPI 8v 200 god

Na mreži milosgranice

« Odgovor #2 poslato: Novembar 24, 2013, 05:21:43 posle podne »
bobina miljenko,kablovi,struja nesto oko nje
  • Vozi: fabia 1.9sdi

« Odgovor #3 poslato: Novembar 24, 2013, 05:47:31 posle podne »
Nemora da znaci,ako na leru lose radi moze biti i do sistema ubrizgavanja,e ako i na vecem gasu trese onda je 99% do struje,jesi li proveravao bobine?

Van mreže Nesas

« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2013, 06:45:09 posle podne »
Proveri bombine, kada je bombina losa na svecici oksidira onaj vrh . Ako imas nekog ti pozajmi jednu pa kreni redom,  a probaj da  otkacis kontakt sa jedne pa ako se auto ugasi nije ta. Vrati struju na nju pa sa sledece skini kontakt, ona koja ne valja auto ce slicno da radi kao sada.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2013, 07:09:06 posle podne »
Valjalo bi da se Badja ukljuci i da nam das jos koju informaciju.Da li auto auto isto radi na 2000-2500 obrtaja kao i na leru.Jel ti se auto gasi na leru?

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #6 poslato: Novembar 24, 2013, 09:54:04 posle podne »
Isti problem i isto sam radio generalnu motora i opet isto,dijagnostika pokazala samo lose sagorevanje,a sve kablovi,kontakti,mase,struju i ostalo majstor proverio rucno,otkad sam zatvorio EGR malo se smanjilo ali se primeti i dalje. Mozda su L sonde,tako bar rekose meni ali obzirom na njihovu cenu,nisam ni pomislio da proveravam...Uglavnom od tada sam presao 1oak kkm i sve je ok vuce ko lud ne trza.Znam tacno sta te muci ali resenje ne znam,a molim te u ime svih koji muce istu muku da ako resis problem obavezno podelis sa nama.

Van mreže WEST 014

« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2013, 10:25:08 posle podne »
Skinuti dizne, i ocistiti.

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #8 poslato: Novembar 24, 2013, 10:40:56 posle podne »
To ako nije dosad uradio morao bi obavezno,ali su kod mene bile ociscene prilikom generalke i trese i dalje.
P.S. da naglasim da nisam radio generalnu zbog toga vec je trosio litar ulja na 1000km...

Van mreže vlada320

« Odgovor #9 poslato: Novembar 24, 2013, 10:53:49 posle podne »
Nisi pomenuo da li je auto kacen na dijagnostiku - ikako?
Bez obzira sta sve sam radio i menjao ili radio mehanicar, nista od toga dok se auto ne prikaci na dijagnostiku i pomocu nje NASTELUJE PALJENJE! Svako diranje i pomeranje razvodnika paljenja pogorsava stvar, jer to nije motor gde se rucno okrece razvodnik i steluje paljenje, to se radilo na starim atomobilima.
Ipak, to je samo jadna od stvari sta bi moglo biti, a lici mi i na prljav leptir gasa.
  • Vozi: Opel Astra H 1.3DTH SW / ex Fabia mk1 1.4 16v

« Odgovor #10 poslato: Novembar 25, 2013, 12:17:34 posle podne »
Molio bih administratore da ovakve teme kao sada sto mi hocemo da pomognemo ali se covek nejavlja da nam da vise informacija brisu.Covek izbacio 1 poruku sa problemom i nista vise.

Van mreže DUTJA ZP

« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2013, 06:25:51 posle podne »
Molio bih administratore da ovakve teme kao sada sto mi hocemo da pomognemo ali se covek nejavlja da nam da vise informacija brisu.Covek izbacio 1 poruku sa problemom i nista vise.
Ja podrzavam tvoj komentar.Racunam nije covek stigao da odgovori ili tako nesto,kad ono nas kolega aktivan na drugoj temi koliko staje ulja u skodu.... Pocecu da koristim samo pp sa odredjenim ljudima da se ne bih nervirao zbog ovakvih slucajeva.

Na mreži bugarin

« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2013, 06:39:19 posle podne »
Neka bre ljudi, neka ostane tema.  Ako nista drugo, vidi se ko je pokusao da pomogne. Neko ce to ceniti (valjda).
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD

« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2013, 06:48:00 posle podne »
Drugari izvinite, kao sto odgovorih u pp jednom clanu danas sam pokusao da se nakacim na forum doduse s posla i nikako nesto sifra sta li je. Odgovorio sam na drugu temu dok sam trazio ovu. Video sam da decko ima problema a ja fala bogu trecu kanticu ulja sipao pa reko da pomognem coveku i nebi nasao ovu temo da nisam dobio u pp poruku.

Ovako, motor je tresao i pre i posle osvezenja variirao i pre i posle osvezenja. Mada sada se vise oseca verovatno zbog bolje kompresije vise neznam. Evo kako je to izgledalo pre osvezenja
http://www.youtube.com/watch?v=VRDQXXJ1dZ8
a evo kako se cuje posle
http://www.youtube.com/watch?v=ivNIZkStB4w
 snimak je u garazi pa mozda nije bas verodostojan.
Cini mi se da trese vise kad je hladan kad se zagreje malo manje . Kao sto rekoh na leru ok trese ne varira na malom gasu al onom najmanjem ideo od 5-600 do 110 i samo sto se ne ugasi zbog pada obrtaja kada dodam gas posle je ravnomeran ne varira. Ali sam primeti da je prva par dana nakon osvezenja ludovao sa potrosnjom tipa u roku od 15ak sekundi izmeni 7-8 razlicitih potrosnji tipa: 7,8 pa 10,5 pa  12,4 pa 3,2 na sekundu pa 5,6... sad se malo stabilizovalo van grada ali kao da vise trosi nego pre.Dali treba da legne to sve karike ventili sta li je neznam. Leptir cistio pre generalne malopre doduse po mraku presao oko 40km i skinem iber duva nesto al sta neam pojma mrak hladno pa nemogu da ocenim. Cuje se kao da krklja nesto povremeno ali jako tiho na mahove.Sipao sam LIQY MOLI za brizgaljke jer nemam dovoljno para da ih ocistim za sada
Ne zamerite jos jedanput ako nisam odmah odg od ovog auta cu na kraju da poludim...
poz i hvala na savetima trebaju mi i te kako

« Odgovor #14 poslato: Novembar 25, 2013, 07:15:59 posle podne »
Mislim da je tvoj problem u sistemu ubrizgavanja,jer kada ga malo isturiras onda mu je rad normalan,a tu moze da bude lom stvari.dizne,smesa.....Ajde da ti nezamerimo za nejavljanje,nego nadji dobrog majstora da ti nadje problem odmah da ti nebude skuplja dara nego mera.Jer ako budes menjao ovo,pa ono,pa jos ovo onda ce da te kosta.Bolje nadji dobar servis da ti kazu iz prve u cemu je problem,jer danas je svako ko ima radionicu i lap-top majstor.