Autor Tema: Audi S3 265 quattro  (Pročitano 8786 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #30 poslato: 17. Feb, 2021. 02:04 »
Onda smo zamenili sva ulja oko quattro sistema i ulje u menjacu kao i mali servis.

Ulje sam izabrao Motul X-CESS 8100 5w40 posle preporuke bukvalno od 10ak ljudi od njih par vozi trke sto 402 sto slalom, brdo itd.

Zamenjen je potiskivac i gumica HP pumpe preventivno
Svecice Denso Iridium Power 24 tj 2 stepena hladnije nego fabricke.
Diverter ventil poslednji revizioni sa ojacanom membranom "G" zadnje slovo kao i rs4 povratni ventil goriva (nisam slikao  :( )
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #31 poslato: 17. Feb, 2021. 02:18 »
Auto je nakon toga otisao kod Pirketa na full custom exhaust. Odradjen je downpipe (decat) sa rezonatorom sve INOX fi 76 tj 3 inca do zadnjeg lonca koji je na Pirketovu preporuku ostao zato sto je protocni. Leva cev je prolazi kroz lonac bez prigusenja tj straight sto bi rekli (na njoj je vakum klapna koja je ugasena i prebacice se u elektro na dugme).

Posto se spremamo za ozbiljan remap odmah je uzet nov set kvacila LUK koji je poslat kod Fice Ostruznica na ojacavanje. Zamajac je za nijansu stanjen i olaksan, dok je stavnjena deblja feroda koju koriste za trke i podebljana je i ojacana sama korpa. To je za sada "stage 1" kvacilo koje odradjeno tako da pedala ima malo kraci hod, tvrdji i da se ponasa kao prekidac. Ako ne bude trpelo stage 2+ i 3 kasnije bice 6 pad sinter kevlar.

Pohvala i za Pirketa i za Ficu, ljudi su doktori u svom poslu.

(slika downpipe a je sa snimka zato je los kvalitet)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #32 poslato: 17. Feb, 2021. 02:21 »
Letnje felne koje su inace ispod 10kg po komadu (ne znam da li je to nesto olaksano ili sta) su odnete na farbanje.

Uzete su gume za leto sa tim da mogu da trpe stazu Goodyear Eagle F1 SuperSport  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #33 poslato: 17. Feb, 2021. 02:26 »
Sto se tice spoljasnjosti. Na autu su zadnja stakla fabricki zatamnjena na 80% (audi privacy glass se zove doplata)
te su naravno i prenja zatamnjena folijom na 80  :)).

Stubovi, retrovizori, prednji lip i zadni difuzor su presvuceni u piano black posto je maska fabricki takva. Stopovi su zatamnjeni folijom , cekaju se i crni znakovi.

I odradjeni su natpisi quattro na pragovima.

Trenutno stanje auta  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #34 poslato: 17. Feb, 2021. 02:27 »
I jedna slika od ranije koja je pozadina na telefonu, morao sam  =))

Sledece se radi poliranje i keramika.

Trenuto je ulaganje u kucu pa ce Cold Air Intake, Pumpa goriva i Water/Methanol kit sacekati koji mesec.

 :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Ljahze

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #35 poslato: 17. Feb, 2021. 04:22 »
Ozbiljno si se raspištoljio i svašta nešto uradio  tako da ne sumnjam ni malo da će i ova mašina biti ozbiljna makina.
Jedino što mi je neobično videti nešto u tvojoj garaži što nije u Vantablack izdanju. :))
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Van mreže Maksimus

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #36 poslato: 17. Feb, 2021. 07:51 »
Svaka cast,bas temeljno si pristupio tuningu  bravo2
Bice ovo jako zanimljivo za citanje  :))


Na mreži m@c|-|oR

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #37 poslato: 17. Feb, 2021. 11:07 »
Ja bih ovo negde probao kad se sve završi. Verujem da će stvarno biti jedinstven auto, kao što je i Škoda bila.
  • Vozi: Superb III FL, 2.0 TDI 4x4

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #38 poslato: 17. Feb, 2021. 12:32 »
Ispostovacemo temu do kraja tu nema pogovora  :)) . Da ne zurim i sad sam dosta uradio ali nadam se do kraja godine ce sve biti napakovano sto ispod haube to i spolja i unutra  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže lonely_wolf

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #39 poslato: 17. Feb, 2021. 19:36 »
Kako je lijepo vidjeti da neko planira, želi, voli, zna šta hoće i šta treba da dobije, a pri tome nigdje ne žuri nego baš ono što bi mi Bosanci rekli "sa merakom radi" :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Evo ja sam se čitajući tvoje postove naložio da nešto promjenim na svom autu, nebitno šta... (Ofarbat ću znak na haubi =)) =)) =)))
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #40 poslato: 17. Feb, 2021. 20:37 »
Hahaha hvala, podrzavam potpuno za izmene. Meni ovo sve dodje kao odmaranje glave, bas kao sto kazes, merak.  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #41 poslato: 17. Maj, 2021. 21:39 »
Cisto da osvezim garazu  :)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #42 poslato: 07. Jun, 2021. 00:09 »
Danas vrlo zanimljiv dan. Igranje na Bud3 Track Day. Neverovatan dozivljaj, moze se lako reci da sam navucen od danas  :)).

U poslepodnevnom terminu nas je sacekao pljusak i sitna kisa do nekih 16h tako da je staza skoro do kraja u dobrom delu bila vlazna.

Auto je slusao bas onako kako treba i kako se ocekivalo, kocnice odlicne od pocetka do kraja, gume brutalne, kvacilo motor menjac prenos sve top.
Prvi izlazak na stazu katastrofalan, adrenalin u kombinaciji sa premalom kacigom i mokrom stazom. Nisam mogao da se pohvatam oko krivina, sve je bilo na snagu sto se kaze vreme 1:53 cini mi se, blagi uzas. Ali svaki sledeci izlazak je bio sve laksi i pocelo je da se opusta i kapira putanja, kocenje, gas. Tako da je na kraju vreme bilo 1:42.
Za prvi put i upoznavanje staze u kombinaciji sa kisom i dosta. Zna se gde se gresilo tako da na sledecim ispravljamo sta moze  :)

Sto se tice organizatora i ekipe koja vozi sve pohvale, svi su tu da daju savete i pomazu sta treba. Ko je pomisljao da ode da proba voznju na stazi, samo napred  :)

Da ne zaboravim da pohvalim i kolegu Lipovca koji je danas dosao u ulozi mehanicara u pit stopu i resavao sve sitnice oko auta, od dijagnostike, estetike, pritiska u gumama, provere kocnica itd.  bravo2

Za pocetak jedna slika, cim stignu slike sa staze kacimo i to, bice i neki video kratak.
« Poslednja izmena: 07. Jun, 2021. 00:16 Buca Skoda Mladenovac »
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže ivanm

Audi S3 265 quattro
« Odgovor #43 poslato: 08. Jun, 2021. 20:44 »
Tek sad sam ispregledao temu. Auto ke vrh, no comment! Svaka cast!

Na mreži Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Audi S3 265 quattro
« Odgovor #44 poslato: 09. Jun, 2021. 02:31 »
Hvala brate  🤘
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]