Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: 1.9Tdi 118kw problem sa hot start  (Pročitano 157 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži ivanmTopic starter

1.9Tdi 118kw problem sa hot start
« poslato: Jun 06, 2021, 11:49:46 pre podne »
Pozdrav dugari. Imam problem s Cuprom. Ne pali lepo, narocito kad je vruca. Malo pre sam vozio sat vremena, ugasio na 5min i da upalim, vergla i poce da lupa nesto onako odvratno, ko da je motor otisao u k. Probam ponovo , verglao 20sec i onda upali na 2 cilindra i probudi se. Nazad sam dovezao auto nez problema u voznji. Normalno ide, nema limp nikakav i sl... Pade mi na pamet da nije paljenje. Prethodni vlasnik je uradio vel. servis pre prodaje... Akumulator ziv i  kad ne palim auto i po 10dana i vise, a zimi se  takodje nije praznio... Imate li neku ideju sta bi moglo biti?
Pola sara stajao i kad se ohladi malo pali normalno....

Na mreži Br@n@

Odg: 1.9Tdi 118kw problem sa hot start
« Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2021, 00:31:21 pre podne »
Ako je 1.9 tdi motor iz serije 2004. - 2006. godine moguće da Cupra ima fabrički problem sa "vrućim" startom. To bi trebalo da može da se reši izmenom mape - krive ubrizgavanja goriva prilikom paljenja jer u ovom tvom slučaju kada je motor vruć zbog pogrešnih parametara se ubrizgava pogrešna količina goriva što rezultuje da prilikom verglanja motor deluje kao da će da se raspadne, a kada je hladan pali na pola ključa.
  • Vozi: Škoda Octavia A5 2.0 TDI

Na mreži ivanmTopic starter

Odg: 1.9Tdi 118kw problem sa hot start
« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2021, 16:43:48 posle podne »
Tnx. Znam za to. Moguce. Auto je kod jednog majstora sa foruma, pa cemo da vidimo sta je :) Summjamo na senzor bregaste, izmedju ostalog...