Autor Tema: Ulazi voda u gepek  (Pročitano 3434 puta)

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Ulazi voda u gepek
« poslato: 24. Jun, 2020. 20:47 »
Ćao društvo... Ima problema. Ovih dana je bila kiša i posle par dana sam provalio da mi je voda ušla u gepek ( gde je rezervni točak). Proverio sam keder zadnjih vrata ok je. Dal ima neko sličan problem i dal je rešio??? Hvala
U pitanju je skoda fabia 2 2009 godište.

Van mreže sale.kriminale

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #1 poslato: 24. Jun, 2020. 21:22 »
Meni ponekad ulazi voda u gepek nakon udesa sa MAN-om a posle popravke.  Jeste me spljoštio od nazad, ali trebao si da vidiš njega ... sav izgreban .. jedna mala ogrebotina ... kada se zagledaš.   =))  Voda se kod mene ne razliva već zadržava u ograničenom ćošku i ne smeta. Osušim krpom i teraj dalje.

Jesi li imao kakav udes ranije , neko lupanje u tom delu ili iz čista mira ?

Voda može da ulazi bilo gde pa se kondenzuje i završava kod rezervnog točka.

Može biti keder ali treba proveriti i dihtung zadnjih svetlosnih grupa i kako je to zategnuto, kao i  onaj odušak za vazduh u gepeku.

  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže lipovaccc

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #2 poslato: 24. Jun, 2020. 22:48 »
E pa voda ti uoazi izmedju stop svetla i karosoerije. Skidaj stopove i videces  ako nije gde su stopovi onda ti ulazi na otvorima za ventilaciju kod rezvenog tocka.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Na mreži pajapop

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #3 poslato: 24. Jun, 2020. 23:59 »
To se otkriva tako sto se obori zadnji naslon, zavuce se u gepek a neko sa spoljne srane crevom poliva (simulira kisu)...i posmatra se gde curi... hearcut
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #4 poslato: 25. Jun, 2020. 08:55 »
E pa voda ti uoazi izmedju stop svetla i karosoerije. Skidaj stopove i videces  ako nije gde su stopovi onda ti ulazi na otvorima za ventilaciju kod rezvenog tocka.
E hvalaaaaa... Provericu stolove. A gde su ti otvori za ventilaciju?

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #5 poslato: 25. Jun, 2020. 08:56 »
To se otkriva tako sto se obori zadnji naslon, zavuce se u gepek a neko sa spoljne srane crevom poliva (simulira kisu)...i posmatra se gde curi... hearcut
Ok.? Hvala moraću to da uradim.

Van mreže lipovaccc

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #6 poslato: 25. Jun, 2020. 20:16 »

 
to su ovakvi otvori. Ti otvori su kod rezevnog tocka tocka. videces kad izvadis rezevni tocak.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #7 poslato: 25. Jun, 2020. 20:37 »
E hvalaaaaa punoooooo. Pogledacu

Van mreže sale.kriminale

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #8 poslato: 25. Jun, 2020. 20:46 »
Lipovac, kaži da li je to i kod tebe voda ušla kroz taj crni odušak kako se vidi na slici. Kod mene se to nalazi na bokovima ispod tapacirunga. Primetio sam kod mene da je ta guma takođe malo mokra kada uđe voda. Ako sam dobro shvatio, taj odušak treba da pusti višak vazduha napolje kada se zatvori poklopac gepeka ali ne sme da dozvoli ulazak vode od spolja. Nešto kao jednosmerni ventil. Ako pušta vodu onda je taj gumeni deo neispravan i treba ga menjati ili šta ?
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #9 poslato: 25. Jun, 2020. 20:49 »
Ali ja mislim da nemam to. Vadio sam pre par dana rezervni točak i nisam video te plastike 99%

Na mreži pajapop

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #10 poslato: 25. Jun, 2020. 21:17 »
. Ovih dana je bila kiša i posle par dana sam provalio da mi je voda ušla u gepek ( gde je rezervni točak). Proverio sam keder zadnjih vrata ok je.
U pitanju je skoda fabia 2 2009 godište.

 Znaci ovako...bila je kisa i posle par dana si primetio vlagu. To znaci, da je vlaga u gepek dospela slivajuci se iz vislje zone, ili je doprela u toku voznje "zapljuskivanjem" koseva ili tih otvora za ventilaciju (ako ih uopste i imas)...Ako hoces da sto pre otklonis problem moras ga brzo i pronaci a to znaci da izvrsis sistem eliminacije. Ako imas kucu i dvoriste mozes koristiti crevo ili odes u perionicu, pa na puskiranje. Znaci, oboris zadnji naslon, zavuces se u gepek, zatvorena vrata naravno,...i neko prska po zadnjem staklu i vratima gepeka i sad posmatras gde curi. Moze da curi na spoju stakla sa karoserijom, moze da bude los keder. MOzda je i ceo ali je spljeskan i lose dihtuje sa vratima. Ako tu nema curenja, onda je najverovatnije negde sa koseva. S obzirom da ti je auto 2009. godiste, mozda ima neke trulezine na kosevima ili patosu gepeka. Onda treba skinuti patosnicu i obloge koseva i to pregledati. Crevom ili "puskom" prskati ili jednostavno voziti auto po barama...ako ima vidljive trulezine odmah je jasno...na prvi pogled da je tu problem. Ako se ne vid,i u toku te operacije ce se vec pokazati...I to je cela mudrost---- :-[
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže zarko.milutinoviZapočeo temu

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #11 poslato: 25. Jun, 2020. 21:26 »
Provericu to sve... Hvalaaaaa

Na mreži pajapop

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #12 poslato: 25. Jun, 2020. 22:42 »
Provericu to sve... Hvalaaaaa

 Sad ti je vazno da otkrijes gde curi...a odmah zatim ce ti biti i jasno zasto. Ako curi sa spoja stakla i karoserije, razlog je trulenje falca. ako curi sa spoja kedera i vrata, razlog moze biti zbog loseg kedera (spljeskan ili pokidan), nagomilana prljavstina pa je vodeni kanal zapusen pa dolazi do podlivanja, ili se jednostavno razlabavila brava na vratima pa nema dobrog prijanjanja vrata o keder. Moze i da bude curenje na stop lampama zbog ostecenog dihtunga lampe ili nagomilane prljavstine ili su se lampe razlabavile...Mozda ti je samo spao ili pukao (satrulio) neki plasticni cep...mozda i ta venilacija koju Lipovacccc navodi...Najgora stvar koja moze da se desi je trulezina na kosevima ili patosu..to onda mora limar da krpi i da obavi zastitu....kao i ako je do trulenja falca ispod stakla...To je jos i najgore jer mora da se vodi racuna kako se skida staklo, jer ako pukne, a najcesce i pukne...eto dodatnog troska.... wall1
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže denis1977

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #13 poslato: 07. Avg, 2020. 15:44 »
Juce sam rijesio taj problem na svojoj fabiji, znao sam nalaziti 5 i vise litara vode u lezistu rezernog tocka, savjetujem ti da sto brze rijesis taj problem jer ce ti od vlage u autu plafon dobiti tackice kao kod velikih pusaca duvana.
Prije par godina imao sam manji udes na lijevoj stopki i malo na zadnjoj karambolci ispod stopa, zamjenio sam stop svjetlo i karambolku ali je ostao namrskan lim gdje se uklapa ventilaciona resetka sa membranama, slicna kao ova sa slike iznad, resetka se nalazi u rupi ispod stop svjetla, znaci kad se skine stopka.
Ja sam problem rijesio tako sto sam skinuo resetku, ocistio i posusio, namazao debeli sloj silikona po kederu resetke i vratio istu u leziste, kod tebe ako nije udareno auto tj. deformisano leziste resetke mozes samo gurnuti resetku da uklopi u svoje leziste tj. da nategne kedere i rijesio si problem.
Kad skines stopku, podigni zadnja vrata i iznad kedera sipaj vodu iz flase, ubrzo ces vidjeti kojim putem voda dospjeva u gepek.
  • Vozi: Fabia 1,4 tdi 59 kw.

Van mreže klisko

Odg: Ulazi voda u gepek
« Odgovor #14 poslato: 09. Avg, 2020. 09:29 »

 
to su ovakvi otvori. Ti otvori su kod rezevnog tocka tocka. videces kad izvadis rezevni tocak.
Kako rešiti ovo mesto? Zamena tih rešetki ili nešto drugo?
Hvala.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019



Pretraga foruma [Google]