Autor Tema: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u  (Pročitano 1686 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže sale70aZapočeo temu

Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« poslato: 01. Dec, 2021. 21:40 »
Pozdrav svima...
Nov sam na forumu, pa otvaram novu temu, jer mi pretraga nije izbacila rezultat oko zamene akumulatora kada sam izvrsio pretragu.

Naime, naisao sam na internetu da je neophodno izvrsiti kodiranje u kompjuteru, izmena SN i jos nekih podataka, kada se menja akumulator.

Da li je to neko radio i da li je to neophodno?
  • Vozi: Octavia A7 1.6

Van mreže sale70aZapočeo temu

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #1 poslato: 01. Dec, 2021. 21:51 »
Da se nadovezem na prethodni post..

Nasao sam ovaj video, pa sam htep da proverim da li je ovo stvarno neophodno?

https://www.youtube.com/watch?v=IJAScg6JrYI&t=414s
  • Vozi: Octavia A7 1.6

Van mreže Namćor

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #2 poslato: 02. Dec, 2021. 11:20 »
Ja sam zamenio akumulator aprila ove godine, stari je bio Varta iz prve ugradnje, stavio exide ek700. Ništa nisam kodirao, majstor koji je zamenio ima original dijagnostiku i znam da je konektovao da obriše grešku/greške. Pitaću ga da li trebada da se kodira, uskoro radim mali servis. Gledao sam na YouTube-u, vidim da ljudi rade. Možda i ja uradim danas kodiranje, ali stvarno ne znam da li treba,tj.da li je neophodno, auto radi najnormalnije.
P.S. Start-Stop je isključen vcds, odavno.(ako je to uopšte i bitno za ovu temu)
  • Vozi: Škoda Octavia 1.6tdi Ambition 2014g

Na mreži observer

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #3 poslato: 03. Dec, 2021. 09:44 »
Po pravilu bi trebalo da se kodira, time računar dobija info da je ugrađen novi akumulator i spram toga podešava dalje parametre punjenja u vožnji. I bez kodiranja će raditi sve normalno ali može da se desi da novi akumulator traje kraće jer se ne puni adekvatno (biće tretiran kao da je stari).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže sale70aZapočeo temu

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #4 poslato: 24. Dec, 2021. 21:27 »
Odradio sam danas kodiranje jer sam cekao dijagnostiku iz Kine da stigne...
Kod mene se malo razlikuje setovanje od onog snimka koji sam poslao.
Postoje 4 polja, osim amperaze, proizvodjaca i SN-a, kod mene ima i tip akumulatora.
Bio je setovan "Fleece" a ja sam promenio u "Binary AGM", jer sam stavio Vartin 70Ah AGM.

Nadam se da je to to i da ce sada nastaviti da ga puni kako treba i da ce poziveti makar i slicno kao onaj koji je dosao sa kolima.
  • Vozi: Octavia A7 1.6

Van mreže pgoranrs

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #5 poslato: 18. Apr, 2022. 23:58 »
Po pravilu bi trebalo da se kodira, time računar dobija info da je ugrađen novi akumulator i spram toga podešava dalje parametre punjenja u vožnji. I bez kodiranja će raditi sve normalno ali može da se desi da novi akumulator traje kraće jer se ne puni adekvatno (biće tretiran kao da je stari).
Au pa moze li biti da je meni zbog toga ovo : https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=14373.0 ?
Zaboravio sam da napisem da sam Zamjenio akumulator par mjeseci prije toga. Uopste nisam imao pojma da moze biti bitno
  • Vozi: Octavia 1.4 tsi 140HP 2014g

Na mreži observer

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #6 poslato: 19. Apr, 2022. 10:14 »
Nisam siguran, čak je ispalo i da ne važi za sve aute ovo što sam napisao gore. Ja sam u međuvemenu posredno zaključio da kod mene fabrički akumulator nije uopšte kodiran (preko obd11 sam pregledao SN i piše samo gomila nula) pa verovatno ne moram ni novog da kodiram. Nemam ni merenje SOC (status of charge) akumulatora (hteo sam preko obd11 da podesim da mi se to prikazuje na instrument tabli ali za moj auto nije podržano jer ne meri SOC a kad ne meri SOC onda je valjda logično da ni ne mora da se kodira akumulator. Ovo je potvrđeno i sa firmom koja proizvodi OBD11 (poslao sam im svoj kompletan backup fajl auta).
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže stane13

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #7 poslato: 09. Sep, 2022. 14:56 »
Zdravo, nekada sam ovde dobio korisne savete pa da podelim moja nova iskustva. Oktavija 2016 ima start-stop sistem i bitno je kakav se akumulator stavlja. Stari se toliko ispraznio da mi nije otvorio kola daljinskim. Morao sam da skidam plastiku sa brave i kljucem rucno... Po zameni je upalila bez problema ali nisu radili retrovizori, dizala je stakla, i prijavila na displeju probleme sa ESC sistemom, Pritisak u gumama i start-stop sistemom. Zakazao sam servis ali kad sam krenuo u voznju posle 5 minuta se sve greske obrisale i radi ko nova. Da je pohvalim i dalje kao na pocetku trosi 4.3 kad idem na more i moze da ponese biciklu i dovoljno vina.
  • Vozi: Skoda Oktavija 2016ambition 1.2 tsi 63 kW

Van mreže fobia24

Odg: Octavia A7 zamena akumulatora i kodiranje u VCDS-u
« Odgovor #8 poslato: 10. Sep, 2022. 08:48 »
Uvek popali sve greske nakon skidanja sa napajanja i to se odmah izbrise kad se u voznji ocita da je sve ok.



Pretraga foruma [Google]