Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Nivelacija ksenona posle zamene balasta  (Pročitano 220 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mobilmanijak2008Topic starter

Nivelacija ksenona posle zamene balasta
« poslato: April 02, 2021, 22:20:52 posle podne »
Pozdrav svima, zamenio sam balast za ksenon koji je bio neispravan, stavio original osram i sad radi sve osim nivelacije. Znači nema one automatske nivelacije kad se upale svetla već stoje u jednom mestu. Da li je potrebno nešto softverski odraditi? Ne znam šta drugo može da bude.
  • Vozi: Octavia A5 2.0tdi 103kw 4x4 combi L&K

Na mreži AcoSk

Odg: Nivelacija ksenona posle zamene balasta
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2021, 00:04:32 pre podne »
Ja sam cuo za takav slucaj jos davno, ali mi nije bas najjasnije zasto se to desava. Bas da posle zamene balasta ne radi nivelacija
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

« Odgovor #2 poslato: April 03, 2021, 22:32:27 posle podne »
Prosto neverovatno da niko nije imao sličan problem ili bar ne zna šta može da bude :) Meni liči da je nešto do softvera jer je normalno sve radilo pre crkavanja balasta.

Na mreži dixon

« Odgovor #3 poslato: April 03, 2021, 23:08:20 posle podne »
Покрене се калибрација преко дијагностике. Ауто се стави пред одређену мету на одређеном одстојању и помоћу шрафова се физички наштелују фарови по тачној шеми, након тога се софтверски запамте измене и то је то

Na mreži petarp031

« Odgovor #4 poslato: April 04, 2021, 20:43:11 posle podne »
Ne znam kako je na mk2 octavia, ali kod mene na mk1 auto ide na ravnu podlogu, bez povucene rucne kocnice. Zatim se na kontaktu preko dijagnostike udje u levi far preko vcds i pokrene kalibracija iz basic settings-a. Mora da na YT ima snimaka za vase vozilo, treba pretraziti, mozda je identicno ili slicno.
Pozdrav

« Odgovor #5 poslato: April 04, 2021, 21:42:55 posle podne »
Hvala na odgovoru, probaću na taj način da sredim, nervira me baš su nisko pozicionirana. Nisam našao na youtubu ništa slično.