Autor Tema: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a  (Pročitano 2580 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« poslato: 15. Feb, 2021. 18:49 »
Pozdrav,
u potrazi sam za letnjim setom felni i nasao sam neke koji mi cenovno i izgledom odgovaraju.Njihova velicina je 6J x 14 ET43.Posto nisam neki poznavalac ove tematike na netu sam na vise mesta nasao podatak da za Fabiju MK2 1.4TDI,za gume 185/60R14 odgovaraju felne 6J ET37,a ove koje bi kupio su ET43.
Sta predstavlja ova razlika u velicini offset-a,jel to problem ili da se drzim fabricke preporuke ET37?
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #1 poslato: 15. Feb, 2021. 18:53 »
Bice mozda lepse sa 37 tj izbacenije . Ali na tako maloj felni tj 14 se to ni ne gleda skoro , sve pase.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #2 poslato: 15. Feb, 2021. 19:14 »
Apsolutno mi nije bitan izgled ( cim kupujem 14-tke,a ne za broj ili dva vece felne :)) ),da li guma ili felna izgleda sire,izbacenije,uvucenije ili sta vec offset predstavlja nego da li ta razlika u velicini moze biti tehnički problem u smislu da guma ne naleze kako treba,da ne kaci neki deo trapa,osetim neke probleme u voznji ili se slepo moraju pratiti te vrednosti.

  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #3 poslato: 15. Feb, 2021. 19:26 »
Sa 185 nemas problem nikakav , tu je bitna jotaza na 6j idealno
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #4 poslato: 15. Feb, 2021. 19:30 »
Buca,hvala na informacijama.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži mar_cog

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #5 poslato: 15. Feb, 2021. 20:35 »
Da dodam, uz napomenu da ne poznajem bas trap na fabiji... Felna ce biti 6mm uvucenija, pa ako zanemarimo estetiku, treba proveriti da li ce kaciti ili prolaziti previse blizu amortizera, spone ili nekog drugog elementa trapa. Najbolje bi bilo da probas da namontiras felnu (napred) pre kupovine i uveris se da je sve ok. Ako nisi u mogucnosti da uradis ovo, onda probaj odokativnom metodom da proveris u odnosu na tvoje sadasnje felne... Jednostavno, pun levi, zavuces se ispod pa ces otprilike videti da li imas jos 6mm fore da dodas na unutrasnji rub felne, i da sve to prolazi bez problema i na nekoj bezbednoj udaljenosti od najblizeg elementa trapa.
« Poslednja izmena: 15. Feb, 2021. 20:40 mar_cog »
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže LjahzeZapočeo temu

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #6 poslato: 15. Feb, 2021. 21:53 »
Nego,setio sam se da su kola kao nova kupljena na felnama 16' i da su na njima bile gume dimenzija 205/45/R16.Rezervni tocak koji je originalan  i nikad upotrebljen je takodjer 16' i na njemu se nalazi Continental-ova guma ciji je DOT 1807 koji s poklapa sa proizvodnjom kola.Malo pre sam pogledao i vidim da na toj felni stoji oznaka 6.5J ET43 tako da verujem da tu nece biti problema.
Kad sam vec kod rezervne gume,da spomenem i ovo.Obzirom da je ona 16',a da na automobilu imam 14',posle kupovine kola odem do vulkanizera da kupim neku celicnu felnu i gumu 14' koja moze da posluzi kao rezervni tocak.Medjutim,dva vulkanizera su me ubedjivala da nemam potrebe da kupujem drugu rezervnu,jer ta od 16' moze normalno da posluzi kao rezervni tocak bez obzira sto su mi na kolima 14'!?!
Kako god,nikad nisam ni kupio drugi rezervni tocak i nadam se da necu da dodjem u situaciju da to i proveravam,voznju sa tri gume velicine 14' i jedna od 16'.
  • Vozi: Skoda Octavia IV,2.0 TDI,DSG

Na mreži mar_cog

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #7 poslato: 15. Feb, 2021. 22:15 »
Obzirom na dimenzije tih felni od 16" sigurno imas dosta mesta za nove 14. Ono drugo, razlika izmedju 185 60 14 i 205 45 16 je nekih 13mm u precniku sto nece predstavljati problem ukoliko bude potrebe za zamenom. Dakle, Buca je bio upravu kad je na keca rekao da moze 😁
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #8 poslato: 16. Feb, 2021. 01:51 »
Ima ih sa felnama celicnim 14 et35 i et43, nece da kaci sigurno . Stizale su mi tako par puta.

E sad na roomsteru ima serija 1.4tdi i 1.9tdi bilo je kao doplata kocnice kao na fabiji vrs, imam ih ja na roomsteru u tom slucaju je 15 najmanja.

Celjusti fs III nemaju problema ni na 14.

Znam da ti vec imas 14 na autu, mozda nekom zatreba ista stvar pa ce da procita  ;)
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže MS Becej

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #9 poslato: 17. Apr, 2021. 12:43 »
Pozdrav svima,  par pitanja samo za nekoga ko se razume, na Rapidu su mi fabricke celicne felne 15 , oznaka na njima je 6Jx15H2 ET38, one su 5x100 , imam i nove letnje gume za koje planiram da kupim neke alu felne, e sad u moru felni , od nekih zaista prelepih ( koje i kostaju previse za mene) i onih koje mi se ne svidjaju, sasvim slucajno sam naleteo na nekog lika na pijaci koji je doneo 5 kompleta sa sve gumama a mendju njima i jedne VW koje su mi se dopale, i cena je ok mada mi gume ne trebaju njih bi prodao ili mozda i vozio par sezona sa njima, buni me jedna stvar, oznake na njima su 6,5Jx15H2 ET50, jasno mi je da je 12 u offsetu razlika oko koje bih trebao da se zapitam... Da li je to uopste prihvatljivo? Kako ce to izgledati na autu, da nece mnogo da strci van auta? Da nece cesati negde? I jos jedna stvar , na autu imam senzore za pritisak guma, negde sam procitao da to nije u ventilu vec na glavcini ili vec negde, da li ce to funkcionisati na drugim felnama?
  • Vozi: Skoda rapid 1.6 TDI

Na mreži mar_cog

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #10 poslato: 17. Apr, 2021. 12:57 »
Nece da strce van auta nego ce biti uvucenije od ovih sad za 5mm.
Takodje, unutrasnja ivica felne ce biti za 18.5 mm bliza amortizeru od sadasnje. Pa proveri da to nije mozda preblizu za neki element trapa.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže MS Becej

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #11 poslato: 17. Apr, 2021. 13:18 »
Kako si dosao do ove razlike od 5mm i 18mm? Videcu da ih uzmem od cige pa odnesem do vulkanizera da ih probam pa da onda kupujem ili ne... mozda mi je to najbolje ...
  • Vozi: Skoda rapid 1.6 TDI

Na mreži mar_cog

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #12 poslato: 17. Apr, 2021. 13:48 »
Sirina u milimetrima podeljena sa dva, pa onda minus (ili plus, zavisi kako gledas) ofset i eto pozicije felne.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži Baltazar

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #13 poslato: 17. Apr, 2021. 14:53 »
I jos jedna stvar , na autu imam senzore za pritisak guma, negde sam procitao da to nije u ventilu vec na glavcini ili vec negde, da li ce to funkcionisati na drugim felnama?

Hoće, radi na drugi način.
Koliko su te felne ako nije tajna? Pitam jer na oglasima ima pristojnih orginalnih za oko 150 E.
  • Vozi: Škoda Rapid 1.2 tsi 2014

Van mreže MS Becej

Odg: Dimenzije felni/guma i razlika u veličini offset-a
« Odgovor #14 poslato: 17. Apr, 2021. 15:04 »
Nije tajna, felne i gume zajedno 120€ , gume su dobre, letnje Continental, felne nisu izgrebane, jesu prljave i trebaju jedno sredjivanje ali to mi je super cena ako mi odgovaraju... Spustice jos 10-20 € sigurno ...
  • Vozi: Skoda rapid 1.6 TDI



Pretraga foruma [Google]