Autor Tema: Lanci za sneg, carape, vezice...  (Pročitano 5057 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže NebaZapočeo temu

Lanci za sneg, carape, vezice...
« poslato: 25. Nov, 2013. 17:17 »
Kupujem zance za sneg. Imam malo iskustva s lancima.
Potrebni su mi lanci koje cu koristi (dakle ne samo za pokazivanje muriji) maksimum 2 puta godisnje.
Na sta da obratim paznju (osim da pasuju za moju dimenziju pneumatika) ?
  • Vozi: Fabia 1.9 SDI

Van mreže robocoprs

  • RallyeSport
  • *****
  • Poruke: 147
  • Like ukupno: 0
  • L&K ugled: +15/-23
  • Lokacija: ГСУП 29-ти Београд, Република Србија
  • Ако хоћеш победити, не смеш изгубити!
Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #1 poslato: 25. Nov, 2013. 17:39 »
Na cenu :D Sve što je skuplje od 20€ je nepotreban trošak. Mislim pre svega na PRC lance.

Van mreže BALKANIJA

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #2 poslato: 25. Nov, 2013. 20:19 »
Ako ih montiras dva puta godisnje svi su dobri. Po Zlatiboru sam vidjao da svi koriste neke sarene (zuto,plavo,crveni). Ja sam samo jednom do sada kupio lance a kada promenim automobil, zamenim se sa onim likovima u Brusu sto " namecu lanci ! Dam im neku kintu i imam pasent lance.

Van mreže djordje48

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #3 poslato: 19. Okt, 2019. 11:22 »
Sta mislite o ovim vezicama za sneg :-X  vredi li ovo probati i drzati u autu kao prvu pomoc bravo2  imaju i tanje primitivnije. Mislim da ce ovde najpre da poispadaju ekseri-sipovi iz ove plastike. Mada mozda je kvalitetno sta znam...vrv vredi za te pare probati


Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #4 poslato: 19. Okt, 2019. 15:59 »
Sta mislite o ovim vezicama za sneg :-X  vredi li ovo probati i drzati u autu kao prvu pomoc bravo2  imaju i tanje primitivnije. Mislim da ce ovde najpre da poispadaju ekseri-sipovi iz ove plastike. Mada mozda je kvalitetno sta znam...vrv vredi za te pare probati



Dobijem pre 2 godine slicne na poklon , napadao haos sneg , ne budem lenj i odem na planinu kosmaj posto mi je blizu da probam , fabija u pitanju . Namontiramo , krene kao malo bolje uz sneg , prvo proklizavanje kad je dosao tocak do puta tj leda su se raspale . Ta plastika je bacanje para
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže djordje48

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #5 poslato: 19. Okt, 2019. 17:11 »
Znaci samo lancuga =)) :bravo:

Na mreži Skorpion

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #6 poslato: 19. Okt, 2019. 19:52 »
Ja imam carape ali nikad gi nisam montirao :D

Sent from my SM-G960F  

  • Vozi: Škoda Octavia A7 Style 1.6 TDI 85Kw

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #7 poslato: 19. Okt, 2019. 22:43 »
Znaci samo lancuga =)) :bravo:

Normalno  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #8 poslato: 20. Okt, 2019. 09:30 »
Ja sam u mom kraju osudjen povremeno na lance. Prosle godine su mi lanci pukli na seoskom putu, dohvatili kamen. Sta ocekivati od plasticnih vezonki i carapa?
Zato sam nedavno presao na scouta, i vise se necu hebavati sa lancima ni kojekakvim izmisljotinama...

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže slobodanalex

  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Na mreži DonKihot

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #10 poslato: 20. Okt, 2019. 12:48 »
Kao i sve ostale carape i slicno, super da imas u gepeku da ne moze policija da ti pise kaznu...

Poslato sa EML-L29  

  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Filip BG

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #11 poslato: 21. Okt, 2019. 08:43 »
Oni koji su imali priliku da borave u Skandinavskim zemljama tokom zime, videli su da se tamo koriste i zimske gume sa ugrađenim metalnim izbočinama koje oponašaju efekat lanaca za sneg („hvataju“ led), a manje utiču na smanjenje upravljivosti. Srećniji su mogli i da probaju vožnju po snegu sa takvim gumama  :)
Nažalost u Srbiji, ali i u još nekim zemljama, ovakve gume su zabranjene.
Spisak zemalja u kojima smeju da se koriste: https://www.mytyres.co.uk/winter-tyre-obligation.html
Firma Nokian je napravila prototip gume „sa šiljcima“ koji će moći da se upale na dugme, tj. izađu iz gazećeg sloja guma samo kada je to vozaču potrebno. Pogledajte promo video. Liči na auto James Bond-a.
https://www.nokiantyres.com/innovation/research-and-development/the-world-s-first-winter-tyre-with-retractable-studs/

  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže Buca Skoda Mladenovac

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #12 poslato: 21. Okt, 2019. 11:31 »
Oni koji su imali priliku da borave u Skandinavskim zemljama tokom zime, videli su da se tamo koriste i zimske gume sa ugrađenim metalnim izbočinama koje oponašaju efekat lanaca za sneg („hvataju“ led), a manje utiču na smanjenje upravljivosti. Srećniji su mogli i da probaju vožnju po snegu sa takvim gumama  :)
Nažalost u Srbiji, ali i u još nekim zemljama, ovakve gume su zabranjene.
Spisak zemalja u kojima smeju da se koriste: https://www.mytyres.co.uk/winter-tyre-obligation.html
Firma Nokian je napravila prototip gume „sa šiljcima“ koji će moći da se upale na dugme, tj. izađu iz gazećeg sloja guma samo kada je to vozaču potrebno. Pogledajte promo video. Liči na auto James Bond-a.
https://www.nokiantyres.com/innovation/research-and-development/the-world-s-first-winter-tyre-with-retractable-studs/

Probao na c klasi jos ranije nordfrost gume sa ekserima , doneo mi bas prijatelj i Svedske . Sa zadnjom vucom sam na avali prolazio gde prednje nisu mogle . Ali preterano su bucne kad su ociscene ulice . Mislim da za nase uslove te gume nisu ni potrebne iskreno .
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže nidza

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #13 poslato: 21. Okt, 2019. 12:32 »
Svake zime vozim eskere po Rusiji. Za njihove uslove fenomenalna stvar, voziš normalno, ko da nema snega i leda po ulicama praktično. Izlazak sa parkinga laganica, što inače u Beogradu i jeste najveći izazov kad padne sneg.


Po čistom asfaltu su užasno bučne, ali nisam primetio drugi hendikep. Uništavaju puteve, zato su zabranjene gde god nisu zime baš užasne. Probajte da zamislite samo na ovim našim raspalim putevima još eksere da vozimo. To do proleća ne bi ostalo ništa.



  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži DonKihot

Odg: Lanci za sneg, carape, vezice...
« Odgovor #14 poslato: 21. Okt, 2019. 15:14 »
Slično je i sa lancima kad se vozi po očišćenom putu. I ekseri i lanci su bučni i uništavaju kako put tako i trap auta...
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI



Pretraga foruma [Google]