Autor Tema: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti  (Pročitano 2385 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« poslato: 25. Avg, 2021. 19:21 »
Pozdrav drugari...
Stara Felka 1.6 1997 krenula sa izbacivanjem vode kroz auspuh posle jednog dobrog pregrevanja zbog blokiranog termostata (proklet bio...zavrljačio sam ga jedno sto metara)
Iz razonode odlučim da skinem glavu i vidim ima svašta - zacementirani kanali za vodu od kamenca, raslojen dihtung...
Ako neko ima drugarski savet i preporuku gde u BG odneti glavu na ispitivanje,čišćenje, ravnanje..da ne bude reklama može u PM preporuka...
Voleo bih da oživim Feliciu pa ko hoće drugarski da pomogne savetima, isto i koji dihtung uzeti(proizvodjač), novi brezoni da ili ne...
Hvala
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #1 poslato: 26. Avg, 2021. 01:27 »
Nije nikakva reklama, bas dosta auta sam radio tamo i uvek cu tamo i nositi.

Misic Group u Dimitrija Tucovica.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #2 poslato: 27. Avg, 2021. 11:29 »
Nije nikakva reklama, bas dosta auta sam radio tamo i uvek cu tamo i nositi.

Misic Group u Dimitrija Tucovica.

ok, odneo sam baš kod njih..jesu skuplji ali nadam se da će odraditi valjano...
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #3 poslato: 27. Avg, 2021. 13:51 »
Sigurno. Sa njima nema greske.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #4 poslato: 04. Sep, 2021. 17:24 »
Drugari koji pratite ovu temu, imam jako loše vesti...bolje da iznesem svoje iskustvo
pa možda nekome ko je pametniji od mene bude od koristi.
Naime odneo sam glavu u servis za mašinsku obradu Mišić u Beogradu i čekao sam 8 dana da posao bude završen...ukupna cena 13 hiljada dinara, nimalo jeftino ustvari najskuplje u gradu...
Pomisli čovek valjda je vrhunski odradjeno, uradjeno je ravnanje glave, pranje,
i zamena vodjica ventila..klasični zahvat ništa nestandardno..

Preuzeo sam glavu ali nisam detaljno pregledao prilikom preuzimanja jer sam budala verovao da je sve u redu...
Slike sve govore...jedan kanal ostavili skroz zapušen sa kamencem i evo ja ga sada čistim ručno...
Ivice kanala za protok vode su obradjene lošije nego da ih je radio učenik petog razreda iz OTO-a, pritom su i oklocane ivice tih kanala i nekako proširene ka kompresionom delu.
Daj Bože da će to sve dihtung da pokrije...
Ne treba biti stručnjak pa videti sa kojom neozbiljnošću je ovo odradjeno...to mi nikada neće biti jasno...

Neka ostane ovo kao opomena svima za ubuduće kada se zapitaju gde da nose glavu na obradu..možda sada sigurno znaju gde da NE idu,
ili da budu pametniji od mene pa da detaljno pregledaju SVE.
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Van mreže dixon

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #5 poslato: 04. Sep, 2021. 20:39 »
Врати им то на рекламацију и тражи одштету за другу главу...

Van mreže lipovaccc

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #6 poslato: 04. Sep, 2021. 21:14 »
Kad vidim ovo
Vučko je zakon
Je l tako dixone
  • Vozi: Škoda Fabia 1,2 htp 2005god

Van mreže dixon

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #7 poslato: 04. Sep, 2021. 22:17 »
Фино Вучко ради, нема шта

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #8 poslato: 04. Sep, 2021. 23:58 »
Фино Вучко ради, нема шта
Tako sam i ja poverovao, po preporuci šatro bla bla... Npr. odnesem ja sad glavu kod tog Vučka, ko mi garantuje da neću proći isto... Nažalost sve je otišlo u pm, svi loše rade...
Ja sada ne znam da li je i ostatak posla dobro uradjen, kako da proverim da li je dobro izravnata glava... kako su spakovani ventili, vodjice i hidropodizači...
Lutrija...
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #9 poslato: 05. Sep, 2021. 01:41 »
Vracaj to na reklamaciju obavezno ! Evo da nisi poslao slike sad ja i dalje ne bih verovao posto sam radio dosta kod njih u poslednjih 6 7 god ajd da kazem okvirno i nisam imao zamerki. A znam i mnogo sa istim komentarima kao ja.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #10 poslato: 09. Sep, 2021. 19:28 »
U medjuvremenu sam nabavio:
 - dihtung glave( Victor Reinz) - 1700 din
 - semering bregaste(Victor Reinz) - 450din
 - dihtung poklopca -350 din
 - novi šrafovi glave (Victor Reinz) - 2000din
 - nov razvodnik - 4000din
Ali opet neka imbecilnost...da čovek ne poveruje...stigao mi razvodnik poručen kao nov iz auto radnje preko oglasa iz Novog Sada...kako sam otvorio kutiju vidim da je odlomljen na pola plastični trn(vodjica koja ulazi u bregastu)..fali ta polovina plastike...vidi se na slici...prodavac me ubedjuje da je sve ispravno i neoštećeno i da sam ja oštetio razvodnik...
Sve češće se zapitam koliko gluposti i govana čovek treba da proguta u ovoj umobolnoj zemlji sa umobolnim narodom da bi se konačno spakovao i otišao u tri lepe šargarepe...
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Na mreži mtesic

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #11 poslato: 13. Sep, 2021. 09:34 »
Pratim tvoju temu i žao mi je što imaš i neprijatnosti, no svakako će se sve to staviti u stranu kada zaverglaš Feliciju.
Taj iz radnje svakako zna šta ti je poslao i kako je zapakovao. Možda da navedeš koja je prodavnica auto-delova u pitanju, čisto u cilju razmene informacija.
  • Vozi: Fabijica MK1 1,2 htp :-)

Van mreže ValpurgijanZapočeo temu

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #12 poslato: 26. Nov, 2021. 21:51 »
Drugari,
posle puno peripetija koje sam ovde pisao... felicia je uveliko u pogonu maksimalno utegnut motor, prede kao maca... krivo mi je što nisam uspeo sve da snimim i prezentujem... bilo je tu i zavarivanja napukle izduvne grane... ipak sam zadovoljan kako sam na kraju uspeo sve da spakujem... sledeća stvar je sredjivanje kompletnog kočionog sistema i na kraju limarija...
U vezi kočionog sistema ako neko zna da li felka ima regulator kočionog pritiska za zadnje točkove u zavisnosti od opterećenja zadnje osovine?
pozz
  • Vozi: Felicia 1.6mpi - 1997

Van mreže mihajloalasp

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #13 poslato: 27. Nov, 2021. 20:54 »
imas na samom glavnom kocionom cilindru dva korektora sile izmedju cilindra i cevi. ako ti zadnji tockovi na koce nikako ih ne skidaj nego ih zameni pozzz

Van mreže Filip BG

Odg: Felicia 1.6 skidanje glave - saveti
« Odgovor #14 poslato: 28. Nov, 2021. 10:12 »
@mihajloalasp ,

Hvala ti što si oživeo forum. Iz tvojih se odgovora ima šta naučiti.

A da ovom prilikom ispričam kakav je Mihajlo lav. Nikada ga nisam čuo ni video, a zatrebala mi je usluga mehaničara u Nišu. Došao sam do njegovom broja i ponudio da mu uplatim pare na račun. Nije hteo ništa da naplati. Mene je bilo malo sramota. Na kraju se ispostavilo da njegov rad nije bio potreban,  ali hvala mu što je ispao ljudina.
Ako se nekad preselim u Niš, auto ću održavati kod njega.
  • Vozi: Superb 2.0 TDI 2014



Pretraga foruma [Google]