Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Koji akumulator za start-stop u Fabiji?  (Pročitano 168 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vtomic85Topic starter

Koji akumulator za start-stop u Fabiji?
« poslato: Maj 01, 2021, 16:37:10 posle podne »
Uskoro treba da mi stigne nova Fabia (1.0 TSI DSG-7). Do sad sam par puta čuo priče kako su ljudi kupili novi auto (ne samo Škodu) sa start-stop sistemom, a prodavac izvadio originalni akumulator i uvalio im običan. Interesuje me kako ja prilikom pregleda vozila mogu da prepoznam da li je akumulator "običan" ili taj koji je potreban za start-stop?

Na mreži AcoSk

Odg: Koji akumulator za start-stop u Fabiji?
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2021, 19:58:15 posle podne »
Na aku za start-stop pise AGM. Mislim da je tako najlakse prepoznati, ne pada mi na pamet nista drugo
  • Vozi: Skoda Octavia A5 Combi (1Z5) 1.6mpi 2008. god.

Van mreže Filip BG

« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2021, 20:13:19 posle podne »
Da, možete prepoznati da li je u pitanju „običan“ ili akumulator za start-stop.
Ovaj drugi bi na sebi trebalo da ima oznaku AGM. Eventualno EFB. Nisam siguran koji fabrički ide u Fabiju, pogotovo sada, kada je zbog Korone nestašica svega.
Proizvođač je najčešće Varta, ali može biti i neki drugi. Exide recimo. Crn je ili siv i ima oznaku koncerna. Nekad i sve četiri marke (VW, Seat, Audi, Škoda). Logo ili naziv članova ili celog koncerna utisnut je u plastično kućište.
Mislim da je ova slika dobar primer: https://www.skoda-parts.com/spare-part/000915105cc-car-battery-68ah-380a-agm-skoda-30669.html
Ja nisam čuo da prodavci Škoda vozila skidaju fabričke akumulatore. Ne verujem da se to dešava.
Možete snimiti trenutak preuzimanja vozila. Ako u njemu ne bude fabrički akumulator molim da mi pošaljete taj snimak.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014

Na mreži ugi85

« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2021, 10:20:25 pre podne »
Proizvodjaci stede na svemu pa i na akumulatoru. Trebalo bi da u vozilu bude EFB akumulator (negde na njemu moraju biti ta slova) kapaciteta ne veceg od 44Ah.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9TDI 2007 Combi Elegance, Škoda Fabia 1.9TDI 2004 Elegance