Autor Tema: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -  (Pročitano 7705 puta)

hardmax (+ 1 sakrivenih) i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #15 poslato: 23. Jun, 2021. 15:01 »
@t.salai
@vojkan85

Obojica sumate na gumice balas stange?

Ili da insistiram na zameni istih u ovlašćenom servisu ali oni to neće da prihvate je se navodno menjaju zajedno sa balans štanglom ili da odemu neovlašćeni servis i zamenim sa ovim https://www.powerflex.co.uk/search.php?keywords=karoq ?


Pozdrav. Naime pazario sam Skodu Karoq 1.0 TSI pre 2 meseca i već posle 1500 km mi se javio taj "problem", kada prelazim preko npr neravnina, ležećih policajaca itd, javlja se taj zvuk kao istezanja federa, amortizera.. odvešću ga u servis, vidim iz vaših utisaka da to nije ozbiljan problem ali moram da kažem da jako iritira jer kada uzmete nov auto, očekujete, jelte da nema takvih gluposti :)
Javi epilog molim te.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže vojkan85

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #16 poslato: 23. Jun, 2021. 15:44 »
Ovlasceni i trazi zamenu. Njima ponekada treba dobro sesti na glavu jer znaju da se naprave blesavi.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Buca

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #17 poslato: 24. Jun, 2021. 16:44 »
Pozdrav. Naime pazario sam Skodu Karoq 1.0 TSI pre 2 meseca i već posle 1500 km mi se javio taj "problem", kada prelazim preko npr neravnina, ležećih policajaca itd, javlja se taj zvuk kao istezanja federa, amortizera.. odvešću ga u servis, vidim iz vaših utisaka da to nije ozbiljan problem ali moram da kažem da jako iritira jer kada uzmete nov auto, očekujete, jelte da nema takvih gluposti :)
Obrisi inbox... Ne mogu ti sibnem nista prepunjen si
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže arsalsa

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #18 poslato: 24. Jun, 2021. 23:41 »
Takav je zvuk kod mene na oktaviji, a prilikom voznje po kaldrmi cuje se i neko lupkanje, prazan metalni zvuk... A koliko videh po netu, dešava se na ne malom delu vagen grupacije..
Sto se tice ovog zvuka na kaldrmi..provjeri da nije do disk plocica, imao sam slican problem i rijesen u servisu. Cini mi se ocistili povrsinu po kojoj "hoda" disk plocica i podmazali nekom posebnom mascu. A i postavljac teme neka pokusa isto. moze biti i to. Nepravilno odvajanje plocica.
Sto se tice zvuka koji je opisao postavljac teme..sljedece se kod mene pojavi iskljucivo preko lezecih policajaca i samo na manjim brzinama: ljeti ponekad nesto skripne na ovjesu naprijed a ponekad i neki zvuk, kao da se trljaju plastike (ovo samo kad je hladno), ponekad tupi klik koji zvuci kao istezanje ovjesa (sto ima i logike jer karoq ima duzi hod ovjesa gore dole). A nekad ga nema danima. A onda naletim na solidnu neravninu i nema onog udarca, cak reaguje kao skuplja auta, onako gospodski prigusen zvuk. Jos kad se izadje na auto put, Karoq se ponasa (sto se ovjesa tice) odlicno i kao mnogo skuplja i kvalitetnija auta. Ovo je moje iskustvo, pa mozda pomogne. Citajuci iskustva drugih, nije rijedak na "mejnstrim" modelima kojima je tata VW da postoje ti pomalo fantomski zvukovi iz ovjesa. Neki tvrde da su nestali nakon par godina voznje.
  • Vozi: Skoda Karoq 2.0 tdi 4x4

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #19 poslato: 25. Jun, 2021. 15:13 »
Da li može pomoć oko definicije balans štangle?



ja sam mislio da je to pod br. 1 ova velika ali neki isto nazivaju stabilizatore balans štanglom.
Da li je sumnja u broj 1 ili br 2 sa slike ?
U Škodi su mi rekli da ne mogu da zamene gumice balas štangle bez zamene same balans štangle to mi liči logično kada su stabilizatori u pitanju ali za ovu veliku pod br 1 mi nije logično da ne mogu samo gumice.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #20 poslato: 19. Avg, 2021. 11:51 »
Evo novog update-a u vezi lupanja u prednjem trapu
Sada su optužili nosač motora.
Ovaj sa slike koji su prethodno zamazali sa nekom silikonskom pastom kao i sve delove od gume na trapu


Deo poručen javljam kada zamene

  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže sale.kriminale

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #21 poslato: 21. Avg, 2021. 19:10 »
Prvi put čujem da se mora zameniti cela balans štangla ili stabilizator samo zbog gumica. Kod svih navedenih delova gumice / gumeni delovi se mogu zameniti i svaki neovlašćeni majstor zna kako. Gumice se skidaju tako što se greju nekim gorionikom i tako se deformišu i ispucaju. Nove se stavljaju pomoću nekog power alata i koristi se lubrikant. Ovo utiče na upravljivost i preciznost volana.

Baš me zanima da li je nosač motora uzrok. Dešava se da delovi iz prve ugradnje nisu baš najbolji u nekim serijama kod raznih proizvođača.
« Poslednja izmena: 26. Avg, 2021. 13:56 sale.kriminale »
  • Vozi: Dacia Logan

Van mreže sale.kriminale

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #22 poslato: 27. Avg, 2021. 22:33 »
Sada sam video ono što cvili prednji trap. Pa recimo da su sve gumice potpuno ispravne i ne treba ih menjati, ali nisu adekvatno lubricirane prilikom ugradnje u fabrici. Zato se dešava mnogima. Neadekvatan lubrikant ili nedovoljno istog. Nisam ekspert ali tako mi se čini. Zvuk je kao da suva guma zapinje o metal. Razgovarao bih sa neovlašćenim majstorima.
  • Vozi: Dacia Logan

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #23 poslato: 31. Avg, 2021. 14:31 »
Zamenjen nosač motora i naravno zvuk je ostao   :(

Jedino što je dobro auto je sad miran na leru :D

Mislim da više nema svrhe da pokušavam sa ovlašćenim servisom posle toliko izgubljenog vremena i servisa.
Moraću da odem kod neovlašćenog da nađe probleem i to je to.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže nidza

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #24 poslato: 31. Avg, 2021. 14:58 »
MQB skoro svaki lupka, neki više neki manje. Rešenje (privremeno) je podmazivanje gumenih silena, a najčešće su uzrok baš to što si gore naveo na slici, gumice balans štagle, prednje, i prednji kontrolni sileni na viljuškama. To treba dobro nasaftati nekim podmazujućim sprejom ali NE SME NIKAKO da bude na bazi nafte, mora biti neki sintetički, koji je pogodan za gumene delove.


Ređe, ali znaju, da lupkaju i ostali gumeni delovi na trapu, pa u ekstremnim slučajevima sve to se menja. Naravno ne u ovlašćenom servisu, ali aftermarket ima sve to zamenski.


Evo ti moje iskustvo, ja te 4 navedene tačke saftam sa Wurth HHS masti u spreju(ne HHS 2000 koji je lepljiv) koji je skup ko od zlata da ga prave, jer mi se običan silikon nije nikako pokazao, a ovo čudo šljaka ko bombona. WD-40 i nešto slično na bazi nafe - NIKAKO.
  • Vozi: Škoda Octavia RS230 2017, Škoda Octavia 1.5 TSI Style 2021

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #25 poslato: 31. Avg, 2021. 18:50 »
Hvala Nidžo na savetu!

Verujem da ne mogu baš sam da dojem do gumica balans stangle jer moram da skidam šuspleh ali mogu da odem do majstora pa da probamo sa podmazivanjem istih.
Jel možeš da mi kažeš koji Wurth SHH sprej koristiš od ovih na sajtu (Nadam se da nije onaj HHS 5000 koji košta 6000din)?
https://eshop.wurth.rs/hhs-paleta
Hvala!
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže Maksimus

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #26 poslato: 31. Avg, 2021. 23:22 »
Osim podmazivanja nema leka za ta skripanja i lupkanja,i da ti zamene javice se ponovo.
Meni su podmazivali silikonskom mascu u garanciji,traje neko vreme dok se ne ispere pa opet.

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #27 poslato: 08. Dec, 2021. 10:04 »
Evo update-a:
Odrađeno je ponovo podmazivanje svih gumenih delova u ovlašćenom servisu koliko sam video svi nosači motora, nešto oko amortizera dal šolje ili šta već, spojevi ramena, gumice balans stangle prišti mast na sve strane :)
Nakog toga zvuk je nesto ili mogu reći 90% ublažen.

Sa obzirom da je sve moguce podmazano ne sna se šta je tačno pravilo zvuk ali posle ovoliko kiše uskoro soli i snega vratiće se to ponovo pa ću pokušati samo podmazivanjem dumica balans stangle sa Wurt HHS masti u spreju.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI

Van mreže Taxi

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #28 poslato: 30. Maj, 2022. 20:25 »
Imam isti problem sa trapom kao hardmax, molio bi ga da napise da li je resio problem...sa podmazivanjem.
  • Vozi: Karoq 1.0 tsi

Na mreži hardmaxZapočeo temu

Odg: Škoda KAROQ - zvuk - lupanje na prednjem trapu -
« Odgovor #29 poslato: 30. Maj, 2022. 22:03 »
Rešava na 3-4 meseca onda se ponovo vrati.
Zvuk je ili gumica balans stangle ili silen blokova. Oni po TPI-u imaju proceduru da podmazu i to je to. Navodno nakon 3 reklamacije ako je vozilo i dalje u garanciji menjaju. Ja sam bio preko 7 puta zbog toga u servisu sto je evidentirano i od toga dva puta je vršeno podmazivanje koje je kako sam naveo trajalo 3-4 meseca.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.0 TSI



Pretraga foruma [Google]