Autor Tema: Brava gepeka Fabia  (Pročitano 691 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bombe BombicZapočeo temu

Brava gepeka Fabia
« poslato: 04. Apr, 2021. 03:36 »
Zdravo,
Imam problem sa otvaranjem gepeka na fabiji 2002 sedan, citao sam slicne teme na forumu ali nisam mogo naci odgovor. Naime kada hocu da otvorim gepek bilo pomocu rucice iz kabine ili na prekidacu spolja, otvori se i ostane zaglavljeno na prvom zubu, i svaki naredni pokusaj cuje se kako motoric zuji(zzzzz) ali nema pomaka. Ima li neko ideju sta bi moglo biti ?
  • Vozi: Fabia

Na mreži hakkler

Odg: Brava gepeka Fabia
« Odgovor #1 poslato: 04. Apr, 2021. 12:12 »
Ne valja ti brava koju motorić pokreće..otvori samo do pola. Za ponovni pokušaj ga ne "dosegne" nego mora u nulti..da bi ga krenuo otvarat. Otvori gepek iznutra..skini plastičnu oblogu sa haube i probaj podmazati sa silikonskim sprejom ili wdom donji dio brave..kliješta. Tj taj mali narančasti zubić da ode do kraja. Ako več čuješ da motorić radi.

 Meni je prije xy godina..kada je crkao motorić koji sam zamijenio. Zafrkavao mikroprekidač koji pali motorič da bi otvorio bravu. Tj..falilo je 2mm na mehaničkom dijelu brave na gepeku koji kad primiš izvana dotakne mikroprekidač koji pokreće motorič i otvara bravu.
Pa je sa izolirkom nadoštukano.

https://youtu.be/kl6PWQ1HVVA

Edit: molim administraciju da preseli temu u podforum gdje treba biti..ovaj to sigurno nije.

Van mreže Bombe BombicZapočeo temu

Odg: Brava gepeka Fabia
« Odgovor #2 poslato: 05. Apr, 2021. 05:07 »
Hvala, savetu, ali verovatno ide nova brava .
  • Vozi: Fabia



Pretraga foruma [Google]