Autor Tema: Lupkanje pri motanju volana  (Pročitano 6503 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži dixonZapočeo temu

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #15 poslato: 22. Dec, 2022. 15:51 »
Homozglobovi do menjača

Van mreže Spaleti

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #16 poslato: 28. Dec, 2022. 01:19 »
Bio danas u servisu zamenio prednje amorizere i šolje, usput pitao za ovo lupkanje i dobio odgovor da nije nista strašno mali luft u vretenu volana,javlja se kod svakog auta...E sad da li je to istina ko ce ga znati...
  • Vozi: Škoda Rapid 1.4 Ambition

Na mreži munja23

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #17 poslato: 28. Dec, 2022. 10:20 »
Istina je, imam isti slučaj u svojoj Fabiji 2015. godište. Navodno morao bi da se menja ceo stub volana, ali bukvalno je do lufta. Proverio, testirao, auto se identično ponaša kao i pre tog lupkanja. U servisu navode da je automobil apsolutno bezbedan, osim što može da iritira zvuk. Meni se čuje kada je upaljen auto i kada blago okrećem na levo i desno. Prilikom punih okreta se lupkanje ne čuje.
  • Vozi: 2023 Karoq Style 1.5, 2022 Kamiq Monte Carlo 1.5, 2017 Citigo Ambition 1.0

Van mreže Spaleti

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #18 poslato: 28. Dec, 2022. 13:38 »
Apsolutno isto ponasnje i kod mene pri naglim okretanjima se ne cuje u voznji isto,samo u mestu se cuje taj zvuk, kad nema muzike :) . Juce odradjen servis i nakon toga reglaza i rekli mi da vozim bez brige da je to normalno :)
  • Vozi: Škoda Rapid 1.4 Ambition

Na mreži observer

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #19 poslato: 29. Dec, 2022. 13:32 »
Motanje u mestu bi inače trebalo izbegavati - najviše se opterećuje i haba upravljački mehanizam. Točkovi bi uvek, bar minimalno, morali biti u pokretu.

Mlađi to ne znaju, nekad se o tome pisalo u auto magazinima.

Auto vas lupkanjem opominje da mu to ne prija... :)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži Baltazar

Odg: Lupkanje pri motanju volana
« Odgovor #20 poslato: 29. Dec, 2022. 16:12 »
Meni na Rpidu se cuje nesto kod levog stuba sofeke kada motam desno. Pocelo pre neki dan.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014



Pretraga foruma [Google]