Autor Tema: Greška p0420 p0302  (Pročitano 2355 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Greška p0420 p0302
« poslato: 01. Avg, 2020. 20:36 »
Pomoć!!! Auto mi trokirao na benzinu i upalio je cek engine lampicu. Ocitam greške p0420 i 0302. Na plinu radi savršeno!! Odem u servis i kažu da su prljave dizne i da moraju da se peru. Posle pranja majstor mi je napomenuo da moram da potrošim benzin jer je lošeg kvaliteta! Mada sumnjam u to..... I tako ja krenem da trošim benzin i da se vozikam danima.... Primetim da slabije vuče u odnosu na ranije.... Pre pranja ali dobro. Potrošim benzin i sipam gdraiv 100oktana.... Prošlo je 15 tak dana bez nekih problema u kombinovan vožnji i taman kad sam pomislio da je problem rešen, jutros mi se pojavi ponovo 😭😭😭😭😭. Isto trokiranje i iste greške. Pošto idem u servis ponovo u ponedeljak ja kao lajk isključujem struju i sve što je vezano za nju jer na plinu radi savršeno, dizne su prane ultrazvucno.... E sta jos moze da izazove ove simptome, voleo bi da čujem i vaše mišljenje pre nego što im reklamiram popravku!!! 😩😩
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže -nebojsa-

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #1 poslato: 02. Avg, 2020. 09:21 »
P0420 je u osnovi greska za problem sa katalizatorom ali ima vise uzroka, P0302 su detonacije (misfire) na 2.cilindru.
Obzirom kako se "peru" dizne, moguce je da je dizna i neispravna iako je na "pranju" normalno radila.
Dijagnostika, videti ima li detonacija (i na kom) cilindru.
Najlakse je zameniti mesta benz.diznama pa videti da li ce biti ista greska, tj. na kom ce cilindru biti detonacije.
Drugo, motor na TNG radi kad se zagreje; na benzin kad je hladan.
Mozes da probas da vozis samo na benzin, ako zagrejan na benzin radi normalno, problem je druge prirode.
Izmeriti kompresiju...
  • Vozi: Škoda Octavia 3 Combi 1,2 TSI 6B 2013.

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #2 poslato: 02. Avg, 2020. 10:25 »
Hvala Nebojša, prošli put mi je prijavljivao grešku na 3 cilindru čini mi se, to je bilo pre pranja dizni, verovatno su posle zamenili mesta diznama predpostavljam.. Inace nisam sada probao kad je zagrejanu da prebacim na benzin da vidim kako radi ali je pre par dana radio normalno na benzin. Hvala jos jednom 👍
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #3 poslato: 02. Avg, 2020. 14:29 »
Evo probao sam i varijantu kad je zagrejan da vratim na benzin, isto trokirao kao kad je hladan (radi na 2klipa)....
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Na mreži pajapop

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #4 poslato: 02. Avg, 2020. 18:09 »
Pomoć!!! Auto mi trokirao na benzinu i upalio je cek engine lampicu. Ocitam greške p0420 i 0302. Na plinu radi savršeno!! E sta jos moze da izazove ove simptome, voleo bi da čujem i vaše mišljenje pre nego što im reklamiram popravku!!! 😩😩

 Evo sta ja mislim. P0420 se odnosi na slabu efikasnost katallizatora. Ali, to nastaje kao posledica izostanka paljenja Po3o2. Dobro, katallizator ce mozda i morati da se cisti. Ali se mora pozabaviti pre svega ovom pojavom izostanka paljenja. E sad, uzroci izostanka peljenja su visestruki, a jedan od njih je kvalitet goriva to jest mogucnost njihovog mesanja. Ako ce mo pravo...tebi gas i benzin mogu u nekom trenutku da se malo mesaju. Sta ako ti je gasni ventil oslabio i ima propustanja gasa dok radi na benzinu...Ja mislim da bi ti prvo trebao da odes kod plinadzije, dsa on prvo pogleda kako to sve stoji....
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži pajapop

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #5 poslato: 02. Avg, 2020. 18:25 »
 I evo pade mi na pamet prost test...Upali auto na plinu i dok motor radi na leru zatvori glavni ventil na boci....nek se auto ugasi, jer nema vise plina...E tad ga prebaci na benzin, upali, vozi...pa ako vise nemas problema onda je to sto sam ti vec napisao....
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #6 poslato: 02. Avg, 2020. 21:45 »
Pre dve godine sam imao taj problem, otišla je neka propusna membrana na rasprsivacu, bio u BRC servisu zamenili rasprsivac jer je dobio zazore na membrani.. i puštao je plin i benzin zajedno, ali tada mi je prijavljivao prebogatu smesu.
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Na mreži pajapop

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #7 poslato: 02. Avg, 2020. 22:07 »
Pre dve godine sam imao taj problem, otišla je neka propusna membrana na rasprsivacu, bio u BRC servisu zamenili rasprsivac jer je dobio zazore na membrani.. i puštao je plin i benzin zajedno, ali tada mi je prijavljivao prebogatu smesu.

 Ne, ne, ne...ovo sto ti pisem nema veze sa membranom na isparivacu. Ovde je moguce da se radi o gasnom ventilu koji reba da je zatvoren kad ti je benzinski ventil otvoren...Uradi ti ovako kako sam ti predlozio i ako tad bude sve u redu onda samo treba da zamenis taj gasni ventil (vetil tecne faze) i eventualno ocistis katalizator...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #8 poslato: 02. Avg, 2020. 22:16 »
Hvala, provericu.. 😁
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #9 poslato: 07. Avg, 2020. 19:04 »
Evo da javim šta je bilo na servisu, ponovo su skidane dizne oprane i testirane, ustanovljeno je da su ispravne ali su opet bile zaprljane sa nekim trunjem - sluz kako oni kažu koja se nalazi u magistrali koja dovodi do dizni.  Rečeno mi je da sipam pun rezer... Goriva i aditiv koji će da čisti tu magistralu... Sada auto ide dobro na benzin i dobro vuče,netrza i netrokira. To je kažu posledica višegodišnje vožnje isključivo na plin, i da moram mnogo više da vozim na benzin nego do sada. Videćemo kako će ići, nadam se da je sada rešen problem.
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Na mreži petarp031

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #10 poslato: 07. Avg, 2020. 20:49 »
Imao sam isti slucaj, nije to sluz, kruni se crevo od benzina koje se kaci na rampu, puca crevo i trunje sa unutrasnje strane creva upada ka diznama. Zamenio bih to crevo i vise neces imati problema. Ja sam pre zamene creva prao godisnje 2, 3 puta benzinske dizne iako sam cesto vozio na benzin, slucajno sam primetio da je to problem i evo vec 3, 4 godine taj auto nema problem da sam morao skidati dizne.
Pozdrav

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #11 poslato: 07. Avg, 2020. 21:28 »
Druže moj, da li je to ono kruto crevo koje ide od filtera goriva i ulazi ispod haube, pa se tu račva ka diznama? Šta je u stvari ta magistrala kako oni zovu, i odakle počinje i gde se završava? Koliko si platio i da li si uzeo novo ili skidano sa rashodovanih (polovnih) automobila? Pozdrav  bravo2
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007

Na mreži petarp031

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #12 poslato: 07. Avg, 2020. 21:33 »
Jeste to crevo, novo je papreno skupo, ide i 7, 8.000 din. Stavio sam najkvalitetnije benzinsko crevo koje sam mogao naci u prodavnicama i na ocevu octaviu, gde sam prvo uvideo problem pre 3, 4 god, a zatim i na mog golfa. Nije fabricki, bode oci par dana, sada i ne primecujem da nije original jer je provuceno kroz fabricke vodjice i spakovano ok. Kupis metar i po creva, par selni i zamenis, bez problema.
Zaboravih, od filtera do motora ti ide plasticno crevo pa brzim spojkama do rampe gumeno, problem pravi to gumeno crevo oko motora, na njega mislim.

Van mreže pile_saleZapočeo temu

Odg: Greška p0420 p0302
« Odgovor #13 poslato: 07. Avg, 2020. 21:44 »
Znaci nije problem u tom plastičnom crevu, već u gumenom, hvala na odgovoru i savetu, to ću i ja da menjam!! 👍 Pozdrav 😉
  • Vozi: Skoda Romster 1.2 HTP 12 v 2007



Pretraga foruma [Google]