Autor Tema: Zaključavanje bez akumulatora  (Pročitano 3348 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže jaksaZapočeo temu

Zaključavanje bez akumulatora
« poslato: 22. Jan, 2021. 21:18 »
Kako zaključati fabiju kada je skinut akumulator?
Vozačka vrata se zaključavaju ključem kad se skine plastični poklopac, ali ostala vrata ostaju otključana.

Rešenje koje nije rešenje je zaključati auto centralnom bravom pa skinuti akumulator.
  • Vozi: Fabia 1,2TSI 2016 Ambition

Na mreži petarp031

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #1 poslato: 22. Jan, 2021. 21:28 »
To nije resenje jer se tada zabravi vozacka brava i ne moze nikako otkljucati vrata bez vracanja klema na aku. Skoda ima neki sistem, ako je zakljucana centralnom pa skinut aku, vise se vozaceva vrata ne otkljucavaju kljucem sve dok se ne vrati akumulator, probao sam nekoliko puta, cak morao da obijam kola. Mislim da sam zadnji put usao u kola, zakljucao vozilo na taster iz kola za zakljucavanje, a zatim otvorio samo vozacka vrata duplim povlacenjem unutrasnje ruckice (kvake sa unutrasnje strane). Zatim skinuo klemu i rucno zakljucao kljucem vozacka vrata, pa probao da otkljucam i tek kada sam se uverio da moze, zatvorio haubu.
Mozda neko ima bolje resenje, ali sve sam testirao i zakljucio da je tako jedino moguce ili ostaviti haubu pritvorenu.
Konfuzno napisah, ali se nadam da je razumljivo
Pozdrav

Na mreži Baltazar

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #2 poslato: 22. Jan, 2021. 22:13 »
Sta se dogadja ako zakljucas normalno a onda se isprazni akumulator?
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži petarp031

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #3 poslato: 22. Jan, 2021. 22:19 »
Pretpostavljam da normalno pusta otkljucavanje sve dok ima nesto napona u akumulatoru. Ne verujem da se moze desiti da se skroz isprazni aku na 0 volti. Razmisljao sam da li je ostavljeno za servisere negde ispod vozila da se moze nakaciti starter ili baterija, ali nisam nasao.
Bilo bi dobro da se jos neko ukljici u temu jer i mene interesuje.

Na mreži Baltazar

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #4 poslato: 22. Jan, 2021. 22:32 »
Meni to nije logicno, ajd da ne moze da se skroz isprazni aku, mada sam ga ja na prehodnom autu praznio ne gasenjem svetala. Sta ako izgori osigurac ili pune zica? Po meni bi uvek trebalo da moze da se otkljuca mehanicki.
Na predhodnom autu, fabia 2 zaboravljao sam da ugasim svetla i tako stajala po 8 sati, mogao sam da otkljucam vozacka vrata.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Na mreži petarp031

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #5 poslato: 22. Jan, 2021. 22:39 »
Voleo bih da vise kolega proba, na mojim automa, a razlicitog godista istog proizvodjaca, ako se aktivira centralnim zakljucavanjem sigurnosna lampica na vratima po skidanju akmumulatora vise nije moguce otkljucati vrata mehanicki. Isto tako, kada neko ostane u kolima, a zakljucas vozilo na daljinski od kljuca i upali se trepcuca lampica crvene boje na vratima, ne mozes otvoriti vrata iznutra. Kada skines aku sa vozila posle toga, ne mozes takodje otvoriti vrata iznutra. Moras otvoriti haubu i nakaciti bateriju. Barem je kod mene takav slucaj i zakljucao sam tako jednu octaviu, doduse 2004 godiste mk1, ali isti je princip. Morao sam vazdusnim jastucicem napraviti mesto za armaturu koju smo savili i otvorili haubu. To kod novijih skoda moze biti jos veci problem jer se tamo hauba ne moze otvoriti dok se ne otvore vrata vozaca, nema mesta za rucku da izadje napolje.

Na mreži petarp031

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #6 poslato: 22. Jan, 2021. 22:54 »
Kako citam na briskoda, imaju istu nedoumicu i skoda servisi imaju foru u slucaju nuzde koju ne otkrivaju. Nesto poput skidanja zadnjeg stopa, sijalice tablice pa kacenja napajanja cime se omogucava da brava vozaca nije vise blokirana, mozda sam lose procitao ili protumacio.
Da tagujemo @AcoSk ili @Sima-Koya recimo, a mozda i @dixon zna odgovor.

Van mreže dixon

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #7 poslato: 22. Jan, 2021. 22:58 »
Хм интересантна тема али не бих знао одговор, пратим

Na mreži klisko

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #8 poslato: 23. Jan, 2021. 09:15 »
Na o2fl 2010 godište sam skidao akumulator da bih ga dopunio. Otključavanje i zaključavanje vozačkih vrata radi i bez akumulatora. Problem je samo što bez akumulatora ne zaključa ostala vrata. Ja sam koristio dva načina:
 - preko maxi dota prebacim da otključavanje ključem otključava samo vozačka vrata. Onda ostala vrata ostanu zaključana i kad skinem akumulator zaključam vozačka vrata ključem. Kad je akumulator baš slab, ovo nije moguće jer tabla pobudali.
- otvorim haubu, zaključam auto ključem (bez alarma) i skinem akumulator.
U bilo kom slučaju, otključavanje vozačkih vrata ključem radi bez problema.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži AcoSk

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #9 poslato: 24. Jan, 2021. 00:24 »
Kako citam na briskoda, imaju istu nedoumicu i skoda servisi imaju foru u slucaju nuzde koju ne otkrivaju. Nesto poput skidanja zadnjeg stopa, sijalice tablice pa kacenja napajanja cime se omogucava da brava vozaca nije vise blokirana, mozda sam lose procitao ili protumacio.
Da tagujemo @AcoSk ili @Sima-Koya recimo, a mozda i @dixon zna odgovor.
Nisam probao da posle zakljucavanja daljinskim, skinem aku, pa probam rucno na bravu da otkljucam. Znam da posle daljinskog zakljucavanja moze kljucem na bravu da se otkljuca (hahaa to svi znamo, je l da ).

Jedino da se preko nekog potrosaca da napon pa da se otkljuca. Ili na stop lampu, mada ne moze da se skine bez otvaranja gepeka
A i da se pridje sijalici nekoj i da se da napon, da li bi taj napon dosao do centrale brave, jer su sijalice ugasene na prekidacu u autu?? Ako me razumete...

Mozda moze da se pridje sa donje strane motora, pa da se da napon na anlaser ili tako negde, ali opet, tesko je prici bez dizanja auta.

Zanimljiva tema
Hajde svi u

Na mreži DonKihot

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #10 poslato: 24. Jan, 2021. 09:56 »
Napon ne moze pasti na 0V, ali to nije ni bitno. Kapaciteta kada nema napon pada u trenutku i iako nije 0V dovoljno je nizak.
Meni je logicno da se mehanički otključava uvek, bez obzira na sve kombinacije, pod uslovom da je sve ispravno.
A to preko potrošača ne vidim kako bi bilo moguće. Ne postoji direktna veza bilo kog potrošaca sa aku a da nije galvanski razdvojena. I anlaser ima svoj relej, ako špulna nema napajanje (a ne može imati) onda džabe sve. To samo ako ima namenski servisni priključak.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Na mreži Bingodalton

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #11 poslato: 24. Jan, 2021. 10:09 »
Pa, ako imas aku i ako brava kljucem otvara jedna vrata, to je ok onda.

Zakljucas daljincem, otkljucas vozacka kljucem, otvoris haubu, skines aku, zakljucas vozacka kljucem.

Za Superb 3 ne pise nista kako mora da se zakljuca auto ili otkljuca da bi sam kljuc radio.

Sto se tice ostalih vrata, mogu da se zakljucaju ili otkljucaju (gepek) rucno.
Vrata svakako otkljucas povlacenjem kvake, a gepek se zakljuca kad ga zatvoris.
Kod Superba 3 postoji Safelock (Deadlock na Fiatu), pa ako zakljucas daljincem na taj nacin, kvaka iznutra ne radi. Iskljucis to za svaki slucaj.

Na mreži dulegolub

Odg: Zaključavanje bez akumulatora
« Odgovor #12 poslato: 24. Jan, 2021. 21:43 »
Više puta sam zaključavao svoju Fabiu iz 2015. na daljinski pa vadio akumulator da ga punim pa posle ključem otključavao vozačeva vrata da podignem haubu da vratim akumulator.
  • Vozi: Skoda Fabia 1.0 2015



Pretraga foruma [Google]