Autor Tema: Problem sa zadnjim maglenkama  (Pročitano 828 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Problem sa zadnjim maglenkama
« poslato: 09. Okt, 2021. 08:19 »
Drugari, pomozite. Felicia '99. god, karb, nista od elektronike. Imam problem sa zadnjim maglenkama. Nece da se ukljuce. Stavio sam novi osigirac, nista se ne desava. Kad kliknem prekidac, na tabli nema oznake da su ukljucene, ali ako otvorim vrata cuje se zujalica pa kontam da je prekidac ispravan. Probao sam u svim kombinacijama, i bez pozicije, i sa pozicijom i sa kratkim svetlima i nista se ne desava, tj ne ukljucuju se i nema znaka na tabli. Jel ima neko iskustva, ili savet sta raditi?? Svaka pomoc je dobro dosla
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #1 poslato: 10. Okt, 2021. 01:32 »
Relej mozda ?
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Van mreže SaleNBg

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #2 poslato: 10. Okt, 2021. 17:28 »
i meni zvuci da je rele u problemu. Posto ako radi zujalica - uspostavljeno je strujno kolo u kome je ono -a to je najverovatnije kolo koje ukljucuje rele, a rele dalje pali maglenke.
probaj da nadjes koji rele ih pali, pa ako ima na tabli sa releima isti takav - zameni im mesta.
  • Vozi: Škoda felicia 1.3lx 2000

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #3 poslato: 10. Okt, 2021. 18:44 »
Nema ni jedan takav na tabli. Nasao sam ovde u okolini neki polovan pa cemo probati kad stigne. Jel lampica na tabli koristi isto napajanje kao zujalica?
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #4 poslato: 10. Okt, 2021. 23:59 »
Samo reci koji treba da ti saljem da ne placas bezveze tu
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #5 poslato: 11. Okt, 2021. 12:02 »
Hvala Buco, al evo sad sam probao, skinuo relej sa druge felicie, i i dalje ne radi. Opet se cuje zujalica, sto znaci da relej dobija struju. Ono sto me zanima je koliku ulogu igra instrument tabla u celom sklopu, zato sto ne svetli lampica za maglenke. Da li je mozda neki od ona 3 konektora sto idu u tablu u problemu? Ne skida mi se tabla bas tako bez preke potrebe?
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Van mreže Vrbas

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #6 poslato: 16. Okt, 2021. 13:34 »
To sto ne radi na tabli moze biti sasvim bezazlena pojava pregorjevanja sijalice, tj. lampice, a to ne igra nikaku ulogu (crkavale su mi te lampice pa je opet sve radilo). Da nije do samih maglenki, sijalica problem?
  • Vozi: Škoda Felicia 1.3 43kW

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #7 poslato: 18. Okt, 2021. 11:57 »
Proverio sam sijalice. U oba fara je izgorela druga odozdo. Zamenio novim i sad kad ukljucim poziciju sijaju obe te donje sijalice. Zmigavci rade normalno, rikverc svetlo radi normalno, maglenka i dalje mrtva. Da li obe sijalice treba da sijaju kad je pozicija ili je jedna za kocnicu? Kad pritisnem kocnicu onda se normalno aktivira svetlo na petim vratima
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI

Na mreži mar_cogZapočeo temu

Odg: Problem sa zadnjim maglenkama
« Odgovor #8 poslato: 20. Okt, 2021. 00:15 »
Evo da zatvorimo temu.. nakon posete elektricaru ispostavilo se da prekidac za maglenke nije ispravan. Iako zujalica radi kad maglenke ostanu "upaljene", problem je ipak u prekidacu.
  • Vozi: Skoda Fabia Combi 1.9TDI



Pretraga foruma [Google]