Autor Tema: Octavia 1.2TSI misljenja  (Pročitano 14665 puta)

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže kukurikuyuZapočeo temu

Octavia 1.2TSI misljenja
« poslato: 28. Jul, 2020. 17:23 »
Pozdrav svima,

nadam se da mi ovaj post neće biti obrisan...link na vozilo neću postaviti.
Ukoliko sam napravio neku grešku opet, zamolio bih admine da mi ukažu šta da prepravim u postu kako bi sve bilo regularno.

U potrazi za novim polovnim automobilom zapala mi je za oko Octavia 1.2 TSI 105KS, 2010g.

Čitanjem foruma uzduž i popreko vidim da manje više svi imaju problem sa lancem (kasnije je problem otklonjen novom konstrukcijom sa zupčastim).

Da li je u međuvremenu nađeno trajnije (trajno) rešenje za problem sa lancem na starijim TSI motorima? Neko od majstora, prerada, dorada i zamena, bilo šta samo da sam siguran u vezi lanca. Ukoliko jeste, molim za link ili kontakt i na šta još obratiti pažnju kod ovog automobila/motora.

Hvala unapred!
  • Vozi: nemam auto


Van mreže Karlheinz

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #1 poslato: 28. Jul, 2020. 18:45 »
Dobrodošao, možeš slobodno postaviti link.
  • Vozi: Yeti

Van mreže kukurikuyuZapočeo temu

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #2 poslato: 28. Jul, 2020. 18:54 »
Dobrodošao, možeš slobodno postaviti link.

Hvala na  dobrodošlici bravo2

Evo konkretno automobila koji me zanima, znači starija verzija sa lancem (da je s kaišem, ne bih temu ni otvarao :)  )

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16317916/skoda-octavia-12-tsi

..
  • Vozi: nemam auto

Van mreže shuxx

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #3 poslato: 28. Jul, 2020. 19:19 »
Licno mi se bas svidja, i model, i karavan. Samo stanje motora na oko 200K km. Dobra mu je i oprema. Moras se dobro raspitati o servisnoj istoriji. A to mozes u servisima. Cenim da imaju kompletnu servisnu istoriju. A pogotovo o motoru, i zameni lanca..
  • Vozi: Škoda Fabia MK II 1.4 TDI

Van mreže kukurikuyuZapočeo temu

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #4 poslato: 28. Jul, 2020. 19:39 »
Da, oprema je O.K. jedino što o TSI motorima nemam apsolutno nikakvo znanje.Što se tiče Oktavije, sve mi odgovara, ali ne znam ništa o tom motoru i pomalo me plaši, da budem iskren.
Vozio sam japance na lanac, niti jedan nije nikad menjan, kazali majstori ne treba...ne prelazim puno pa dizele ni ne gledam.
Inače redovno održavam automobile tako da šta treba da se sredi, sređujem.

Čitao sam ovde  na forumu kako su ljudi imali dosta problema sa 1.2TSI 86KS...i da su u toku prvih 100.000km tri puta menjali lanac  >:( :(  ... e toga se bojim i zato sam i otvarao temu. Čovek je napisao i da je na kraju stavljen filter ulja, sivi sa H oznakom ako se dobro sećam i ako sam pravilno razumeo.
Da li je to u međuvremenu rešeno, ili motor od 105KS nije imao tih problema?!

Svaki savet i preporuka dobrodošli!
  • Vozi: nemam auto

Van mreže MAKS

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #5 poslato: 28. Jul, 2020. 21:48 »
Nigde u volkswagen grupi vide neces naci taj motor 1.2/75 kw. Ti gledas taj od 85 kw sto je mozda bolje.
Ja sam ga vozio u fabiji 2011 . I bio je extra, stedljiv ide haos . Zujalica extra. Ali zvali su me u garantom roku na 20.000 km da mi promene lanac. Malo razocaravajuce ali . Mislim da taj motor je vozio joca 58 i te kako je presao kilometrazu u jetiju.
Pa mozda je on najbolji reper.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže kukurikuyuZapočeo temu

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #6 poslato: 28. Jul, 2020. 22:23 »
Hvala Maks na odgovoru!

A nakon zamene lanca u garantnom, da li je nakon toga bilo problema?
U redu, nije problem da se na novoj koncepciji motora pojavi problem, stavi se novi unapređen deo i rešeno. Neka zamenski izdrži do sledećeg velikog servisa (oko 60.000), meni dovoljno.

Zamolio bih onda Jocu, ako nije problem, da iznese svoja iskustva i utiske.

  • Vozi: nemam auto

Van mreže petarp031

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #7 poslato: 28. Jul, 2020. 22:57 »
Maks, mora da je neka greska, taj motor postoji od 63kw i 77kw koliko sam upoznat. Od 63kw ili 86ks je isao u fabiu, a jaci od 77 ili 105ks u octaviu. O3 je imala od 86 ks, ali je to motor od 16v, isti kao sto ide u fabiu od 90ks, samo u octi i golfu ima manje ks i ti 16v su imali zupcasti dok 8v imaju lanac. Prve serije tih motora, u sta spada i ova octavia, su imale problem sa lancima, tacno je da su menjani po nekoliko puta uz stalno ponavljanje problema, cak mi se cini da su imali problem i sa podloskama turbine i update-om softwera zbog mrsenja na prvom startovanju. Kasnije serije, pred pojavu 16v motora nisu imale problem, tako da sam ja duzio sluzbeno fabiu 2 1.2tsi od 86ks ali 2013.god koju sam razduzio sa oko 130.000km takoreci bez problema, samo je jedan kabl svecica crkao i to na 50.000km, sto se na drugim sluzbenim nije desavalo, bila je slucajnost. Trenutno te fabie imaju preko 200.000km i ni jedna nema ozbiljan problem, osim sto potrose oko litar ulja na 15.000km, ali to su serije gde su reseni lanci, a ne kao 2009-2012. godina.
Naravno ovo ne mora znaciti da se desava na ovom autu, mozda su svi problemi otklonjeni u garanciji.
Verujem da ce se javiti jos neko sa licnim iskustvom, mozda nisam u pravu za ovo napisano.
Inace, ova skoda deluje fino, malo je cudna kombinacija tapacira i ostatka enterijera. Najvise mi se svidja sto je iz Italije, pretpostavljam da nema trunke korozije.
Pozdrav

Van mreže MAKS

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #8 poslato: 29. Jul, 2020. 10:49 »


Naravno da nije. Vozio sam ga extra i prodao dajle. Mislim da ga covek vozi i dalje bez problema.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže lipovaccc

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #9 poslato: 29. Jul, 2020. 11:12 »
Pojavili se problemi sa tim 1,2 tsi motorima

Zadnji period u zemlju je uslo sa zapada dosta ovij 1,2 tsi i doslo je do problema sa kolima koja su presla oko 250 000km.

Sta se desava odlaze im bregaste i dosta njih traze delove za 1,2 tsi ovo moze da potvrdi buca . Trazi si sve zivo  bregaste, glave, turbine. Sve to nije problem zameniti ali tih delova nema kao polovnih. Nova bregasta za 1,2 tsi orginal kosta oko 40 000 a polovna ako neko ima to je dranje isto tako za sve ostale delove.

Postaje jako zeznut auto za odrzavanje msm motor ako je presao mnogo a delova nema.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže petarp031

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #10 poslato: 29. Jul, 2020. 11:24 »
Ali treba jasno definisati da li su problemi na motorima sa 8 ventila od 86 i 105 ks iz F2 i O2fl ili 90 i 110ks koji je isao u F3 i O3.
I dalje mislim da je Maks pogresio, nema 1.2tsi od 85kw ili 115ks jer tu snagu ima samo 1.0tsi.

Van mreže Miro MNE

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #11 poslato: 29. Jul, 2020. 12:16 »
Ovu plavu octi na polovni automobili sam gledao još nedje u martu mjesecu, svidjela mi se zbog kombinacije opreme i što bih konačno da pazarim tu mrcinu ponajviše iz radoznalosti. Ovo je ambiente oprema tzv siva varijanta i solidno je opremljena ali duže stoji na oglasima, možda je razlog cijena možda nešto drugo. Al kolko sam po fotkama vidio nije presvlačen volan, sve mi djeluje na svom mjestu.

1,2 TSI u O2 je postojao samo kao 77kw verzija ni jedna druga. Čuo sam za probleme sa lancem koji nisu bili toliko izraženi kao na 1,4 tsi gdje je znatno više modifikacija lanca. I čuo sam za turbine. Ostalo baš i ne, al neka kaže recimo Buca kako se traže ti djelovi.
  • Vozi: Fabia 2.0 MPI

Van mreže lipovaccc

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #12 poslato: 29. Jul, 2020. 14:31 »
Problemi se desvaju na ovim starijim 1,2 tsi sto su isli u fabiju dvojku i oktu dvojku .To su ovi sa 8 ventila  . Ova nova treća generacija fabija i oktvia je za sada oke valjda su nove.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže MAKS

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #13 poslato: 29. Jul, 2020. 14:43 »
Ali treba jasno definisati da li su problemi na motorima sa 8 ventila od 86 i 105 ks iz F2 i O2fl ili 90 i 110ks koji je isao u F3 i O3.
I dalje mislim da je Maks pogresio, nema 1.2tsi od 85kw ili 115ks jer tu snagu ima samo 1.0tsi.

Da verovatno.
U mojoj fabiji 2011 je bio 1.2 tsi 77/105.

I Kada sam zadnju put gledao ponude u vw grupi nigde nije bilo tog motora 1.2 tsi. Ni i seatu ni u golfu ni u fabiji.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Na mreži predragas

Odg: Octavia 1.2TSI misljenja
« Odgovor #14 poslato: 29. Jul, 2020. 15:00 »
Moj motor je 1.2 tsi 77kw sa lancem, decembar 2014. prakticno kraj proizvodnje tog motora. Za sada 110.000,00 km bez problema sa lancem, turbinom, softverom, itd. Ja ponekad na hladnom stratu imam 2-3 sekunde zvuka lanca i kasnije vise ne. U ovlascenom mi je receno da to nije strasno i da se desava dok ne podigne ulje nakon duzeg stajanja i da nije za zamenu. Raspitao sam se za cenu zemenskog seta i on u ovlascenom kosta oko 24.000 dinara, samo delovi, ugradnja je cenim jos bar oko 12.000. Planiram da ubuduce smanjim servisni interval na 10.000 km jer mislim da to moze uticati na trajnost lanca. I da pratim stanje pa kako bude...
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2tsi 2014. Elegance