Dobrodošao/la na škodaforumllRS.
Učestvuj u diskusijama - registruj se!

Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: ne radi grejanje spoljnog retrovizora  (Pročitano 631 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DUTJA ZPTopic starter

ne radi grejanje spoljnog retrovizora
« poslato: Decembar 22, 2013, 08:23:31 posle podne »
Ovaj problem sam odavno primetio ali nikako da me zainteresuje da ga resim do sada,logicno hladno je magle mi retrovizori i sada me bas nervira.
Vozacev retrovizor greje i brzo odledi ili odmagli ogledalo,ali suvozacev ne greje uopste.Da napomenem da na oba retrovizora rade el. dzojstici u svim pravcima samo ne radi grejnje tog desnog. Sta da pogledam, sta da trazim? Nasao sam osigurac ali je on ok a i zajednicki je za oba,tako da to nije. Da li da skidam staklo i kako,ili ima jos nekih konekcija gde bih prvo trebao pogledati?

Na mreži bugarin

Odg: ne radi grejanje spoljnog retrovizora
« Odgovor #1 poslato: Decembar 22, 2013, 09:45:18 posle podne »
proveri dzekove koji se kace na ogledalo. kazu da oce da korodiraju i izgube kontakt.

a staklo skines tako sto gurnes prstom gornji (recimo) levi deo stakla, i onda sa donje strane koja strci napolje zabodes unutra dva srafcigera i povuces ka sebi.
opet, neki tvrde da su tako polomili ogledalo, pa postoji i druga varijanta. kad pritisnes gornji levi deo, sa donje strane zabodes JEDAN ravni srafciger, savijes se u ledjima malko, tek da imas uvid u to gde srafciger udara, nadjes jabucicu koja nosi staklo retrovizora i rasiris obruc oko nje, i onda tek nategnes ogledalo prema sebi.

proveri unimerom napone, i ako je sa strujom sve u redu, napisao sam gde za male pare mozes da kupis staklo retrovizora sa grejacima.
  • Vozi: Octavia mk2 1.9tdi PD