Autor Tema: Aksijalni lezaj na radilici  (Pročitano 1429 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Suad83Započeo temu

Aksijalni lezaj na radilici
« poslato: 21. Feb, 2021. 19:51 »
Octavia a5 1.9 77 kw Mjenjan set kvacila sa plutajucim zamajcem  nakon 2 mjeseca kada naslonim nogu na kvacilo cuje se lagano lupkanje kada pretisnem skroz kvacilo prestaje kada se zagrije ne cuje se nista  danas mi je jedan majstor konstatovao da je aksijalni lezaj na radilici sutra demontaza kartera  dali je netko imao slican problem ili neko od majstor neki savjet

Van mreže mobilmanijak2008

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #1 poslato: 21. Feb, 2021. 20:01 »
Imam isti problem. Doduše, zamenjen set kvačila (druk riknuo) a zamajac ostao stari, kaže majstor da je dobar. Kad je auto na 40-75 stepeni čuje se lupkanje. Stiskanjem papučice kvačila zvuk prestaje. Pre zamena seta kvačila se to nije dešavalo. Skroz hladan ili skroz zagrejan motor ne daje taj zvuk. Da li je zamajac ili može da bude taj ležaj na radilici? Iskreno, prvi put čujem za to ali šta znam, može da bude :-)
  • Vozi: Octavia A5 2.0tdi 103kw 4x4 combi L&K

Van mreže Suad83Započeo temu

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #2 poslato: 21. Feb, 2021. 20:07 »
Ja sam zajenio set u 10 mjesecu a pocelo se cuti u 12 zatim posle nove godine reklamiram set stavim nov i odma isto na hladno kada je pusteno kvacilo nista se ne cuje i na pretisnuto skroz izmedju kad nasloni nogu cuje se pa sve dok ga skroz ne pretisnem cim se zagrije auto nista se ne cuje sutra cu kod majstora rasklopiti karter i vidjet

Van mreže Suad83Započeo temu

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #3 poslato: 21. Feb, 2021. 20:10 »
Imam isti problem. Doduše, zamenjen set kvačila (druk riknuo) a zamajac ostao stari, kaže majstor da je dobar. Kad je auto na 40-75 stepeni čuje se lupkanje. Stiskanjem papučice kvačila zvuk prestaje. Pre zamena seta kvačila se to nije dešavalo. Skroz hladan ili skroz zagrejan motor ne daje taj zvuk. Da li je zamajac ili može da bude taj ležaj na radilici? Iskreno, prvi put čujem za to ali šta znam, može da bude :-)
Javit cu sta bude

Van mreže mobilmanijak2008

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #4 poslato: 21. Feb, 2021. 20:42 »
Važi, hvala. Ja sam ubeđen da je zamajac ali što bi se čuo sa novim setom kvačila a sa starim ne? Nemam pojma...
  • Vozi: Octavia A5 2.0tdi 103kw 4x4 combi L&K

Van mreže Suad83Započeo temu

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #5 poslato: 08. Mar, 2021. 21:11 »
Zamjenjeni aksijalni lezajevi i nastavilo se lupkanje na hladno kao na ovom videu https://youtu.be/FIBLzxRHMP0

Na mreži petarp031

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #6 poslato: 09. Mar, 2021. 07:36 »
Nije ni bilo logicno da se cuju aksijalni lezajevi radilice jer kod tog problema zvuk je specifican na nekim obrtajima, recimo od 1800 do 2500 obrtaja stvara se rezonanca, a najcesce u radu kod zagrejanog motora. Pricam jer sam imao takav problem na pezou 206. Pri tome tamo se aksijalni lezajevi nisu mogli zameniti bez rasklapanja motora. Tvoj zvuk definitivno potice iz menjaca, kada je kvacilo pritisnuto zvuka nema, ukazuje da zvukovi dopiru iz menjaca, a ne seta kvacila. Kako se secam clan @mishko je imao isti problem i resio skidanjem menjaca, zamenom kvacila, ali je problem bio u vodjici lezaja kvacila. Mozes ga kontaktirati da vidis da li je to definitivno problem i da li zvuka ima posle dosta vremena od zamene dela.
Pozdrav

Van mreže Miro MNE

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #7 poslato: 09. Mar, 2021. 09:30 »
Neka si ti odradio ležajeve na 1,9 TDI - da glava ne boli zbog drugih stvari  ;)

Ovo što se čuje na videu je definitivno problem u transmisiji, po meni ovdje ja čujem zamajac i druk ležaj. Da li se ovakav zvuk javlja i kad odvajaš kvačilo polako - kretanje bez gasa?

Reklamirao bih zamajac ovdje ili nek to rešava majstor ako je on nabavio dio. Nije ista stvar ali zamajac za moj DSG nov stavljen - relacija Podgorica-BG-Podgorica i već je počeo sitno da lupka i da trese pri gašenju - reklamacija nije priznata - sad posle 40kkm i 2 godine kad je ledan jače lupka u leru. Čisto da stekneš sliku da to što si stavio novi zamajac ne znači da njega možeš isključiti kad rešavaš neki problem.
  • Vozi: Octavia 2.0 FSI Elegance + Octavia 1,6MPi Ambiente + Octavia 2,0 TDI Elegance

Van mreže Suad83Započeo temu

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #8 poslato: 09. Mar, 2021. 09:51 »
Na prvom setu sachs (druk,lamela,korpa,zamajac,nosac druk lezaja i ono leziste oko spojnicke) je stavljeno. Kroz 2 mjeseca nakon zamjene  pocelo reklamirao novo ponovo sve i odma sve isto  skidaj mjenjac stavljaj fix set opet isto (zanci samo radi probe vracen je moj sa plivajucim ) nije do seta pa daj zamjeni aksijalne lezajeve na radilici jer je bilo lufta na radilici i opet isto jos ostaje mjenjac mada na njemu nema nikavog lufta (niti aksijalnog ni radijalnog ) bar tako smo gledali na spojnickoj inace je sa 5 brzina

Na mreži observer

Odg: Aksijalni lezaj na radilici
« Odgovor #9 poslato: 09. Mar, 2021. 10:40 »
Kolega Petarp031 je lepo opisao, steta sto nisam ovo video ranije.
Aksijalni lezajevi na radilici se najbolje cuju u leru kada se naglo pritisne i pusti pedala gasa (pa po inerciji krene kuckanje).
Imao sam to na Zastavi 101 :)
Problem traziti u menjacu, nestanak zvuka kada se pritisne kvacilo ukazuje na to, kao sto su kolege vec napisale gore.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017



Pretraga foruma [Google]