Autor Tema: Škoda Superb Combi 1.6 TDI DSG 2017 Engine Check lampica svetli  (Pročitano 751 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milanskiZapočeo temu

Pozdrav svima. Svo vreme mi gori check engine lampica. Do nedavno s vremena na vreme se palila i gasila. Uglavnom je situacija bila takva da natočim gorivo do vrha, pređem nekih 300km, upali se lampica, negde pred rezervu lampica se ugasi. Pa onda natočim opet, lampica se upali i gori svo vreme, pa sledeće punjenje, vozim 100-200km, lampica se ugasi. I to je trajalo nekih 3000km vožnje da se pali i gasi i od skoro lampica svo vreme gori.

Bio sam kod majstora, uradio je dijagnostiku i kaže da mora DPF da se očisti ili da se menja. Kakva su iskustva? Da li je uopšte moguće čišćenje (neki mi kažu pranje, to je valjda isto) jer koliko sam razumeo u pitanju je neki dvostruki DPF?

Takođe, rekao mi je da dijagnostika pokazuje i grejače motora kao nešto što bi trebalo da se zameni. Koliko sve to zajedno može da utiče na vožnju? Hvala.
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2017

Na mreži Mareska

Odg: Škoda Superb Combi 1.6 TDI DSG 2017 Engine Check lampica svetli
« Odgovor #1 poslato: 02. Dec, 2021. 15:43 »
Mora da se vidi zašto se dpf puni(mada bi te obavestio posebnim upozorenjem da je samo do njega) za početak zameni grejace i resetuj grešku.
  • Vozi: Passat

Na mreži dixon

Odg: Škoda Superb Combi 1.6 TDI DSG 2017 Engine Check lampica svetli
« Odgovor #2 poslato: 02. Dec, 2021. 17:16 »
Поздрав, ово све звучи као да нису добро испраћени параметри мотора... Морају се погледати преливи на дизнама, диференцијални притисак DPF, количина пепела у DPF се гледа на крају... Да би се DPF регенерисао како треба, на ауту све мора бити исправно, од вентилатора до последњег сензора... Можда је цркао један сензор температуре у ауспуху и онда он прави проблем... Итд, ако си из БГ пусти поруку па да видимо шта је по среди...
Не иде то седи, види грешке, обриши, па ако се не брише јбг пун DPF.. на тим моторима се заиста DPF не пуни тако лако, знам неколико људи са 300+ккм на сату и никоме није пун DPF, возе по граду итд. Чак и Марешка је таксиста са истим мотором близу 400ккм чини ми се и опет нема проблем. Е сад можда је твој згазио пола милке , а можда се заиста и десило да је пун DPF.. прекидање регенерације, уље мењано на 30ккм.. не знамо сервисну историју возила...

Van mreže milanskiZapočeo temu

Odg: Škoda Superb Combi 1.6 TDI DSG 2017 Engine Check lampica svetli
« Odgovor #3 poslato: 03. Dec, 2021. 15:54 »
Hvala na odgovorima. Propustio sam da kažem da sam auto kupio u julu. Tad je bio na 162 hiljade, sad je na skoro 175 hiljada. Danas sam opet išao na dijagnostiku u drugi servis. Samo su našli da je otišao 4-ti grejač. Tačnije puko je. To su videli kad su otvorili poklopac motora i pokušali da zamene grejač. Što se tiče DPF rekli su da je okej. Za svaki slučaj sam uzeo Wynns DPF Regenerator. Neće mu Škod(a)iti =))
  • Vozi: Škoda Superb Combi 2017

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Škoda Superb Combi 1.6 TDI DSG 2017 Engine Check lampica svetli
« Odgovor #4 poslato: 03. Dec, 2021. 16:46 »
I ti tako vozis bez grejaca ? Resavaj to sto pre
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !



Pretraga foruma [Google]