Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Problem sa podizanjem stakla na fabiji mk2 2011g  (Pročitano 52 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DrajanTopic starter

Problem sa podizanjem stakla na fabiji mk2 2011g
« poslato: Septembar 12, 2020, 21:23:01 posle podne »
Novi sam član od pre par dana imam problem sa podizačem prednjeg prozora (na vozačevoj strani) na Fabiji 1.2 tdi/cr 55kw combi greenline 2011g. Prilikom podizanja prozora dolazi do njegovog krivljenja i jedva se zatvori tako što moram rukom da ga ispravim kako bi ulegao u ležište, a pri tom motor jedva ga zatvori dok pri otvaranju ide bez problema. Probao sam danas da dođem do nosača skinuo tapacirung, motor, odvrnuo šarafe sa male četvrtaste oplate na kojoj se nalazi mehanizam izvadio ga napola ali nisam mogao izvaditi šinu na kojoj se nalazi staklo. Doduše već me je počeo hvatati mrak pa sam odustao o dalje demontaže. Sve ponovo sastavio i ostavio za drugi dan. Predpostavljam da je problem u ležištu /vođici na koja podiže i spušta staklo ili je sajl. Na YT sam pregledao dosta snimaka kako se skida mehanizam ali sve su to snimci za Fabiju do 2007 godine što je dosta jednostavno. Samo ima jedan snimak za fabiju od 07/14g ali ne pokazuje kako se vadi mehanizam već samo skidanje tapacirunga https://www.youtube.com/watch?v=FKZLovIs7LM&ab_channel=GiannisPapadimas. Da li je neko od forumaša imao ovakav problem sa ovim modelom ili ima neke fotografije ili video bilo bi mi od velike pomoći. Hvala. 
  • Vozi: Skoda fabija karavan 1.2 tdi greenline 2011