Autor Tema: Paljenje  (Pročitano 1420 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Paljenje
« poslato: 25. Okt, 2020. 00:19 »
Octavia 1.9 sdi mk1
Poslednjih par dana, motor zavergla, upali i posle 2-3 sekunde rada se ugasi.
Za to vreme lampica "blokada protiv krađe" blinka.
Posle nekog vremena i velikog broja pokušaja, lampica ostane upaljena, motor zavergla, upali i nastavi normalno da radi.
Nakon kraćeg zagrevanja motora, u vožnji ili u leru, i njegovog gašenja, u nastavku motor normalno pali i radi.
Ključ, brava, računar ... ???
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Na mreži URKE 80

Odg: Paljenje
« Odgovor #1 poslato: 25. Okt, 2020. 10:04 »
Meni se to dešavalo na Fabiji 1.9sdi 2001. Prebrisao kanal na ključu alkoholom i čačakalicom iščačkao nečistoće iz kanala na ključu takođe. Problem nestao. Auto je prodat i nova vlasnica kaže da radi ko satić evo već dve godine od tada.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #2 poslato: 25. Okt, 2020. 14:26 »
Očistio ključeve, kako je preporučeno, ali  ..., 😭 problem ostao isti  😭
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Na mreži pajapop

Odg: Paljenje
« Odgovor #3 poslato: 25. Okt, 2020. 19:49 »
Octavia 1.9 sdi mk1
Poslednjih par dana, motor zavergla, upali i posle 2-3 sekunde rada se ugasi.
Za to vreme lampica "blokada protiv krađe" blinka.
Posle nekog vremena i velikog broja pokušaja, lampica ostane upaljena, motor zavergla, upali i nastavi normalno da radi.
Nakon kraćeg zagrevanja motora, u vožnji ili u leru, i njegovog gašenja, u nastavku motor normalno pali i radi.
Ključ, brava, računar ... ???

 Meni ipak ovo lici da postoji neki kvar na alarmu. Jer nije cilj alarma da samo pisti kad neko provaljuje, vec i da ne moze da ga upali. Malo sam prelistavao neka uputstva za Oktavije...doduse nasao sam za neku mladju, ali evo sta o tome pise u uputstu o ponasanju lampica, makar za taj model, ali mozda se moze odnositi i na tvoj??? Citiram..."...Kontrolne lampice u vratima vozača
Nakon zaključavanja vozila kontrolna lampa će treperiti brzo oko 2 sekunde, a onda će nastaviti da trepće ravnomerno, u dužim intervalima.
Ako je vozilo zaključano, a sigurnosni uređaj » strana 28 nije u funkciji, kontrolna
lampa u vratima vozača brzo trepće otprilike 2 sekunde, isključuje se i nakon
približno 30 sekundi počinje da ravnomerno trepće u dužim intervalima.
Ako kontrolna lampica prvo brzo treperi oko 2 sekunde, a zatim neprekidno svetli
oko 30 sekundi, a nakon toga sporo treperi, u sistemu centralnog zaključavanja ili
kod nadzora unutrašnjosti i zaštite od odvlačenja postoji kvar » strana 31. Zatražite pomoć najbližeg ovlašćenog ŠKODA servisa...." Kraj citata (kopi pest)...U svakom slucaju, pronadji ti prvo uputstvo za tvoj model, prostudiraj malo taj alarmni sistem...eventualno, promeni bateriju na kljucu...preventivno...pa ako problem ostane moraces u neki servis koji imaju dobru autoelektriku i poznaju te alarmne sisteme...najbolje u ovlasceni servis...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #4 poslato: 25. Okt, 2020. 20:22 »
Hvala mnogo na velikom trudu, međutim nije u pitanju klasičan alarm nego fabrička zaštita od krađe, kojom se uparuje kod ključa u bravi sa kodom u računaru. Signalna sijalica se nalazi na instrument tabli, a svojim blinkanjem daje informaciju da kodovi nisu upareni i da je rad motora onemogućen; nasuprot tome, kad na kratko ostane upaljena pa se ugasi, signalizira da su kodovi upareni i da motor može da se pokrene i nastavi normalno da radi ...  😭 ... moja blinka  😭
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #5 poslato: 25. Okt, 2020. 20:28 »
Strana 7...
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Na mreži pajapop

Odg: Paljenje
« Odgovor #6 poslato: 25. Okt, 2020. 20:58 »
 Pa dobro, al otprilike to je tu taj problem...Sad koliko sam ja shvatio, sad ispada da tvoj kljuc nije kodiran, kao da si uzeo "tudj" kljuc. Al' to ipak nije moguce. Najverovatnije ti je oslabila baterija u kljucu..Probaj da prvo zamenis bateriju...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Van mreže lonely_wolf

Odg: Paljenje
« Odgovor #7 poslato: 25. Okt, 2020. 21:38 »
Očigledno da imaš problem sa immobilizer-om, e sad se postavlja pitanje da li je u pitanju ključ ili "dublje u sistemu". Probaj zamjeniti bateriju ali ne vjerujem da je do nje jer immobilizer bi trebao da radi i bez baterije.
Jesi li probao rezervni ključ, je li ti ključ ispadao (uslijed potresa može doći do blokade immobilizera u ključu)...?!
Evo pogledaj ovde pa vidi da li ti je slična greška.
https://www.youtube.com/watch?v=rEqad2PR0Lg
https://www.youtube.com/watch?v=Dpu7z2BWeXE
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #8 poslato: 26. Okt, 2020. 23:30 »
Pa dobro, al otprilike to je tu taj problem...Sad koliko sam ja shvatio, sad ispada da tvoj kljuc nije kodiran, kao da si uzeo "tudj" kljuc. Al' to ipak nije moguce. Najverovatnije ti je oslabila baterija u kljucu..Probaj da prvo zamenis bateriju...

Ključ je bez baterije; probao sam da premostim zaštitu, naizmeničnim okretanjem ključa u bravi na vratima-prema pripadajućem kodu, ali bez uspeha
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #9 poslato: 26. Okt, 2020. 23:33 »
Očigledno da imaš problem sa immobilizer-om, e sad se postavlja pitanje da li je u pitanju ključ ili "dublje u sistemu". Probaj zamjeniti bateriju ali ne vjerujem da je do nje jer immobilizer bi trebao da radi i bez baterije.
Jesi li probao rezervni ključ, je li ti ključ ispadao (uslijed potresa može doći do blokade immobilizera u ključu)...?!
Evo pogledaj ovde pa vidi da li ti je slična greška.
https://www.youtube.com/watch?v=rEqad2PR0Lg
https://www.youtube.com/watch?v=Dpu7z2BWeXE

Izvadio sam kilometar sat i po uputstvu prelemio kontakte; sutra ću da ga vratim i probam ... ko zna, možda i proradi  :(
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Van mreže milosgranice

Odg: Paljenje
« Odgovor #10 poslato: 27. Okt, 2020. 06:06 »
Odakle si ? Rezervni ključ verovatno nemaš da probaš sa njim
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #11 poslato: 27. Okt, 2020. 08:16 »
Odakle si ? Rezervni ključ verovatno nemaš da probaš sa njim

Iz Niš  🙂
Probao sam i rezervni ključ... džabe.
Čekam da malo otopli pa idem da ugradim instrument tablu i probam 😟
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000

Van mreže milosgranice

Odg: Paljenje
« Odgovor #12 poslato: 27. Okt, 2020. 11:10 »
Jel imaš negog sa vcds da pogleda o čemu se radi ? Moguće da je neki hladan lem, da je imobilajzer ili izgubljen kod ne bi ga ni upalio, mora dijagnostika
  • Vozi: fabia 1.9sdi

Na mreži zlatkomZapočeo temu

Odg: Paljenje
« Odgovor #13 poslato: 27. Okt, 2020. 12:05 »
Ugradio instrument tablu, paljenje isto kao pre; zavergla, upali i posle par sekundi motor se ugasi. Za to vreme indikacija na instrument tabli i dalje blinka  😭
Zakazao sam servis u utorak - 03.11 pa ću posle toga biti nešto "pametniji".
Objaviću šta je bilo, a do tada ... svima koji su se javili, u dobroj nameri da pomognu, zahvaljujem na trudu i pozdravljam iz Niš  🙂👋
  • Vozi: Škoda Octavia 1.9 sdi MK1, 2000



Pretraga foruma [Google]