Autor Tema: Zujalica za svetla/pomoc  (Pročitano 1096 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Zujalica za svetla/pomoc
« poslato: 23. Jul, 2020. 20:22 »
Drugari, danas mi se desio problem. Zuji mi ona zujalica kad ostanu svetla upaljena, a svetla su ugasena inace. Prestane kad dam kontakt. Da li neko zna o cemu se radi, i gde se nalazi tacno ta zujalica? Hvala.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži pajapop

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #1 poslato: 23. Jul, 2020. 21:21 »
 Najverovatnije uopste nije kvar...Idi proveri..na nisi slucajno (ili namerno) upalio svetla za maglu, pa ti dugme ostalo u ukljucenom polozaju... =))
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #2 poslato: 23. Jul, 2020. 21:54 »
Najverovatnije uopste nije kvar...Idi proveri..na nisi slucajno (ili namerno) upalio svetla za maglu, pa ti dugme ostalo u ukljucenom polozaju... =))
Ja se izvinjavam na svojoj gluposti, maglenka je bila problem. Nekako sam slucajno pritisnuo taster za maglenke, a zbog sunca nisam video indikator na tabli. Nije mi ni palo na pamet. Veceras sednem u auto, upalim i vidim da sija. Ne mogu da verujem. Pri tom sam danas krenuo da rasturam tablu da dodjem do zujalice.. molim moderatore da obrisu temu da ne stvara zabunu, ne verujem da ovo moze jos nekom da se desi  =))
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže Flavio

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #3 poslato: 21. Sep, 2020. 00:41 »
Za slučaj da zatreba info, zujalica je na tabli osigurača. Ne treba ništa vanredno rasturati.
  • Vozi: Felicia LX 1.6 Combi

Van mreže SaleNBg

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #4 poslato: 15. Okt, 2020. 20:51 »
ma desi se bre. -zivi smo ljudi. -a nismo bas svi, aj' da tako kazem tehnicke struke.
*secam se na niva forumu svojevremeno drugar jedan pitao, kaze ne mogu volan da okrenem, i sad mi ono dumamo i 1 drugar kao - mozda zvucim kao da pametujem -al' ne pametujem, nego da vidis da nisi tockom pritis'o ivicnjak, a da ti je brava zakljucala volan - probaj malo cim tamo/vamo i kljuc u bravu... - i naravno - bi tako.
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000

Van mreže sasacv

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #5 poslato: 16. Nov, 2021. 20:01 »
Za slučaj da zatreba info, zujalica je na tabli osigurača. Ne treba ništa vanredno rasturati.


- gde se tacno nalazi zujalica na tabli osiguraca?Ako mislis da je to R6 - sigurno nije, jer taj rele nemam na tabli uopste niti sam ikada imao, a zujalica mi je radila do skoro - odnosno zujala je kad zaboravim svetla.Sad gledao nije ni do osiguraca (F11), jer mi radi dugo desno i desna zadnja pozicija - ako je to taj osigurac, a trebalo bi da jeste.
Takodje taster na vratima radi, tako da nije ni do njega
Ostaje mi da proverim samu zujalicu - samo mi treba tacna lokacija ...
  • Vozi: Felicia Lxi 1.3 50kw MPI 2001

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Zujalica za svetla/pomoc
« Odgovor #6 poslato: 16. Nov, 2021. 22:21 »
Zujalica se nalazi na samoj instrument tabli, kad izvuces cajger u gornjem uglu. Ne mozes promasiti. Drugi uzrok zasto zuja ne radi je neispravan prekidac maglenki. Ne pitaj me kako znam  :))
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI



Pretraga foruma [Google]