Autor Tema: Ne prima gas kad je hladan  (Pročitano 753 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže noleZapočeo temu

Ne prima gas kad je hladan
« poslato: 30. Nov, 2020. 20:07 »
Pozdrav.Pojavio mi se problem kod hladnog motora.Auto bez obzira na minus upali na pola kljuca.Na leru prima  gas bez problema ali ako odma krenem u voznju naredna 2-3 min. posle prebacivanja u bilo koju brzinu nece da primi gas par sekundi pa prihvati.Sve to traje par mnuta i posle je sve normalno.Da napomenem da se nijedna lampica nije upalila i da su zamenjene svecice i ociscene dizne danas.
  • Vozi: skoda fabia 1.4mpi 2001 ej siva metalik

Van mreže krcaerdoglija

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #1 poslato: 30. Nov, 2020. 20:20 »
Da nije mozda do kvacila?
  • Vozi: fabia 1.4 mpi 50 kw 2000

Van mreže crtacrta

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #2 poslato: 30. Nov, 2020. 20:44 »
vjerojatno senzor teperature ..ovako na prvu bez viska
  • Vozi: octavia 1.6 mpi ,LPG

Van mreže noleZapočeo temu

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #3 poslato: 30. Nov, 2020. 21:22 »
Nije do kvacila,kvacilo je normalno.Upalim je hladnu bez problema, ubacim u prvu i krenem bez problema kad presaltam u drugu ,pustim kvacilo i dodam gas tad nece da povuce i zatrokira na mozda dve sekunde pa primi gas i nema problema koliko god da stiskas pedalu.Nakon toga stisnem kvacilo ubacim u trecu, pustim kvacilo i opet ne prima gas dve tri sekunde pa prokine i sve to traje dok kazaljka temperature ne krene da se podize.Posle toga prima gas normalno.
  • Vozi: skoda fabia 1.4mpi 2001 ej siva metalik

Van mreže itsalmo

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #4 poslato: 24. Sep, 2021. 22:36 »
Off topic:

Imam isti problem, razumijem te svaku riječ što si napisao.. ja ću ići na dijagnostiku brzo(planiram s početkom mjeseca) pa da vidim u kom grmu leži zec.. plus uz ovaj problem i pojačana potrošnja itd, vidim dosta raje ovdje na forumu se žali na ove stvari..
  • Vozi: Škoda Fabia Combi 1.4mpi

Van mreže noleZapočeo temu

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #5 poslato: 25. Sep, 2021. 21:36 »
Jedva cekam da cujem rezultat sa dijagnostike.Ja sam izmenjao sve oko struje i oko dovoda goriva.Na dijagnostici mi kaze da je sve u redu i u normali a sa prvim hladnijim danima problem je uvek tu.Nadam se da ces uspeti to da resis  bravo2.
  • Vozi: skoda fabia 1.4mpi 2001 ej siva metalik

Van mreže milosgranice

Odg: Ne prima gas kad je hladan
« Odgovor #6 poslato: 26. Sep, 2021. 10:00 »
Dijagnostika ne znači samo očitavanje grešaka, treba ispratiti i uporediti parametre ulazne temperature vazduha, pritiska goriva, temperature motora, da li očitava položaj leptira gasa kad auto ispoljava te simptome i uporediti sa onim očitavanjima kad radi normalno
  • Vozi: fabia 1.9sdi



Pretraga foruma [Google]