Autor Tema: Kodiaq glos plastika na vratima spolja  (Pročitano 1354 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleeNisZapočeo temu

Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« poslato: 03. Mar, 2021. 06:54 »
Pozdrav svima!

Valjda sam temu postavio gde treba. Takodje, nisam uspeo da nadjem slicnu. Izvinjavam se unapred ako sam omanuo.
Posto je neko u salonu verovatno auto brisao kontaminiranom krpom onaj glos trim na vratima ima dosta linija i "paukovih mreža". Prvo sam hteo da odem negde na poliranje, ali sam primetio da se svi u kući hvatamo bas za taj deo kada zatvaramo vrata, tako da je pitanje vremena kada ce opet biti u sitnim ogrebotinama.
Jedino mi na pamet pade da nabavim neku glos foliju i da deo prelepim.
Tako da imam dva pitanja:

1. Da li je neko skidao gore pomenuti trim? Nasao nesto na internetu da se pomeri guma oko stakla i sklone 3 torxa.
2. Gde da kupim foliju? Sve sto sam nasao u Srbiji je ili na veliko ili neka kineska folija.

  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže Julian The Bear

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #1 poslato: 03. Mar, 2021. 07:00 »
Zdravo ,

Ja sam bas bio izgrebao taj deo auta u jednoj off road avanturi slucajno. Pa sam resio sa politanje i nano zastita celog auta sa nekom himikaliom a iskreno za zastitu kasnije nisma nista radio ali nisam ni primetio da su izgrebani ili slicno. Folio inace sigurno znam mada neznam cene mozda mogu da ti ugrade u BG BlackGlass ja imam odlicno iskustvo sto se tice kvaliteta za cene vec necu da komentarisem ali to su bas male radove po mene da bi bili nesto skupi... mozda mogu da ti zatamne stakla a kao dodatak da ti sloze tu na tim delovima folio

Pozdrav

Ps . Praticu temu da vidimo sta kazu ostale kolege :)
  • Vozi: Uskoro Skoda Kodiaq 2019 2.0 TDI 190hp Style Plus

Van mreže SaleeNisZapočeo temu

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #2 poslato: 03. Mar, 2021. 07:22 »
Hvala na brzom odgovoru. Palo mi je na pamet da dam profesionalcima da mi reše, ali sam od onih što vole da urade sami. Tako mi još veći merak.

A i BlackGlass verovatno ima popunjene termine do ko zna kada i verovatno je za njih ovo sitan rad za koji se razumljivo ne bi ni bakćali. Verovatno grešim, jer ustvari dajem sebi izgovor da bih čačkao sam  :)
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže Maksimus

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #3 poslato: 03. Mar, 2021. 09:57 »
Najlakse i najefektnije resenje po meni ti je da ti to neko ispolira i prelepi self healing folijom. Ta folija je poprilicno skupa,ali za tako male povrsine nije strasno,trebalo bi da bude par desetina eura ceo posao.
Fora sa tom folijom je sto i u slucaju da se ogrebe samo je zagrejes fenom(ili ostane na jacem suncu) i ogrebotinice nestanu.
Inace taj deo vrata je bas osetljiv na ogrebotinice.

Van mreže SaleeNisZapočeo temu

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #4 poslato: 03. Mar, 2021. 11:52 »
To je dobra ideja. Nisam se setio za tu foliju. Mozda mi je najbolje da pozovem nekog tipa blackglass. Oni sigurno imaju sav "materijal".

Izgleda da neće biti ništa od mog diy pokušaja.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže vojkan85

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #5 poslato: 03. Mar, 2021. 14:33 »
Ja sam polirao kod sebe na Oktaviji. 3M pasta i polirka, pređeno 4 puta, kao novo je. Posle može da ide providna folija i miran si ali da znaš da će i folija vremenom da degradira. Ja ne bih lepio iskreno ništa jer plastika može uvek da se polira.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže SaleeNisZapočeo temu

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #6 poslato: 03. Mar, 2021. 16:46 »
Cuo se sa ljudima iz Niša koji se time bave. Za nedelju dve mislim da cu resiti problem. Za sada lepim foliju koja se sama hiluje. Znam da nije dugotrajna, ali dve tri godine da stoji puna kapa.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže nidza

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #7 poslato: 04. Mar, 2021. 01:10 »
Ja sam jednom radio, jer su na redovnom servisu unakazili taj deo načisto. Do daljnjeg im je zabranjeno da peru ili brišu. Kapiram da je namera bila dobra, ali ipak je za pranje novih kola potrebno neko minimalno poznavanje toga uz odgovarajuća sredstva za rad.

Otad se pojavilo par ogrebotina, ali moraš da ih tražiš. Ja se time više ne opterećujem dok ne bude opet nešto malo primetnije. Lako se to ispolira.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Van mreže SaleeNisZapočeo temu

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #8 poslato: 04. Mar, 2021. 06:28 »
Kapiram da je namera bila dobra, ali ipak je za pranje novih kola potrebno neko minimalno poznavanje toga uz odgovarajuća sredstva za rad.

Upravo tako. Bilo je oblacno vreme i kod primopredaje nista nisam primetio. Na prvom suncu kad se nisam onesvestio. A jos sam bio pitao kada je auto stigao da li peru bezkontakntno. Kazu da da nema sta da brinete.. U pocetku mi nekako nije toliko smetalo, nov auto, svasta nesto za cackanje i proučavanje. Evo kada je sve to prošlo poče da mi smeta sve više. Ali rešiće se i to. Čim budem popravio pišem kako je sve prošlo.
  • Vozi: Kodiaq 1.5 TSI DSG Style+

Van mreže nidza

Odg: Kodiaq glos plastika na vratima spolja
« Odgovor #9 poslato: 04. Mar, 2021. 07:04 »
Nema nerviranja, jako se lako to rešava i nije skupo, čak se ti delovi relativno lako i zamene u krajnjoj nuždi, ali za to nisam još čuo da je nekom bilo potrebe.

Ja kad vidim nova kola u salonima jasno mi je koliko je sati. Čistačica to briska, verovatno istom krpom kao i sve drugo, možda i suvom, pa su već tamo kola grđa unutra nego moj auto posle ovoliko godina. Ne daj bože da i unutra ima puno piano black (kao kod mene na žalost).
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021



Pretraga foruma [Google]