Autor Tema: Problem so struja  (Pročitano 662 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksandar mkdZapočeo temu

Problem so struja
« poslato: 12. Jan, 2021. 14:12 »
Dobar dan , novi sam na forum i hteo bi da postavim pitanje i ako moze neki savet sta da radim. Imam Skoda Fabia 1.2 htp na plin. Imam problem kako mi jedan majstor reko sa instalacija i struja . Pri menjane brzine i kad je menjac u ler ( u voznji ) daje sama gas, znaci kad menjam brzine ako odma ne ubacim u brzina strelka za obrtaje moze de ide do max obrtaja, znaci kola sama daje gas bez da ja pritisnem pedalj za gas, to se desava samo u voznja, u mesto radi bez ikakvih problema, desava se i pri voznja da se upale sve lampe i signale , za ulje, servo itd.... To se desava samo ako duze vreme se vozi iznad 80-90km/h. Gradska voznja ne.... Povezao jedan majstor na komp. on kaze da je problem do kumplung i do struje, da treba da se proveri ali ne mogu da nadzem dobar majstor da mi to uradi, ili se nejavlja ili je neki prevarant.....
  • Vozi: Skoda Fabia 1.2 htp

Van mreže vladimir1975

Odg: Problem so struja
« Odgovor #1 poslato: 13. Jan, 2021. 18:55 »
 Pozdrav Aleksandre, pokušaću da dam samo neke smernice šta može biti potencijalni kvar.
 Prvo ako se to dešava i na benzinu i na plinu isključuje se neispravnost jednog od ta dva sistema.
 Drugo fabija 1.2 htp ima u svojoj elektronskoj kontroli sledeće davače : Prekidač pedale kvačila(f36)
 , upravljačka jedinica drossel-klapna (J338) sa davačima ugla položaja(G187/188)za pogon drossel
 klapne(G186) E-GAS. , Davač za poziciju pedale za gas(G79 I 185).
 To bi trebalo da su najvažniji davači-senzori koji upravljaju klapnom gasa , na koje treba najviše
 obratiti pažnju pri merenju ispravnosti. Iz ovog gore navedenog ovim problemom bi trebao da
se angažuje neki iskusan elektroničar-dijagnostičar, da ne bi bilo još veće štete.
  • Vozi: škoda fabia 1.2 htp 2007

Na mreži pajapop

Odg: Problem so struja
« Odgovor #2 poslato: 14. Jan, 2021. 00:51 »
Pri menjane brzine i kad je menjac u ler ( u voznji ) daje sama gas, znaci kad menjam brzine ako odma ne ubacim u brzina strelka za obrtaje moze de ide do max obrtaja, znaci kola sama daje gas bez da ja pritisnem pedalj za gas, to se desava samo u voznja, u mesto radi bez ikakvih problema, desava se i pri voznja da se upale sve lampe i signale , za ulje, servo itd.... To se desava samo ako duze vreme se vozi iznad 80-90km/h. Gradska voznja ne.... Povezao jedan majstor na komp. on kaze da je problem do kumplung i do struje, da treba da se proveri ali ne mogu da nadzem dobar majstor da mi to uradi, ili se nejavlja ili je neki prevarant.....

 Ja...se vec duze vremena dvoumim dal da nesto napisem, prosto se plasim, jer..."ne daj boze", sve nas to moze snaci...Iskreno ne bih voleo da sam u parvu, ali ja se plasim najgoreg...Ovo sto je napisao Vladimir, sigurno je u pravu...Ali...na osnovu ovoga sto navodis, da ti se pale kojekakve lampice.... :-[ :-[ :-[...taj majstor je video na dijagnosti nesto vezano "za kumplung"...Znaci nesto u vezi senzora, prekidaca, polozaja pedale kvacila....To je sigurno neki od kodova P0830 - P0835 illi P083F....Uloga tog senzora je da stabilise rad motora pri promeni brzina, tj opterecenja.( time bi se moglo objasniti ono povecanje broja obrtaja motora). Ukljucuje se i iskljucuje pritiskanjem pedale. E sad..ovi kodovi se mogu javiti kod neispravnog pekidaca, pregorelog osiguraca, ostecenog konektora, neispravne instalacije., ali...i kod neisparvog kompjutera... wall1. I sad...posto navodis paljenje lampica, ne znam dal se to moze povezati sa tim senzorom???...Znaci....ne daj boze... hearcut
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 lx 43kw 2001, Škoda Fabia 1.2 htp 47kw (6Y3) sedan 2003.



Pretraga foruma [Google]