Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Čudne vrednosti za DPF u VCDS  (Pročitano 194 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži dixonTopic starter

Čudne vrednosti za DPF u VCDS
« poslato: Septembar 07, 2020, 22:33:29 posle podne »
Pozdrav drugari, uzeh danas VCDS od Ivana iz VCDS teme. Priključim na škodilaka i dobijem neke čudne vrednosti kad sam ušao na 01-engine, 08-meas. blocks, 108, i dobijem sliku ispod. Čudno mi je što je treća vrednost 0, druga samo 5, a prva 198ml, dok u oblačiću stoji da se na 175ml menja DPF Šta tačno znače sve tri vrednosti? Je l ovo sve ok, ili da vozim negde da neko pogleda? Gde u BG, kod koga?

U pitanju je Superb 2008, 2.0 tdi cr, 125kw, dsg. Na satu 320kkm

Odg: Čudne vrednosti za DPF u VCDS
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2020, 22:35:07 posle podne »
Da napomenem da se često dešava da mi radi na 1000rpm u leru, i po nekoliko minuta i neće sam da spusti na 800 dok ga ne ugasim i ponovo upalim..

Na mreži AcoSk

« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2020, 01:53:36 pre podne »
Pa kad pocne da radi na 1000 obrtaja znaci da je zapoceo regeneraciju dpf-a, a ti ugasis auto i prekines je.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2020, 12:57:03 posle podne »
Pa kad pocne da radi na 1000 obrtaja znaci da je zapoceo regeneraciju dpf-a, a ti ugasis auto i prekines je.
Znam, ali čudno mi je što radi po 10min i ne obori obrtaje.

Na mreži AcoSk

« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2020, 13:20:41 posle podne »
Pa ne moze da uradi regeneraciju za 10min. Nekada to traje duze. Treba provozati auto kada krene regeneracija, a ne u mestu da radi.
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Na mreži aleksaj.ing

« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2020, 13:23:16 posle podne »
Znam, ali čudno mi je što radi po 10min i ne obori obrtaje.
Regeneracija i treba da radi 10tak minuta i u tom periodu će svakako držati povišene obrtaje, pogotovo ako je puštataš da radi u mestu. Ja na mojoj nisam uhvatio da radi manje od 10tak minuta i pored toga što me regeneracija uvek uhvati u vožnji i onda čak i ako sam stigao na odredište ja napravim još koji kilometar jer smatram da je za sam proces čišćenja bolje da auto bude u vožnji i na određenoj turaži (oko 2500 obrtaja). Do sada sam uhvatio ne znam koliko regeneracija od kada imam auto i u principu zavisi od više stvari koliko će često da se pojavljuje, pa je kod mene neki prosek recimo 400-500 km, a i što je kraće vreme između regeneracija to znači da je dpf više zaprljan pa ako tebi i na VCDS-u prijavljuje neku veću vrednost, onda bi to verovatno trebalo proveriti i po mogućstvu očistiti kod ovlašćenog lica.
  • Vozi: Škoda Octavia A7 1.6 tdi Greenline i Škoda Fabia 1.4 mpi Elegance

Na mreži pajapop

« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2020, 15:25:58 posle podne »
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.