Autor Tema: Favorit ne moze lagano u prvu brzinu  (Pročitano 1451 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže JJZapočeo temu

Favorit ne moze lagano u prvu brzinu
« poslato: 02. Jul, 2020. 23:43 »
Offtopic pitanje, jesam li ja jedini koji jednom kada auto krene i ako bas ne stane ne moze lagano ubaciti u prvu brzinu, tek kada auto stane ili ako par puta stisnem kvacilo i lagano drzim prema pvoj onda mozda upadne.

Je li to zato sto nema sinkron prve brzine?

Moze li se to kako poboljsati ili promijeniti tehnika? Stvarno me zivcira sto ako ne stanem onda dajem puno vise gasa i imam manje snage u drugoj brzini.
  • Vozi: Skoda Favorit 1.3L 43kW

Na mreži pajapop

Odg: Ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #1 poslato: 03. Jul, 2020. 00:12 »
Ja cesto, zbog gradske guzve i voznje "u koloni" upravo tako i vozim i nemam nikakvih problema sa tim....Najcesce rikverc brzina nije sinhronizovana. Mada ni taj problem nisam imo sa Felicijom, ali na primer sa Fabijom ( problem rikverc) vrlo cesto dok se nisam navikao. Nema sinhron rikverca, pa mora da se zaustavi potpuno, malo saceka, nekoliko sekundi, da se umiri broj obrtaja motora i menjaca, pa tek onda da se ubaci u rikverc..inace Krrrrr...krrrr  hearcut. Sto se tice Favoritke, pa bolje za pocetak proveri malo ulje u menjacu (da li ga ima dovoljno, ako je mutno zameni ga) i malo dotegni sajlu kvacila. Mogao bi i da proveris spojku menjaca...rucicu menjaca...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže Dobrivoje

Odg: Ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #2 poslato: 03. Jul, 2020. 07:01 »
Slazem se sa  pajapop - om u potpunosti, trebalo bi proverti " prazan hod " papucuce kvacila i najverovatnije dotegnuti sajlu za nekih 2 do 4mm. Sto se tice ulja u menjacu vecina vozaca nerazmislja o njegovoj kolicini i pohabanosti. Siguran sam da bi ga trebalo zamenuti sa novim uljem za menjac pa bi se odredjeni problemi koje imas prepolovili a. menjac sacuvao od moguceg ozbiljnijeg ostecenja...
  • Vozi: skoda 1000 MB

Van mreže JJZapočeo temu

Odg: Ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #3 poslato: 03. Jul, 2020. 12:40 »
Imam prirucnik https://www.amazon.com/Favorit-Service-Repair-Manual-Manuals/dp/1859605575 i u njemu pise da nakon 80k km se mijenja ulje, sada je taman vrijeme izgleda za promjenu. I trebao bih prekontrolirati tu sajlu.

Budem probao, hvala!
  • Vozi: Skoda Favorit 1.3L 43kW

Van mreže Karlheinz

Odg: Favorit ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #4 poslato: 04. Jul, 2020. 00:09 »
Offtopic pitanje
Nova tema je poželjna, evo je sada ovde.
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+

Van mreže mar_cog

Odg: Favorit ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #5 poslato: 04. Jul, 2020. 16:06 »
Evo da se ukljucim i ja. Na feliciji isto ne mogu u prvu da ubacim dok se auto skroz ne zaistavi. Realno, ne nedostaje mi mnogo u voznji, ali eto.. inace, ulje je zamenjeno skoro, salt hebla, poluga biraca, itd...da li pripisati to kvacilu ili menjacu?
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži pajapop

Odg: Favorit ne moze lagano u prvu brzinu
« Odgovor #6 poslato: 04. Jul, 2020. 19:40 »
...da li pripisati to kvacilu ili menjacu?

 Moze i kvacilu, moze i menjacu...a moze i majstoru koji ti je menjao one poluge...(da li si ti taj majstor?)...Ako je do majstora, mozda nije dobro nastelovan polozaj poluga ili je nesto labavo. A mozda kvacilo i ne odvaja dobro. Mozda bi sajla kvacila trebala da se malo dotegne. Kako ti ubacuje u rikverc? Ako ti u rikverc ubacuje tesko i sa krcanjem onda sigurno treba zategnuti sajlu. Ako zatezanje sajle pomogne, znaci da je ili bila labava ili ti je potisna ploca  popustila, ali vozi tako do sledece prilike. Ako ti ni to ne pomogne, onda je sasvim moguce da je do sinhrona prve brzine. Ili ta viljuska sto to pomera...u svakom slucaju, potrebno je rasklapanje menjaca. Ali, ako to tebe i onako mnogo ne dotice..vozi tako, bice situacija kad ces morati.."ne trci pred rudu"... wac1
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.



Pretraga foruma [Google]