Autor Tema: Mašina za pranje pod pritiskom  (Pročitano 5933 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sale.kriminaleZapočeo temu

Mašina za pranje pod pritiskom
« poslato: 06. Okt, 2020. 14:06 »
Zanima me neka hobi varijanta mašine za pranje vozila ali ne obavezno da je najjeftinija. Neću klotaru mašinu. Već sam se nešto raspitivao i kažu da treba da ima metalni priključak za crevo da bi duže trajala. Karcher navodno ima sve plastične te glave a metalne kreću od skupljih varijanti. Ima u prodavnicama Michelin, Villager i svašta nešto. Da li se za oko 20 k dinara može naći nešto da valja i kakva su iskustva. Zanima me i održavanje tih mašina i priključci i svašta.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži petarp031

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #1 poslato: 06. Okt, 2020. 14:27 »
Imam ovu i za sada sam zadovoljan, koristim je 2 god, nema problema u radu:
https://www.husqvarna.com/rs/proizvodi/pressure-washers/husqvarna-pw-125/967676401/
Pre ove masine unistio sam hoby karcher, kew, einhell i neku malu plavu talijansku sa kojom sam ponajvise bio zadovoljan.
Najveci ubica masina je rani mraz i ako u sistemu ostane voda, a jos veci unistitelj su deca koja su sve moje prethodne masine zapalili, dok perem iskljucuju vodu, ne stignem da ugasim masinu i pocrkaju vrlo brzo.
Ova husqvarna je za sada super, ima odlican rasprsivac pene, radi stabilno, sasvim dovoljno da vikendom operem 3, 4 auta, a imala je i ona par iskljucenja vode, za sada radi
Od istog proizvodjaca imad pw 235, mislim da je dosta ozbiljnija a skuplja je 50 ak evra. Vidim da ih imaju na KP po nesto povoljnijim cenama.
Ne znam jel neko probao Lidl Parkside, deluje dobra i ozbiljna za taj novac.
Pozdrav

Van mreže sale.kriminaleZapočeo temu

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #2 poslato: 06. Okt, 2020. 18:55 »
Hvala druže. Nikad nisam čuo za tu marku Husqvarna i nikada ne bih provalio tu internet stranicu. Mašina izgleda ozbiljno. Crevo 7 metara. Metalna pumpa. OK. Aaa i nemoj da se vadiš na klince.  ;)

Često posećujem Lidl i svi ti proizvodi Parkside koji se tamo prodaju su slabija hobi varijanta alata. Izgledaju ozbiljno ali po kvalitetu su niži hobi nivo.  Fen za kosu Parkside mi se brzo pokvario (ne samo meni). To je kineska klotara. Mogu da kupim neku jednostavnu svarčicu ili alatku ali ozbiljnije stvari ne kupujem u Lidlu.
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže WladaGTC

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #3 poslato: 06. Okt, 2020. 19:09 »
Ja sam sebi uzeo karcher K4 Full Control u Okovu bio na akciji 28.000din. i preeeezadovoljan sam znaci masina ubija koliko je dobra bas bas sam odusevljen perem ogradu sa njom, beton, zid, kola sve  :))

Na mreži slobodanalex

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #4 poslato: 06. Okt, 2020. 20:08 »
Ja sam uzeo Bosch Aquatak 130, metalna pumpa, 3u1 glava, vec godinu dana me sluzi savrseno.
https://www.bosch-diy.com/rs/sr/p/universalaquatak-130-06008a7b00-v43709
  • Vozi: ŠKODA SUPERB COMBI 2.0 TDI STYLE 2017 Lava Blue

Van mreže sale.kriminaleZapočeo temu

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #5 poslato: 06. Okt, 2020. 23:56 »
Imam ovu i za sada sam zadovoljan, koristim je 2 god, nema problema u radu:
https://www.husqvarna.com/rs/proizvodi/pressure-washers/husqvarna-pw-125/967676401/

Da li ova mašina H PW 125 ima mogućnost podešavanja jačine pritiska odn. jačine mlaza pri pranju i da li se može podešavati oblik malaza recimo da bude pljosnati mlaz vode za pranje vozila i da li ima filter za vodu ?

Ne vidi se baš sve u podacima koji su prikazani. Vidim da je to Švedski proizvođač što je dobar znak.

Inače K4 je malo jača sa cenom. Bosch A 130 je najjeftinija što ne znači da je loša. Sve tri varijante su vredne razmatranja.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži petarp031

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #6 poslato: 07. Okt, 2020. 07:05 »
Nema podesavanje mlaznice, meni je to nedostajalo prvi dan jer sam navikao da imaju sve masine u hoby varijanti. Ne moze se podesavati lepeza, sve je fiksno, ali ja sam se navikao, cak mi je ovako i bolje jer je podeseno na idealnu sirinu. Masina ima dve mlaznice, obicnu i roto diznu koja je pogodna za beton, ako bi oprao vozilo sa njom, verujem da bi ostavilo ostecenja na farbi jer skoro da sece kao zilet.
Filter nisam dobio, ne ide u pakovanju, imaju ga kao dodatnu opremu, oko 10 ak evra je, dobro si me podsetio da ga uzmem, jer mi je drug koji je zastupnik pricao da je najbitnije prazniti taj filter, ubio sam se trazeci, i tek kasnije shvatio da ga nema.
Pozdrav

Van mreže darep

Odg: Mašina za pranje pod pritiskom
« Odgovor #7 poslato: 24. Dec, 2021. 19:51 »
  • Vozi: Skoda Fabia



Pretraga foruma [Google]