Autor Tema: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.  (Pročitano 1386 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže kova07Započeo temu

Poz, naime neki dan sam kupio Superbicu 1.6 2016 Style.
Prvi problem koji imam je taj da mi nekad ne uhvati kessy iz prvea dok ga palim, nego na 2. ili trecu a nekad radi sve normalno. Ne znam dal da krenem od izmjene baterije prvo na kljucu pa onda da vidim dal je sta bolje.

Drugi problem koji sam primjetio je taj da npr ujutro kad sam sjeo u njega i krenuo prvih 20,30 centimetara cuo se cudan zvuk unutar auta, nije pistanje nije cviljenje nego kao neko brujanje onak (nista nije treslo nego skroz neugodan osjecaj u tom trenutku da se nije nest dogodilo).
To mi se desilo jucer isto kad sam prebacio u prvu i skretao u dvoriste koje je uz brijeg, dok sam prelazio preko malo podignutog ulaza strmog isti takav mi je zvuk bio i kad sam presao preko toga onda je prestalo. (Bilo je kvacilo,gas mozda se taj zeleni P pojavio pa nije otpustio kocnicu u tom trenutku ili je naglo kocio pustao)
Naime desilo mi se i dan kad sam ga dopeljao doma, isao sam u rikverc uz brdo i na pola puta kak sam stiskao kvacilo gas, je pocelo to brujanje i kad sam izasao na cestu onda je prestalo.
Jedino sta sam primjetio da se cuje mozda ali nisam siguran kad mi se pojavi zeleno P na upravljackoj tabli. Dali je moguce da plocice ne popuste ili da diskovi jebu jer imaju hrde onak okolo njih ne bas na njima nego okolo. Jer ko zna koliko je auto stajao dok sam ga ja uzeo bio. Ili to tak mora bit ako ima auto hold pa svaki put dok upali ugasi rucnu kad se negdje penjes mic po mic. Ne znam, svaka pomoc je dobro dosla. Hvala unaprijed!

  • Vozi: Škoda Superb MK3

Van mreže lonely_wolf

Na prvo si odgovorio sam sebi, zamjeni bateriju u ključu. Ako se ponovi onda vidjeti preko dijanostike da li prijavljuje grešku.
Za drugo (nisam baš najbolje skontao o kakvom se zvuku radi :) ) ako je auto stajalo dugo moguće da je to malo sve malo koroziralo i zapeklo, a ako sumljaš u auto hold ugasi ga preko tastera kod mjenjaća i vidi da li ti se javlja isti zvuk.
Ukoliko je "auto hold" uključen on uvjek aktivira "nožnu" kočinicu čim staneš i malo jače pritisneš pedalu, a ako imaš HHC (hold hill control) onda se on aktivira samo u slučaju da je auto u onom stepenu prenosa smjera kretanja uz brdo i po puštanju kočinice drži 3-4 sekunde ili do pokretanja vozila.
Parkirna ili ručna koćinica se aktivira automatski kada se auto ugasi ili ručno i u drugim uslovima se neće sama aktivirati.
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Van mreže Vuk

Odg: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.
« Odgovor #2 poslato: 22. Jan, 2021. 11:54 »
Što se tiče prvog problema, ja povremeno imam problem sa otključavanjem bez ključa, i zaključio sam da je uzrokovano jednim mobilnim koji nosim. Iako nema logike, pošto ključ radi na 434MHz, dok GSM radi na 850-1900MHz, NFC na 13,56MHz, a bluetooth i wi fi na ultra visokim frekvencijama - postoji nekakvo fantomsko preklapanje signala. Ista situacija je bila i na starom i na novom superbu od kada sam kupio taj telefon.
Ako ti je ključ blizu telefona, probaj da ih razdvojiš i vidi da li će rešiti problem. Za slabu bateriju bi trebalo da dobijaš obaveštenje na ekranu pri paljenju automobila. 

Što se tiče drugog problema, postoji gomila "zimskih" zvukova koji se čuju na svim kolima. Probaj da simuliraš tačno pod kojim okolnostima se dešava (pun volan na uzbrdici?) i eventualno da snimiš zvuk. U gorem slučaju može da bude proklizavanje lamele, ali i ko zna šta drugo. Zvuci od kočnica se javljaju nakon svakog dužeg stajanja (dan-dva), pogotovo zimi, ali bi trebalo da nestanu nakon nekoliko kočenja.

Van mreže kova07Započeo temu

Odg: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.
« Odgovor #3 poslato: 22. Jan, 2021. 12:15 »
Mislio sam na taj Hill Hold Control da se mozda radi toga cuje.
Inace zvuk je unutar cijele kabine. Nije cviljenje, lupanje, ne trese, kad stisnem gas normalno hvata. U voznji se to ne dogada.
Primjetio sam znaci da se desava kad idem uz brdo u prvoj brzini na neki nagib pa malo kvacilo stisnem pa malo gas. Brujanje nekakvo kao da dolazi sa straznje strane auta.
I drugi put mi je bilo dok mi se upalio hill hold control P (jer sam primjetio da mi svjetli), kad sam kretao opet sekundu dvije i prestane.

I danas ujutro prije posla. Isto krecem po ravnom, zabruji malo sekundu i pol, dvije i prestane (Bio parkiran sa rucnom potegnutom automatski).
Skroz čudno, malo me strah pa zato se informiram reko mozda je netko imao slican problem ili sam jednostavno zabrijao u glavi pa se sekiram bezveze.
  • Vozi: Škoda Superb MK3

Van mreže lonely_wolf

Ako zabruji nakratko može biti i do auspuha, možda se deformisao položaj iz nekog razloga pa na malom gasu kada je najveće opterećenje vibracije motora se prenesu na njega. Takođe pogledaj ima li toplotna zaštita (aluminijumski lim) negdje iznad auspuha, ne znam tačno gdje dođe, lako može biti i on da zafrkava jer se lako može saviti pa da dodiruje auspuh.
  • Vozi: Superb_3 FL Style+ 1.5TSI MT6

Na mreži MAKS

Odg: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.
« Odgovor #5 poslato: 22. Jan, 2021. 13:38 »
Vozim isti motor u octaviji 1,6 tdi 2012 dsg.
Za ovaj problem neznam / ne uhvati kessy iz prvea dok ga palim, nego na 2 ili trecu /. Mozda si malo brzi dok se neodradi sve.
Za brujanje koje se pojavilo i kod mene. Objasnjenje majstora je da da se auto muci na 60 km/h   u 6 ili 7  brzini / DSG /.
Cinjenica da pri vecim brzinama nema  tog brijanja.
Pusti muziku jace  i nema tih problema.  =))

Ma na vicices se. Ja sam mislio da nije neki nosac. Majstor proverio kaze nije. Onda cuti i vozi i prati situaciju. bravo2
Lepa ti voznja bila. :bravo:
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže Maksimus

Odg: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.
« Odgovor #6 poslato: 22. Jan, 2021. 16:14 »
Zameni bateriju u kljucu jer je jeftino i lako ali to ti 99% nece resiti nista.
Najverovatnije samo dugme ne radi kako treba,meni su ga menjali posle godinu dana u garanciji a prijavio sam ga opet,drugi put za 3.5 godine.

Van mreže kova07Započeo temu

Odg: Superb čudan zvuk kad se kreče sa parkirnog mjesta ili uz brdo.
« Odgovor #7 poslato: 23. Jan, 2021. 09:00 »
Zameni bateriju u kljucu jer je jeftino i lako ali to ti 99% nece resiti nista.
Najverovatnije samo dugme ne radi kako treba,meni su ga menjali posle godinu dana u garanciji a prijavio sam ga opet,drugi put za 3.5 godine.

Kolega jel znate cijenu možda novog dugmeta? :) Nešto sam bio gledao da su ga ljudi izvadili, očistili sa električarksim sprejem, malo namazali i vratili nazad i da je radio ko urica.
Evo nakon 4 dana vožnje kad stisnem dugme malo jače i zadržim mrvicu upali se normalno. Vjerojatno je kontakt negdje loš.

Naime farovi su mi se dosta maglili prvi dan kad sam ju uzeo su bili skroz zamagljeni, sad nakon par dana vožnje ima dolje samo po obrubu, ali ima i kapljica od kondenzacije.
Nadam se da če izhlapiti. Rekli su mi da je to normalno ako je auto dugo stajao i još ak su ga više puta prali u autosalonu prije nego što sam došao ga pogledati za kupnju.

Buraz ima Octaviu 1.6 2014 Greenline sa svom mogucom opremom osim panorame (ne znam ni jel ide na njih panorama). Cim sam sjeo u njega sam se zaljubio u Skodu. Taj osjecaj unutra mi je bio kao da sam direktor dok sam se vozio. No medutim Superbica mi je bila malo za klasu iznad njegove pa sam se odlucio za nju i mislim da nisam pogrijesio.
Auto je cudo. Prostora odozada koliko vam god treba, gepek isto. Moja je u Style opremi i ima uticnicu odozada, punjac bezicni naprijed, grijanje prednje sajbe, grijanje svih sjedala.
Dao sam ga bratu na voznju malo i kaze da sad kad sjedne iz moje u njegovu Octaviju da mu je skroz cudno. Nekak mu je sve malo.

  • Vozi: Škoda Superb MK3



Pretraga foruma [Google]