Autor Tema: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto  (Pročitano 3723 puta)

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže grofbgZapočeo temu

Postovanje kolege, imam jednu nedoumicu ...problem, na mojoj skodi Superb 2.0 dsg ,2017 god, desava mi se vec treci put da nakon sto ugasim automobil...ventilator od hladnjaka nastavi da radi ( u nekim slucajevima je normalno da radu 5 min. ) i ne gasi se u opste...10-15 min. kad sam to primetio ja ponovu upalim kola, pa ugasim i tako nekoliko puta i tada se ugasio. Juce mi se desilo da se upalio ventilator nakon nekih 3 sata od kako sam ugasio automobil....radio je bez prestanka i ispraznio mi je akomulator. Da li neko mozda zna u cemu je konkretno problem meni lici na neki senzor na hladnjaku ali nisam siguran sta je konkretno i da li je neko imao takav ili slican problem...???
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže vojkan85

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #1 poslato: 14. Jun, 2021. 14:08 »
Prekinuta regeneracija DPF-a.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže grofbgZapočeo temu

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #2 poslato: 14. Jun, 2021. 14:14 »
kako moze da se resi taj problem...?
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže vojkan85

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #3 poslato: 14. Jun, 2021. 14:16 »
Kada krene da ti radi regeneraciju, pustis ga da zavrsi proces :). Ume da potraje do 15-ak minuta ili ga izvezes negde i malo ga nagazis da sagori sto pre i zavrsi proces. Prepoznajes tako sto obrtaji u leru odu na 1.000.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #4 poslato: 14. Jun, 2021. 14:38 »
Ako to radi cesto moze biti da je dpf pred kraj i non stop pokusava da odradi regeneraciju. Ne verujem da upalis auto i ugasis posle par minuta tih poslednjih par puta, vrvt si odvozao bar 20ak min sto je i vise nego dovoljno za regeneraciju
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže observer

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #5 poslato: 14. Jun, 2021. 15:01 »
Kakva regeneracija pobogu ljudi, je l procitao neko sta covek pise - 3 sata posle gasenja motora mu se upalio ventilator i radio dok nije ispraznio akumulator.
Prvo sto je nemoguce da se uopste aktivira sam od sebe, pa jos pri ugasenom motoru, da je rec o renegeraciji. A drugo, regeneracija koja se ne zavrsi pravilno (voznjom) se posle 10 min rada u letru prekida, sto znaci da je svakako nemoguce da bi ventilator radio toliko dugo da isprazni akumulator.

Pregledati sve spojeve, nesto mu daje signal da se ukljuci, posao za elektricara.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže vojkan85

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #6 poslato: 14. Jun, 2021. 15:09 »
Meni se pali isto nakon par sati ako ga sam prekinem i ne sacekam da zavrsi. Cak ponekada ujutru kada upalim auto, odmah krene na 1.000 obrtaja. Da je senzor javio bi ECU nekom lampicom.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže observer

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #7 poslato: 15. Jun, 2021. 09:01 »
Pali ti se ventilator sam od sebe, posle par sati mirovanja, a da ti je pri tome motor ugasen?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže vojkan85

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #8 poslato: 15. Jun, 2021. 09:13 »
Tako ne, nego kada upalim opet sutradan a prekinem regeneraciju. Ali opet kazem i mislim da mora nesto da signalizira neispravnost neke komponente. Ne znam jel kolega kacio na dijagnostiku mozda auto da vidi greske?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže observer

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #9 poslato: 15. Jun, 2021. 09:22 »
Coveku se pali ventilator sam od sebe, potpuno isto kao kad bi se upalila sijalica u kabini sama od sebe - negde dolazi do spoja sa plusa na masu, spontano zatvaranje strujnog kola, to nijedna dijagnostika nece utvrditi. Treba pregledati kablove i kontakte, ali najpametnije poceti od prekidaca ventilatora, 99% je u njemu problem.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže grofbgZapočeo temu

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #10 poslato: 16. Jun, 2021. 09:19 »
Pali ti se ventilator sam od sebe, posle par sati mirovanja, a da ti je pri tome motor ugasen?

Da, motor mi je bio ugasen neka 3-4 sata i onda se sam od sebe upalio ventilator na hladnjaku.

A sto se tice regeneracije to nije sigurno, posto svakih 15 dana odem od N.Bgd do Dobanovaca auto putem....prebacim u manuelni mod DSG i podignem obrtaje na 3.500 i tako vozim tamo i nazad...upravo zbog toga da izdivam PDF ...
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže grofbgZapočeo temu

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #11 poslato: 16. Jun, 2021. 09:28 »
Coveku se pali ventilator sam od sebe, potpuno isto kao kad bi se upalila sijalica u kabini sama od sebe - negde dolazi do spoja sa plusa na masu, spontano zatvaranje strujnog kola, to nijedna dijagnostika nece utvrditi. Treba pregledati kablove i kontakte, ali najpametnije poceti od prekidaca ventilatora, 99% je u njemu problem.

Da, to sam zaboravio da napomenem...kola su mi bila na suncu...i bas je bila vrucina napolju, nisam bas laik za tehniku itd. ali ovo mi je bas cudno. Evo i sad ga vozim od subote nije mi se vise palio tako u mirovanju, danas ga vozim kod drugara koji je majstor da ga prikaci na diagnostiku da vidim da li javlja neku gresku...! Ako nista ne pokaze , vozim ga u servis kod saleta Stojanova u Tosin bunar. Pa javljam sta mi je rekao, ako se nekome desi isto da znate o cemu se radi, licno sumljam na neki senzor, termodavac.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže lipovaccc

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #12 poslato: 17. Jun, 2021. 17:36 »
U ovom slučaju treba proveriti sve senzore temperaturei videti instalaciju. Desavalo se ovo sa skodama u principu problem je bio u snezoru temperature na motoru i termoprekidacu i relej preko koga to sve ide.
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže grofbgZapočeo temu

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #13 poslato: 05. Avg, 2021. 14:11 »
Bio sam u ovlasćenom servisu Škoda Beograd, Milutina Milankovića...rekli su mi da je relej ventilatora, kola su kod njih na servisu, tako da ce da mi otklone taj kvar, popravka jos ne znam koliko ce da kosta.
  • Vozi: Skoda Superb 2.0 tdi 150 DSG

Van mreže Karlheinz

Odg: Pali se ventilator hladnjaka, nakom par sati kad ugasim auto
« Odgovor #14 poslato: 19. Okt, 2021. 09:57 »
Jesu li rešili, koliko je koštalo?
  • Vozi: OctaviA5 1.9TDI 2008 Elegance+



Pretraga foruma [Google]