Autor Tema: skoda oktavia scout pri polasku blokira  (Pročitano 721 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoransZapočeo temu

skoda oktavia scout pri polasku blokira
« poslato: 30. Nov, 2020. 18:03 »
Poštovani prijatelji, imam probelm sa škoda oktavia scout 2008, 2.0, već dva puta u poslednih destak dana dešava mi se da vozilo pri polasku blokira, ne znam da li prednji ili zadnji točkovi, kao kad zariba sajla ručne... Pustim kočnicu, izbacim iz brzine vozilo na usponu stoji kao da sam stisnuo kočnicu. Onda ubacim u riverc, napred nazad i uspem da krenem i dalje nema problema. Proverena rucna, proverena kociona klesta, sve u redu. Na racunaru ne pokazuje nikakav kvar. Zadnja vuca radi, nista se ne cuje ni napred ni nazad u diferencijalu. Hvala unapred.
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.

Van mreže dixon

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #1 poslato: 30. Nov, 2020. 18:24 »
Да није то само hill hold, је л дсг или мануелни? :)

Van mreže zoransZapočeo temu

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #2 poslato: 30. Nov, 2020. 18:36 »
Да није то само hill hold, је л дсг или мануелни? :)
Auto je kod mene mesec dana, nikakav problem nisam imao, danas sam tek probao izgleda da ima hill hold, ali, kad mi se ovo desavalo nisam video nikakav indikator na kontrolnoj tabli da ja upaljen. Možda je stvarno do toga, ali, ne znam kako da proverima. Hvala na odgovoru. Manjac je manuelni.
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.

Na mreži petarp031

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #3 poslato: 30. Nov, 2020. 18:44 »
Bese na vw hill hold se aktivira na jaci i duzi pritisak kocnice.

Van mreže dixon

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #4 poslato: 30. Nov, 2020. 18:45 »
Па на узбрдици само пустиш кочницу и не дираш педале, ако не креће уназад то је hill hold. Такође, може се подесити јачина отпуштања, односно осетљивост. Да пусти при јачем гасу, при самом пипању папучице гаса или средња ("normal"), подразумевано кад изађе из фабрике :). Ако си из БГ, можемо погледати како је подешено па да адаптирамо како хоћеш или пак да се скроз искључи, но не бих препоручио јер је корисна опција, мање се јаше квачило и ламела јер кочница држи ауто, нема моменталног трења и загревања на деловима.

Али ово је моја претпоставка, може бити и да је неки други узрок проблема, али све звучи као ово :)

Van mreže dixon

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #5 poslato: 30. Nov, 2020. 18:47 »
@petarp031 код другара на рапиду кад смо укључили hill hold, активира при заустављању аута малтене. Може да се подеси осетљивост и проценат нагиба испод ког се не активира. (Чини ми се да је подразумевано 3%)

Na mreži petarp031

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #6 poslato: 30. Nov, 2020. 18:49 »
Moguce, nisam cackao, ali mi se cini da se na tom autu u long coding samo cekira hill hold. Sad ta sitna stelovanja nisam doktorirao kao ti, moram doci na obuku kad kupim nesto mladje

Van mreže zoransZapočeo temu

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #7 poslato: 30. Nov, 2020. 18:57 »
Nisam u Bg, u Užicu živim. Danas se problem desio na manjoj uzbrdici, prilikom mimoilaženja, tesan prolaz, pritisno sam kvačilo, zatim i kočnicu, stao kad sam hteo da krenem, bio sam blokiran... Videću narednih dana šta će se dešavati i hoće li se problem ponoviti pa cu javiti. Hvala još jednom na odgovorima.
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.

Na mreži petarp031

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #8 poslato: 30. Nov, 2020. 19:02 »
Mogao bih ja iskljiciti hill hold, ako te smara, jer sam iz istog mesta kao ti

Van mreže zoransZapočeo temu

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #9 poslato: 30. Nov, 2020. 19:12 »
Hvala Petre. Sledećih četiri pet dana sam na putu, kad se vratim, javicu se da pogledamo, očigledno se u ove stvari razumeš mnogo bolje od mene. Podzrav.
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.

Na mreži pajapop

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #10 poslato: 30. Nov, 2020. 19:25 »
Mogao bih ja iskljiciti hill hold, ako te smara, jer sam iz istog mesta kao ti

 A kako iskljuciti i zasto i da li ga uopste ima? Taj uredjj Hill Holder, mogu imati vozila sa elektricnom rucnom kocnicom a ceo sistem se ukljucuje/iskljucuje prostim pritiskom na taster...koji je obicno smesten negde kod menjaca..na primer. A kad je ukljucen morala bi biti ukljucena i indikacija da je aktivan...Mislim...kakvo muljanje po kompu???. Nego, prvo treba ustanoviti da li ima elektricnu rucnu kao opremu i da li onda ima taj sistem kao deo opreme...
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.

Na mreži DonKihot

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #11 poslato: 30. Nov, 2020. 19:30 »
Dodji zemo da uporedimo na mom scoutu kad se vratiš sa puta. Ja imam taj hill hold. Zvacemo i doktor Peca da nam se pridruzi. Samo nek ponese vcds imam nekih pitanja... Na usponu se aktivira jacim pritiskom na kocnici, ali ako skroz sklonis nogu mora da pusti posle 3 sekunde. Isto tako kad pustis tesko da mozes odmah krenuti. Ako nije tako onda imas neki problem. Greje li se neki tocak vise?
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži petarp031

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #12 poslato: 30. Nov, 2020. 19:32 »
Pajo, na vw grupi se hill hold aktivira/deaktivira u odeljku abs preko vcds dijagnostickog uredjaja. Za razliku od drugih proizvodjaca, vezan je za abs sistem. Na tom autu iz 2008.god ne verujem da je fabricki aktivan. Ne mislim da prckam nista po kompu, vec samo proverim da li je aktiviran i u kom statusu i po zelji vlasnika iskljucim opciju. Ali ne moram ni to prckati, sto bih se mesao u tudji posao, kad bolje razmislim.

Na mreži petarp031

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #13 poslato: 30. Nov, 2020. 19:37 »


Dodji zemo da uporedimo na mom scoutu kad se vratiš sa puta. Ja imam taj hill hold. Zvacemo i doktor Peca da nam se pridruzi. Samo nek ponese vcds imam nekih pitanja... Na usponu se aktivira jacim pritiskom na kocnici, ali ako skroz sklonis nogu mora da pusti posle 3 sekunde. Isto tako kad pustis tesko da mozes odmah krenuti. Ako nije tako onda imas neki problem. Greje li se neki tocak vise?

Ma nisam ti ja literaturno potkovan za te poslove, da prckam po kompu, zeznem nesto, zapalim, bezi....

Van mreže zoransZapočeo temu

Odg: skoda oktavia scout pri polasku blokira
« Odgovor #14 poslato: 30. Nov, 2020. 19:39 »
Koliko sam danas video posle vožnje po gradu, ni jedan točak se ne greje, javljam se po povratku u Užice, pošto se ja u ove stvari ne razumem ama baš ništa. Samo da nije kakav problem sa diferencijalom, tešim se... Hvala još jednom svima na odgovorima i trudu.
  • Vozi: Škoda Oktavia Scout 2.0 2008.



Pretraga foruma [Google]