Autor Tema: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021  (Pročitano 13023 puta)

0 članova i 16 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže aleksandarzlatic

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #30 poslato: 31. Mar, 2021. 08:41 »
Ja već 3 sezone provozah Savu UHP 2 i mogu reći da je odlična guma, evo nešto gledam, obzirom na koronu i manjak putovanja, i ovo leto će dobro da posluži...
  • Vozi: Renault Kadjar 11.2019. 1.5 DCI 260Nm/115HP Business Edition paket

Van mreže Darko83

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #31 poslato: 10. Jun, 2021. 21:18 »
Za sada Vredestien ultra satin 215/40/17 super prijanjaju.,extra se ponašaju po kisnim uslovima, leže u krivinama bruka..  :)
  • Vozi: Fabia Monte Carlo 1.2 TSI

Van mreže Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #32 poslato: 10. Jun, 2021. 23:37 »
Goodyear Eagle F1 SuperSport nemam ni jednu jedinu zamerku, testirane na Navaku pre par dana. Taj top rang guma Eagle F1 SS, PS4S, SC6 vrede svaki dinar.
Cup 2 cu nadam se probati ali nisu toliko da svakodnevnu upotrebu kao gore pomenute.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži dixon

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #33 poslato: 10. Jun, 2021. 23:55 »
Колико видим на нету око 100€ по гуми (18"), што није уопште страшна цифра ако неко прави ауто за озбиљну вожњу и поготово за стазу, тај број коња, сва 4 погонска точка итд . Conti зна да иде и преко 15к по гуми у 225/40 18"

Van mreže Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #34 poslato: 11. Jun, 2021. 00:20 »
Da upravo tako 100e po gumi je bilo. Mada ovim tempom staza i malo jacom voznjom ovako ne mogu preko 2 sezone da isteraju, ali to je za sve gume isto.
Ista situacija je i sa cup2 2 god i par izlazaka na stazu, kanta.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Goxy

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #35 poslato: 30. Avg, 2021. 20:46 »
Sava intensa uhp2, 235x45R18, Superb. Par hiljada km ovog leta, odlične.
  • Vozi: Škoda Superb 2.0TDI Ambition Plus 2018

Na mreži atomislav

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #36 poslato: 30. Avg, 2021. 22:00 »
Lassa driveways 225/45 r17 odlicne za Octaviu.

Van mreže nikola indjija

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #37 poslato: 31. Avg, 2021. 21:31 »
Sava uhp su gore gume od tigrovih.Sama plastika u njima.Po kisi kao po ledu.Zamenio ih posle 5 sezona sa pireli cinturato p7
  • Vozi: skoda oktavia 3 1.2 tsi 105hp+seat cordoba 1.9sdi+fiat ducato 2.8 jtd

Van mreže Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #38 poslato: 31. Avg, 2021. 22:49 »
Mozda uhp koja je tad bila upravo sava, pre 2 3 god je izasla uhp2 od kad je goodyear kupio firmu.

I sa savom uhp2 je drugar na navaku napravio najbolje vreme sa dizelom. Ja sam ih vozio na octaviji vrs od 200+ks guma i vise nego korektna za tu cenu, trenutno ih vozim i na yetiju.

Sa djubretom od tigra ne moze da se poredi nikako bar ova nova verzija, za prvu uhp ne znam.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži DonKihot

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #39 poslato: 01. Sep, 2021. 08:35 »
Prva uhp na mokrom pogibenije, vozio na fokusu. Jednom sam na autoputu po kisi krenuo malo kasnije da se iskljucim na pumpu, nisam uspeo da se zaustavim, prosao sam. Uhp 2 sad na Scoutu, ja sam sasvim zadovoljan gumom. Iako sam imao ocajno iskustvo sa UHP cuo sam sve suprotno za dvicu. Cim je pala prva kisica prosle godine otisao sam na poligon i testirao koliko sam mogao, zalamao, vrteo, kocio, i dobio vise nego sto sam ocekivao. UHP nikako, UHP2 preporuka.
  • Vozi: Škoda Octavia III 1.8 TSI

Van mreže Filip BG

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #40 poslato: 01. Sep, 2021. 12:02 »
Poštovani članovi i uvaženi gosti,
Dozvolite da nešto kažem na temu Sava guma. Prepoznajem se kao relevantan jer mi je rođak (mašinski inženjer) radio u Savi, u Kranju, baš u vreme kada se UHP2 model pojavio na tržištu.
Tada je rekao da je guma mnogo bolja nego što bi se po ceni moglo naslutiti. Ali, obratite pažnju da postoje različite klase Sava UHP2 guma, kao uostalom i većine drugih proizvoda. U Sloveniji je razlika u ceni između različitih klasa, npr. 17“, guma bila 10-15 evra. Ne bez razloga.
Razliku možete videti kada uporedite „product code“ na nalepnici guma. Ista dimenzija, indeks opterećenja, brzinski indeks, a „product code“ različit.
Ono što sam primetio na našem tržištu je da se od ove godine uglavnom uvozi nešto lošija varijanta ovog pneumatika. Do skoro su npr. u dimenziji 225/45/17 imale EU oznaku za potrošnju i osobine na kiši C/A, a od skoro je ona pogoršana na C/B. Takođe i buka je veća za nekoliko decibela (dB). Dakle, nije u pitanju ista guma.
Da li je bolje kupiti novu gumu sa DOT-om 2020. i boljim karakteristikama ili sa DOT-om 2021. i lošijim karakteristikama? Mislim da je odluka na svakome od nas pojedinačno.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži hardmax

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #41 poslato: 01. Sep, 2021. 15:37 »
Pošto svi znamo nekoga ko zna nekoga, evo za kažemo da znam da je Renault Srbija pre 3-4 god sa svih svoji vozila skunuo nove Savine gume kako ne bi ugrožavao bezbednost i živote zaposlenih jer su njihove gume i zimske i letnje po kiši nebezbedne.
Takđe ja sam vozio Sava Eskimo 3 na Reanult-u i skinuo, prodao i kupio Michelin pre prvog snega.

Smem da garantujem bar za zimske da je svaki Tigar, Orum, Taurus ili kako se god zvao bolji od Save.

Nekada davno pre 12 god je bilo slučajeva da se odloži Tigar guma u garaži bez felne kako ne treba pa da se iskrivi ali više toga davno nema.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže Buca Skoda MladenovacZapočeo temu

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #42 poslato: 01. Sep, 2021. 16:52 »
Ne vredi ljudi nek ne slusaju nikog i nek kupe po osecaju, jer svi znaju sve koji znaju nekog koji kaze da je cuo da je odredjena guma dobra ili losa.

I da se nadovezem na kolegu FilipaBg, ista je situacija i sa drugim gumama oko oznaka i slazemo se, sava uhp2 j hp2 kad se uzima obavezno "made in germany".

Ove god vozim f1 SuperSport cak sam cuo komentare au ne valja goodyear lose se pokazao taj i taj testirao, fabricka guma na novom turbo s, dovoljno.

Ili po osecaju ili nekom kome stvarno verujete i mislite da je merodavan.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže vojkan85

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #43 poslato: 01. Sep, 2021. 20:47 »
Ja sam sa Bridgestone-om prezadovoljan. Odlična guma (da je ne ureknem), jer koliko sam video mnogo je mekša u odnosu na pre par godina.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže nidza

Odg: Letnje gume. Saveti, dileme, iskustva. Sezona: 2021
« Odgovor #44 poslato: 02. Sep, 2021. 11:58 »
Nemojte slučajno neko da uzme za ozbiljno da je Tigar bolji od Save. Obe gume su u najnižem segmentu ponude, ali Tigar je jedini tu nebezbedan. Poodavno je izgubio priključak sa bezbednim gumama, ima tome decenija sigurno.

  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]