Autor Tema: ČAMCI - NAUTIKA  (Pročitano 4703 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

ČAMCI - NAUTIKA
« poslato: 20. Dec, 2020. 15:42 »
Pozdrav dobri ljudi,

da li neko od Vas poseduje neki camac i koji i ako moze neka svako napise svoje iskustvo i preporuke ?
Zena i ja gledamo za sledecu sezonu da pazarimo nesto za nas, konkretno gledamo model big foot ultimate i pannonboats supermarin AQ 575 modele sa full opremom jako lepo izgledaju i za to neko lagano kruziranje i suncanje po reci mislim da su oba modela odlicna.
Novi smo u ovome pa je svaki savet dobrodosao  bravo2

Van mreže Maksimus

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #1 poslato: 20. Dec, 2020. 16:05 »
Za sta ti treba camac?
To su odlicni camci za pecanje npr,ali mislim da ti za boravak na vodi mozda nije najbolji izbor zbog relativno uskog prostora.
Iako nemam svoje plovilo(tj imam mali zodijak od 3m i jednu "apatinsku limenku") proveo sam solidno vreme na vodi,moje neko iskustvo sa tim "dnevna varijanta za razuman novac" plovilima je da su RIB(rigid inflatable boat) tj. gumenjaci sa tvrdim koritom najzahvalnija varijanta.

Pre svega lagani za transport,laki za voznju,velika nosivost,a ono sto je po meni najveca prednost je stabilnost pri kretanju po camcu,bilo gde da stanes camac ostaje ravan,dok sa "plastikom" dolazi do naginjanja,sto mene licno nervira. Takodje mozes da sednes na bok camca i podjednako je udobno kao i bilo koje sediste. Odlicna stvar kada imas goste na camcu.
Inace kad gledas camac uzmi u obzir da ti treba za dnevni boravak na vodi,tako da nemoj da te "zavedu" neke male kabinice itd. jer ce ti biti mnogo manje korisne od dobro organizovanog otvorenog prostora.
Tu doduse plovila sa vanbrodskim motorima imaju manu sto nemaju krmenu platformu,ali boze moj,nije smak sveta.

Imas kod nas one advance gumenjake,baci pogled.

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #2 poslato: 20. Dec, 2020. 16:22 »
Treba mi za daily varijantu zena i ja na Savi i Dunavu, eventualno bi ga poterali za CG na dve tri nedelje max. Za ovaj bigfoot sam citao da je dosta stabilan jer su izmenili korito na njemu i da je to najveca promena i najbolja koju su uradili.
A svakako cu sad odmah baciti pogled na te gumene njih sam skroz iskljucio ne znam ni sam zasto.

Hvala

Na mreži petarp031

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #3 poslato: 20. Dec, 2020. 16:45 »
Bigfoot je odlican camac, znam coveka koji ga ima 10 godina i odlican je na vodi, brz, stabilan. Po meni mana je pakovanje i provedeno vreme dok se natovari na prikolicu, narocito jer su prilazi vodi sve manje pristupacni obicnom narodu.
Vise sam za gumenjak, tj hepalonski ili pvc camac. Mana je sto su skoro svi presli na PVC camce, pa i sam Zodiak. Lepak je glavna komponenta koji vremenom pod uticajem visokih temperatura i soli na morskim vodama zna da se raslepi. Sam balon se nece odlepiti, ali zavrseci (cepovi) i daska od motora i te kako, ako nije dobro skladisten i nalazi se u prostorijama na visokim temperaturama. Naravno da se moze servisirati, ali to sve zna da nervira vlasnika.
Mi vec godinama imamo "gumenjake", najpre Maestral 9 koji je imao male balone i znao da zapljuskuje i puni se vodom, pa smo presli na Kineski Freesun ili King (King je novija verzija). Ima aluminijumsko dno i daske, povozit, stabilan, veliki baloni, lak za transport kao izduvan ili naduvan na krovu ili prikolici, a opet veoma povoljan i kao nov i kao polovnjak.
Za moje potrebe gumeni je prava stvar jer ne razmisljam ako ga ostavim na vodi, kao plasticni ili limeni, da li cu ga zateci tu gde je ostao. Jednostavno stalno je uz mene, plus ne gubi vrednost, uvek mozes da izvuces pare kada ti dosadi. Ima raznih dodataka, tendi... Prilagodljiv je jezeru, moru, splavarenju.
U sustini, koliko para toliko muzike.
Evo par fotografija iz mladjeg vremena
Pozdrav

Van mreže dexterslab011

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #4 poslato: 20. Dec, 2020. 21:34 »
Zavisi koju vrstu plovila zeliš, tj koju vrstu razonode ces imati. Ja sam isao malo skupljim putem, ne toliko racionalnim, ali sam sa drugarom pa mi nije toliko skupo. Mi smo kupili Kvarner plastiku, gliser, 402mm iz 1970... jako retko korito u danasnje vreme, pa smo sebi dali zadatak da ga komplet restauriramo i modifikujemo i projelak je i dalje u toku. Trazi mnogo truda i mnogo vrmena ili mnogo para. Sta ko ima 😀 e sad, meni se Supermarine svidja, ali to je "ribarski" camac. Ja bih pre uzeo "Manta Ray 420" ili "Olimpic 460", oba su gliseri za "sirotinju", tj ideja je da imitiraju mngo vece i ozbiljnije, ali meni npr ti manji camci zavrsavaju posao, zato sto su zgodni za marine, vecina njih daje cenu do 5 metara i preko 5 metara. Za Dunav i Savu su odlicni za zezanje, navuces ga na Lido ocas posla, zavuces se u neku hladovinu itd. Koliko god ti je bitno da izaberes dobar camac, toliko ti je bitnije dobra i kvalitetna motorizacija... (koju mi nikako da resimo 😥😥) evo ti par slika nase masine. Opet kazem, sta ko voli, ali definitivno trazi i vreme i novac.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #5 poslato: 21. Dec, 2020. 09:55 »
Manta ray je isto jako zanimljiv “gliser” samo sto je za oko metar i vise manji od ovih, ali prednost njegova je sto je visi od ostalih. RIB camci su skupi dosta ovo sto sam gledao do sad.
Nama je najbitnije da je camac koliko toliko stabilan znaci za taj novac naravno da ne ocekujemo jahtu na kojoj cemo ziveti vec camac koji je u mirovanju dovoljno stabilan, za big foot i supermarine i real 500 kazu da su bas bas stabilni bas slabo ima kod nas diskusije o ovim stvarima. Manta ray mi je skoro pa najjeftiniji od svih.

Van mreže WladaGTCZapočeo temu

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #6 poslato: 21. Dec, 2020. 09:58 »
Zavisi koju vrstu plovila zeliš, tj koju vrstu razonode ces imati. Ja sam isao malo skupljim putem, ne toliko racionalnim, ali sam sa drugarom pa mi nije toliko skupo. Mi smo kupili Kvarner plastiku, gliser, 402mm iz 1970... jako retko korito u danasnje vreme, pa smo sebi dali zadatak da ga komplet restauriramo i modifikujemo i projelak je i dalje u toku. Trazi mnogo truda i mnogo vrmena ili mnogo para. Sta ko ima 😀 e sad, meni se Supermarine svidja, ali to je "ribarski" camac. Ja bih pre uzeo "Manta Ray 420" ili "Olimpic 460", oba su gliseri za "sirotinju", tj ideja je da imitiraju mngo vece i ozbiljnije, ali meni npr ti manji camci zavrsavaju posao, zato sto su zgodni za marine, vecina njih daje cenu do 5 metara i preko 5 metara. Za Dunav i Savu su odlicni za zezanje, navuces ga na Lido ocas posla, zavuces se u neku hladovinu itd. Koliko god ti je bitno da izaberes dobar camac, toliko ti je bitnije dobra i kvalitetna motorizacija... (koju mi nikako da resimo 😥😥) evo ti par slika nase masine. Opet kazem, sta ko voli, ali definitivno trazi i vreme i novac.



Svaka cast ljudi na volji i zelji izgleda fenomenalno samo napred !  bravo2
Mogao bi otvoriti neku temu i pisati o svemu sta radite, gde radite kod koga ste uradili ovo ili ono gde ste kupili materijal itd.  :))

Van mreže dexterslab011

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #7 poslato: 21. Dec, 2020. 13:18 »
Ne znam da li sam samo ja stekao takav utisak, ali listajuci "nauticke" forume kod nas, slabo koji odgovor sam uspeo da pronadjem. Jako malo saveta, sve samo neko foliranje i prepucavanje i pametovanje. To je moj utisak, mozda gresim. Nije kao npr. ovde, gde ti ljudi stvarno pomazu. A sto se tice radova, malo sta bih mogao da napisem, odnosno, mogao bih da otvorim temu sa slikama, kako je sve teklo, vecina radova je obavljena u dvoristu sa "stapa i kanapa" 😀😀 i uz pomoc oglasa i par prodavnica na Zemunskom keju. Iskreno, da ne reklamiram, ali najvecu i najdobronamerniju pomoc sam dobio od ljudi iz marine, valjda smo im simpaticni jer smo teletabisi al se trudimo 😀
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže dexterslab011

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #8 poslato: 21. Dec, 2020. 13:26 »
Zakasnio sam, sad ne mogu da izmenim poruku. Evo od cega smo krenuli.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2016

Van mreže GIN

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #9 poslato: 31. Jan, 2021. 22:06 »
Pozdrav ljudi,
ukoliko zelite na more sa vučete čamac, onda nek vas izbor bude Real 500 ili Manta Ray 420.
Manta Ray 420 je za manje porodice, dok je Real 500 mnogo komotniji i veći
Naravno i cene su razlicite.

Kontaktirajte ljude za više informacija:
065/4124510
Firma : Gros Inox Nautika
Novi Sad, Petefi Šandora 106

Van mreže Joker

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #10 poslato: 01. Feb, 2021. 11:55 »
Jasno je da je reklama. Mislim da bi bolje bilo da si napisao, mi se bavimo ..............
  • Vozi: Kamiq Ambition 1.0 TSI 85KW DSG 2020

Van mreže dixon

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #11 poslato: 01. Feb, 2021. 14:29 »
@GIN Мало је безвезе што нисте нпр направили своју тему на форуму па навели извесан попуст за форумаше јер тако овај форум и ова екипа људи функционише. Такође још више је безвезе што сте написали "контактирајте људе" а фирма се зове "Gros Inox Nautika" (GIN-иницијална слова те три речи, а истовремено и Ваш nickname на форуму), у профилу стоји локација Нови Сад, а такође и фирма је из НС, те је јасно дс сте управо Ви ти "људи". Ако бар покушавате индиректне рекламе боље је да се мало више потрудите...

Van mreže GIN

Odg: ČAMCI - NAUTIKA
« Odgovor #12 poslato: 31. Jan, 2024. 10:26 »
asdasd



Pretraga foruma [Google]