Autor Tema: Roomster parking senzori/modul  (Pročitano 1296 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nigrutin87Započeo temu

Roomster parking senzori/modul
« poslato: 09. Feb, 2021. 10:46 »
Zdravo svima

ovo je moja prva poruka na forumu, vozim Roomstera 1.9 TDI, skoro 4 godine, zasad bez ikakvih problema, presao 30ak hiljada, mala potrosnja, meni izuzetno praktican porodicni auto, jeste nije neki lepotan, ali udoban je, ima dobru opremu i motor, dovolno snage, meni vise nije potrebno, eventualno 6ta brzina :)

Jedina stvar koja me zeza su fabricki parking senzori. Secam se kad sam kupio auto radili su povremeno, ali ubrzo nakon toga se cuje samo onaj duzi neprekidni beep zvuk od nekoliko sekundi, pojavi se slika auta na displeju ali bez ocitavanja senzora. gledao sam razne klipove kako prepoznati pokvaren senzor, prislanjao uvo, prste, koristio stetoskop ali deluje kao da nijedan ne radi i ne daje nikakav signal kad je auto iskljucen, ukljuci se kontakt i ubaci u rikverc (tad bi trebalo da daju onaj isprekidani zvuk koji kucka).

Pretpostavljam da je do modula koji kontrolise parking senzore (kazu da se nalazi ispod rezervnog tocka), ranije kad sam isao kod majstora nije se u dijagnostici videla nikakva greska, imam i onaj mali OBD citac koji se povezuje sa Torque android aplikacijom i on nista nije registrovao.

Mozda je neko imao ovaj problem, ili zna nekog majstora u Nisu koji radi ovakve popravke.

Pozdrav
  • Vozi: Škoda Roomster 1.9tdi 2008

Na mreži dixon

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #1 poslato: 09. Feb, 2021. 13:37 »
Здраво, добродошао. Треба дијагностиком видети који сензор је у проблему. Јер до такве појаве долази ако постоји било каква сметња у комуникацији компјутера са паркинг асистенцијом (макар један сензор само да има кратак спој). Па онда испитати је л модул, сензор, контакт...

Van mreže nigrutin87Započeo temu

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #2 poslato: 09. Feb, 2021. 14:33 »
Hvala na odgovoru.
Pretpostavljam da nece skoditi da skinem svaki od njih, malo ih ocistim i porpskam kontakte WD-om? Trebalo bi kroz otvor branika odozdo da se lako sve dohvati.
Pokusacu pre toga da odem na neku dijagnostiku koja moze da da vise detalja.
  • Vozi: Škoda Roomster 1.9tdi 2008

Na mreži dixon

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #3 poslato: 09. Feb, 2021. 14:46 »
Ма немој губити време и живце, накачи то нек виде људи

Van mreže nigrutin87Započeo temu

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #4 poslato: 16. Feb, 2021. 09:52 »
Bio sam kod majstora, problem je sa modulom za parking senzor.

Broj tog dela je 5J0 919 283, ide za roomster i fabiu te generacije. Pokusavam da nadjem polovni deo po otpadima, kontaktirao sam bar 20, ali zasad se javio samo jedan koji ima 1Z0 919 283 i ide za octaviu mk2. U VW grupi prva 3 karaketra oznacavaju model automobila i motor a ostalih 6 o kom delu se radi, tj ova oznaka 919 283 je ista za oba dela, po slikama koje sam video na internetu bukvalno su isti po izlgedu, imaju iste konektore, velicinu, raspored srafova, isto je i za Audi i VW modele, tih 6 brojeva je isto i istu funkciju imaju, dok se prva 3 razlikuju.

Da li neko ima iskustva za ovaj ili slican deo da je iskoristio sa drugog automobila iz VW grupe i da sve radi kako treba? Ako ne uspem da nadjem pravi deo da pokusam sa ovim?
  • Vozi: Škoda Roomster 1.9tdi 2008

Van mreže nigrutin87Započeo temu

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #5 poslato: 19. Feb, 2021. 21:53 »
Reseno, nabavio sam polovni modul (jedva), samo zamenili i radi sve bez problema. Modul se nalazi na vozacevoj strani iza srednjeg stuba, ako nekom bude bilo potrebno. Mora da se skine sva ona plastika koja pokriva taj deo od stuba do gepeka da bi se prislo modulu.
  • Vozi: Škoda Roomster 1.9tdi 2008

Na mreži URKE 80

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #6 poslato: 20. Feb, 2021. 16:36 »
Koji si ugradio 5Jili 1Z?
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

Van mreže nigrutin87Započeo temu

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #7 poslato: 20. Feb, 2021. 17:28 »
Nasao sam pravi za njega, 5J0, ali sam bar 30ak ljudi kontaktirao koji rade sa polovnim delovima dok nisam nasao jednog koji ima bas njega. Taj lik je rekao da ima jos par istih na stanju, ako nekom slucajno zatreba. I iza zadnjeg stuba se nalazi taj modul, ne srednjeg, pogresio sam iznad.
  • Vozi: Škoda Roomster 1.9tdi 2008

Na mreži URKE 80

Odg: Roomster parking senzori/modul
« Odgovor #8 poslato: 20. Feb, 2021. 21:25 »
Hvala!
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY



Pretraga foruma [Google]