Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Klapna gasa-čišćenje  (Pročitano 1779 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MoonZeTopic starter

Klapna gasa-čišćenje
« poslato: Novembar 24, 2013, 11:40:01 posle podne »
Desava mi se kad je hladno kad startujem auto počne da se trese po malo i da kad dodam gas na tako hladan auto kazaljka tj obrtaji malo polude kad pustim gas.Kad se auto zagreje ponaša se sve normalno. Kad sam bio kod majstora na malom servisu, rekao mi je da je to do klapne gasa, da treba da se očisti.
Da li ja mogu to sam da očistim(i kako)? Gde se nalazi,da li je pristupacno i da li je komplikovano?  :)
  • Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

Odg: Klapna gasa-čišćenje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2013, 09:13:22 pre podne »

Ja sam je rasturao ali je nisam cistio, posto je radila normalno. Nalazi ti se tacno ispod filtera za vazduh.

Van mreže MoonZeTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2013, 12:35:58 posle podne »
Hvala Dule, sad znam gde da gledam :-) Nisam ni zagledao gde je :-D
 Nisam mislio da petljam nesto mnogo, nego da je naprskam sprejom i ocistim koliko je moguce.

Sent from my HTC Desire X  

• Vozi: Fabia 1.4 mpi, 2003.

« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2013, 01:18:33 posle podne »
Sistem je krajnje jednostavan, mada moju nisam rasturao. U prethodnom postu sam napravio gresku, napisao sam da sam je rasturao ali je nisam cistio, JESAM JE SKIDAO, ali je nisam otvarao (my bad). Nalazio sam na netu kako izgleda iznutra i ispod plasticnog poklopca se nalaze plasticni zupcanici. Vodi samo racuna ako budes pristupao njima.