Autor Tema: Continental set iz Rumunije?  (Pročitano 2018 puta)

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Stojke87Započeo temu

Continental set iz Rumunije?
« poslato: 03. Okt, 2021. 19:01 »
Pozdrav društvo. Odradih pre tri dana veliki servis na svojoj Škodi Octaviji karavanu 4x4 2.0 CR, 103kw, 140ks, 2011g. Tom prilikom insistirao sam kod majstora da prilikom zamene uzme Continental set zupčastog i takodje njihov PK kaiš radi zamene na razvodu. Ono što videh danas na kaišu PK razvoda je da je Continental ali "made in Romania" što me je prilično smorilo jer sam mislio da ide Germany. E sad, zupčasti kaiš ne vidim ali na kutiji seta zupčastog koju mi je majstor dao sa starim delovima koji su skinuti stoji bela nalepnica gde izmedju ostalog piše proizvedeno u Nemačkoj, što mi uliva nadu da je bar zupčasti set made in Germany. Inače na toj nalepnici na kutiji stoji i da je uvoznik Gazelakomerc, pa ako neko drugi zna pobliža iskustva vezano za njih i kakav Continental prodaju. Takodje zna li neko kakvi su Continental kaiševi proizvedeni u Rumuniji i jesu li izgubili mnogo u kvalitetu u odnosu na one proizvedene u Nemačkoj?
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi 4x4, 16v CR, 140ks 2011

Van mreže dixon

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #1 poslato: 03. Okt, 2021. 21:28 »
Доста делова за VW се прави у Румунији, фабрике имају произвођаче на више локација у много држва. Нема шта да те брине, само вози

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #2 poslato: 03. Okt, 2021. 21:48 »
Na conti set odakle god da je imas 5 god garancije, tako da ne brini.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Mareska

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #3 poslato: 03. Okt, 2021. 22:02 »
Opet se vraćamo na ono nije bitno gde nego za koje je tržište pravljeno..
U poslednje vreme se kao vođena pumpa najbolje pokazala skf, kaiševi manje vise svi izdrže predviđeni rok..
  • Vozi: Passat

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #4 poslato: 04. Okt, 2021. 02:14 »
Odakle ti informacija za skf pumpu ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži Mareska

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #5 poslato: 04. Okt, 2021. 02:59 »
Odakle ti informacija za skf pumpu ?
Iz škodinom servisa(rade vagen grupaciju) , gotovo nijedna reklamacija u poslednjih godinu dve, continental je svaka treća propisala ina isto..
  • Vozi: Passat

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #6 poslato: 04. Okt, 2021. 03:28 »
Znaci da su se onda poravili nakon mora reklamacija u proslih par godina, i bio je red.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže Stojke87Započeo temu

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #7 poslato: 04. Okt, 2021. 09:34 »
Hvala  na odgovorima, koliko vidim nema zime sa Continental-om odakle god da je, što je i logično jer mora da se postigne isti standard propisan licencom o kvalitetu koji mora proći kroz proces kontrole, a Rumunija je izabrana verovatno zbog jeftinije radne snage.

Što se tiče vodene pumpe, ja po preporuci majstora uzeh SKF kao jednu od najkvalitetnijih, kaže da uglavnom sa njima radi i da nije bilo nikakvih većih problema do sad, pa ćemo u daljem videti ponašanje iste.
  • Vozi: Škoda Octavia 2.0 tdi 4x4, 16v CR, 140ks 2011

Na mreži Mareska

Odg: Continental set iz Rumunije?
« Odgovor #8 poslato: 04. Okt, 2021. 10:49 »
Znaci da su se onda poravili nakon mora reklamacija u proslih par godina, i bio je red.
Da i ja sam se začudio uvek sam stavljao continental(prešao skoro 100k zadnji put) letos sam stavio skf pumpu i za sada 20k/km sve ok.
  • Vozi: Passat



Pretraga foruma [Google]