Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Ogromna razlika u cenama kod ovlascenog  (Pročitano 312 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jefferson672Topic starter

Ogromna razlika u cenama kod ovlascenog
« poslato: Jun 08, 2021, 11:24:49 pre podne »
Pozdrav kolege,

Vozim Oktavij 1.6 TDI 81kW 2016. god, DSG DQ200 (suvi), trentno sam na ~60k km (drugi vlasnik) dosao na red servis DSG-a, zvao sam dva razlicita ovlascena servisa u Alprosu je cena ovog servisa nagrubo oko ~27k rsd a u Cirincu ~18k rsd, potpuno mi je neverovatno da je tolika razlika u ceni.

Da li je Alpros toliko bezobrazan i šiša ovce ili Ćirinac ne koristi baš "najbolje ulje i filtere" ne znam sta drugo da mislim, ok cena radnog sata moze da se razlikuje ali taj servis se normira na 1.5h radnog sata, nemoguce da je cena sata toliko velika... Kakva su vaša iskustva sa tim? Inače nisam iz Bg-a, ali trenutno živim tu, a nakon isteka garancije auto održavam kod lokalnog majstora, ali bih servis DSG-a odradio u ovlašćenom

P.S. Izvinjavam se ako vec slicna tema postoji, trazio sam nekih pola sata i nisam mogao da nadjem

Van mreže Zox024

Odg: Ogromna razlika u cenama kod ovlascenog
« Odgovor #1 poslato: Jun 08, 2021, 11:46:39 pre podne »
Dobio sam informaciju iz AutoHermesa u SU da se od nove god servis DSG radi na 120.000km, odluka VW, kao i odluka da promene ulje pri redovnim servisima, naravno na duplo skuplje. Proveri dobro sve i zovi npr Zrenjanin

Na mreži MAKS

« Odgovor #2 poslato: Jun 08, 2021, 13:38:25 posle podne »
Idi u jakovo, oni takodje rade redovan servis DGS-a. Mislim da je cifra negde oko 150 eura.
  • Vozi: OCTAVIA 1.6 2012 ELEGANCE

Van mreže jefferson672Topic starter

« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2021, 11:50:53 pre podne »
Pa 150e i 18k skoro isti djavo, plus sto mi je Cirinac dosta blizi... sada sam kupovao u Kit Komercu delove za mali servis, i pitao ih za ulje za menjac i filter, ukupno nije vise od 4000 rsd :D tek sad mi nije jasno sta rade ti ljudi sa tim cenama kao da lupaju cene pa ako prodje prodje... bas mi nije jasno, voleo bih da mi neko strucniji objasni gde gresim...

Odlozio sam za sad ovaj servis, jesam na 60k km ali je fabricko ulje jos uvek, meni je 80% kilometraze otvoren put tako da moze da saceka jos 5~10k km, sad sam ionako u guzvi pa cu taman do tad da prikupim vise informacija.

Hvala svakako na odgovorima

« Odgovor #4 poslato: Jun 11, 2021, 13:36:03 posle podne »
Po mom iskustvu, ako stavljaju svi originalne delove, razlika na delovima je minimalna. Ono gde može da bude razlika su ruke i ulje. AČ klepa sa cenama ulja i usluge. Kod manjih to može da bude dosta jeftinije. Na usluzi i do 4000, a na ulju i više od 500 din/l. Plus što ti neko naplati 5l ulja iako sipa 4 ili malo preko 4l.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži neske

« Odgovor #5 poslato: Jun 11, 2021, 13:58:50 posle podne »
S obzirom da je u pitanju suvi dsg menjač zanima me o kakvom se servisu radi? Imam isto DQ200 suvi menjač u golfu 1.6 tdi 85kw.
  • Vozi: Golf MK6 2012 1.6TDI

Na mreži dixon

« Odgovor #6 poslato: Jun 11, 2021, 14:14:06 posle podne »
Буквално, на њему се уље не мења на 60к... Може се рецимо на 100-120к заменити чисто реда ради, али од стране VW није прописан интервал замене као за мокри DQ250 6 брзина..