Autor Tema: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS  (Pročitano 1966 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Super 20

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #30 poslato: 16. Jul, 2020. 01:50 »
Na sajt u MKD cena za O4 je 20k eu. O3 vise i nema. 17 je moguce valjda za 1.5 tsi za O3 ako ima to u SRB mada sto znam dali bi dao taj novac za stari model.

Kako sto ti rekov, javi se kaj covekot, pogledni ja oktavijata, vidi kolku moze da spusti pa proceni. Ima nekoj sto brzo mu trebaat pari i za brza prodazba ke spusti i 1500-2000eu (igraj na taa karta), a ima i takvi koi nema da spustat poveke od 200-300eu. Zatoa djabe tuka ke se prepucavame i ke se pravime pametni koga klucot e kaj tebe. Ako covekot spusti barem 1500eu (poveke uste podobro) togas razlikata ne e 10% tuku dosta poveke. Eden telefonski povik i izguben 1h da ja vidis kolata ne cini premnogu, ama ke te stavi vo pozicija da znaes na sto si-zemas ili ne i prodolzuvas ponataka so baranjeto. Probaj si srekata i vidi.
  • Vozi: Superb

Van mreže risteskyZapočeo temu

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #31 poslato: 16. Jul, 2020. 09:06 »
Na sajt u MKD cena za O4 je 20k eu. O3 vise i nema. 17 je moguce valjda za 1.5 tsi za O3 ako ima to u SRB mada sto znam dali bi dao taj novac za stari model.


"Ne isplati" se davati ~17k za stari model kad je ~20k A8... Slazemo se zemljace :) Pozovem, pogledam, provozam pa javim utiske :)
  • Vozi: Pezo 206

Van mreže Filip BG

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #32 poslato: 16. Jul, 2020. 12:06 »
Zdravo drustvo,
Zurka ovde, vidim ja :) Evo i ja da se prikljucim i prvo da se zahvalim svima! Bas ste zivahni (svaka cast!) i bas te mi pomogli da izbistrim misli!
Videćete da na ovom forumu ima finih ljudi. To prijatno društvo u Srbiji ide gratis uz kupovinu Škode. Možda su u nekim drugim zemljama ljubitelji marke mizantropi, ko će ga znati  :-\

@FilipBG: Vidim da prednost dajete 1.0 TSI motoru (3-klipa) u odnosu na 1.2 TSI (4-klipa), sme li se znati zbog cega?
Rekli ste da tražite porodičan auto. Ne bih da po stoti put otvaramo temu dugotrajnosti malolitražnih benzinskih turbo motora i prednosti i mana 3 i 4 klipa.
Kada u autu budete sa suprugom i detetom, gepek solidno pun i klima uključena videćete razliku između 160Nm koliko ima 1.2 63kw i 200Nm sa koliko raspolaže 1.0 tsi 85(81)kw. Takođe, više volim menjač sa 6 brzina (on je kod 1.0, a kod slabijeg 1.2 je sa 5), ali to je individualno. Ima i članova koji preferiraju petostepeni sa dužom petom brzinom.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #33 poslato: 16. Jul, 2020. 12:41 »
Ne bih se ja složio sa tom tvrdnjom da slabo vuče fabrička verzija sa 86 konjića, čak štaviše ide sasvim lepo i fino, nema snage za divljanje ali za putovanje ima...
Svojevremeno sam i ja vozio isti motor dok ga nisam čipovao u Revochipu i dobio još dobrih konjića, naravno da sada postoji velika razlika ali svima kažem da je 86 konja sasvim dovoljno za taj auto i normalnog vozača
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Mikim974

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #34 poslato: 16. Jul, 2020. 13:42 »
Kao sto reče moj dobar prijatelj Miroljub u svom komentaru negde na sajtu,nema bolje opcije u odnosu cena kvalitet od Octavie 1,2 Tsi.Za njega barem sigurno znam da poznaje Skodu u najsitniji šraf.Ne mogu da poredim 1,0 i 1,2 tsi jer nisam imao prilike da probam 1,0.Ljudi kazu da bolje ide od 1,2 i manje trosi,postoji taj zvuk trocilindricnog motora,ali kome to ne smeta ok.Ja licno kada bi se uverio u ovo ne bi mi bio problem da vozim i 1,0 tsi.Verovatno tih 40nm i 30 ks vise kod 1,0 znace.Opet kazem 1,2 tsi ide i vise nego odlicno u odnosu na karatkeristike,nije potrosac,ugradnja plina jedino ako zelite da vozite auto a imate trosak kao da vozite skuter.Kad je u pitanju trajnost nekako mi ovako laički vise uliva poverenje 1,2 sa cetiri klipa i 86ks,nego 1,0 sa tri klipa i 115ks,mozda gresim.Neko je pomenuo Toyotu corolu,skoro sam je gledao,stara godinu dana,kvalitetan auto,ne mnogo prostran kako na prvi pogled izgleda,sa njom se moze porediti nova Octavia A8.
  • Vozi: Skoda Octavia 1,2 TSI

Van mreže sale.kriminale

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #35 poslato: 16. Jul, 2020. 19:26 »
(https://www.youtube.com/watch?v=ThvL-yAzCag, https://www.youtube.com/watch?v=Moah194O9ME)

 =))

Kada sam prodavao sarog Fiću davnih dana (samo da ga se otarasim) došao momak koji je inače mehaničar i baš se razume u vozila. Krenuo da gleda i redom nabraja mane i probleme kako koji vidi. Meni došlo da mu kažem: " Pa dobro evo ti džabe. ". Prodao sam ga drugom mehaničaru po znatno nižoj ceni. Zadnje čega se sećam da je  rekao: " Fića k`o bog ".

Inače nezahvalno je prodavati auto do 3 godine starosti. Kao skoro je nov a nije nov i šta sada ?! Ja ga cenim 9.500 do 10.000 eur. Oko dve trećine cene novog pa možda malo jače. Sumnjam da će mu neko ponuditi više. Ja to tako vidim.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži klisko

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #36 poslato: 21. Jul, 2020. 20:23 »
Imao sam prilike da čitam zvanične procene automobila starih 4-5 godina, uglavnom službena vozila firme gde sam ranije radio, koja su prodavana nama zaposlenima na internim licitacijama. Gruba procena je da su nakon 4 godine bili na oko 55% vrednosti, plus minus 5% u zavisnosti od stanja. Uglavnom dizeli sa preko 100 hiljada km, održavani po PS-u, a voženi kako koji. Za godinu mlađi, sa jako malo kilometara meni zvuči realno oko 70% od početne cene, pa gde se nađete - zavisi kome je više frka.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Van mreže Miro MNE

Odg: Kupujem - Octavia A7 FL 1.2 TSI 63KW/86KS
« Odgovor #37 poslato: 22. Jul, 2020. 10:13 »
da se za 13k kupuje neki opremom I eventualno motorom napucan polovnjak shvatio bih, ali nikako ali baš nikako mi ne ide dati te novce za klot octaviju. Ako kolegi već nije bitna oprema, performance i tako neke za običnog vozača gluposti a za nas bolesnike presudne stvari, onda je rešenje dati 10k kao učešće za nov klot auto ostalo otplaćivati i riješeno. Ne vidim zašto bih uzeo polovnu klot 1,2 tsi a da je platim maltene kao novu.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance



Pretraga foruma [Google]