Autor Tema: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke  (Pročitano 2465 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži observerZapočeo temu

Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« poslato: 11. Mar, 2022. 10:44 »
Nisam našao odgovarajuću temu pa ću pitati ovde.

Moram priznati da mi je Škoda u poslednjih par godina ispala malo iz fokusa (pre svega zahvaljujući mojim ličnim iskustvima sa službenim primercima od ranije) i to toliko da sam čak počeo gledati Tojotu, Mazdu, Hyundai...
A onda se provozah par puta u novoj službenoj Oktaviji pa u Golfu 8 i mogu reći da je sad Oktavija definitivno ispala bolji auto.

U cenovniku za Srbiju vidim da je u najnižem paketu opreme (koji je meni sasvim dovoljan) Oktavija i dalje najpovoljnija kupovina (poređenje sa Mazdom 3, Corollom i Golfom 8 ) - košta 18,3 k eur (nadam se da je cenovnik ažuran).

Elem, pitanje je sledeće: da li i koliko postoji odlaganje u isporukama običnih, baznih verzija? Da li postoji ikakav lager novih baznih modela u SRB?

Vidim da se svi nešto žalite na duge rokove ali to su sve napucani modeli koje ja niti želim da platim niti želim da toliko čekam niti u krajnjoj liniji želim da posedujem (svaki dodatni komad opreme je potencijalni dodatni kvar u budućnosti). Meni je osnovni (Active paket) sasvim dovoljan ako ne i preteran. Je l kupovao iko skoro obične modele ili ste svi gadljivi na to?
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže fobia24

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #1 poslato: 11. Mar, 2022. 12:04 »
Dobra stvar ti je u ovoj situaciji da mozes danas naruciti auto i ne obevuje te nista ako odustanes u medjuvremenu. Kada im taj dobavljac za panele vrata proradi, krenuce da iz prave. Sada su sve oktavije na pauzi. To traje poduze vec, u februaru ni jedna oktavija nija napustala fabriku. Bazni model se najkrace ceka, gospoda uvoznici za Srb nista nisu lagerovali. Ali imaju sigurno porucene modele od kojih su stranke odustale koji su blize isporuci nego da narucujes. Najbolje pitaj dilera.

Van mreže klisko

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #2 poslato: 20. Mar, 2022. 12:08 »
Radim u blizini Škode na NBG i prolazim povremeno pored placa. Ima tamo nekoliko belih Oktavija sa čeličnim felnama za koje mi se čini da stoje neko vreme. Pozovi i pitaj.
  • Vozi: Octavia A5FL 1.9TDI 2010 i Octavia A7FL 1.6TDI 2019

Na mreži Mareska

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #3 poslato: 20. Mar, 2022. 18:05 »
Te su odavno kupljene, namenjene su za taxi ceka se da dzava uplati subvenciju.
  • Vozi: Passat

Na mreži Mareska

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #4 poslato: 19. Sep, 2023. 16:48 »
Danas me zvali pomerili isporuku Jos mesec dana za kraj novembra... Koja su moja prava ako ne isporuce auto u roku od 100 dana na koji smo potpisali ugovor?
  • Vozi: Passat

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #5 poslato: 19. Sep, 2023. 16:52 »
Имамо ли неког адвоката међу форумашима?
Ако си дао капару или шта већ, мислим да би то требали да ти врате без икаквих пенала ако ти желиш, под условом да имаш неки потписан документ са обе стране у коме су дефинисане те ствари.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #6 poslato: 19. Sep, 2023. 17:02 »
Pomerili su jer su pogodjeni od strane dobavljaca u Sloveniji. Citao sam da su drugi dobavljaci tih delova preoptereceni, a vagen bi  morao da odradi sva testiranja delova pre nego krenu da se koriste sto je dugotrajan proces i zato im je realnije da sacekaju da se ovaj dobavljac sastavi. Vagen i skoda su vec poslali svoje timove u KLS Ljubno da pomazu u otklanjanju posledica poplava za delimicno pokretanje proizvodnje u oktobru.
Ti uvek mozes povuci kaparu ako imas nesto drugo na umu i ne zelis da cekas.

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #7 poslato: 19. Sep, 2023. 17:12 »
Danas me zvali pomerili isporuku Jos mesec dana za kraj novembra... Koja su moja prava ako ne isporuce auto u roku od 100 dana na koji smo potpisali ugovor?
Има ли у том уговору неких пенала и за њих ако не испоштују рокове, конфигурацију или шта год, или само имаш право да ти врате капару ако прођу рокови и ти затражиш парице натраг?
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže fobia24

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #8 poslato: 19. Sep, 2023. 17:30 »
Penala nema od posle korone kad su krenuli problemi za koje nije odgovorna ni jedna strana (kupac i prodavac).

Na mreži Mareska

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #9 poslato: 19. Sep, 2023. 18:51 »
Имамо ли неког адвоката међу форумашима?
Ако си дао капару или шта већ, мислим да би то требали да ти врате без икаквих пенала ако ти желиш, под условом да имаш неки потписан документ са обе стране у коме су дефинисане те ствари.
Malo je specifična situacija,auto se kupuje uz taksi subvenciju,ja sam uplatio 4.000e,a drzava im je uplatila svoj deo,u ugovoru pise rok od 100 dana i da kad stigne auto ja platim ostalo. Prica mi danas kako je auto sada poskupeo za 1.200e sta to mene briga ugovor je potpisan i uplacen po tadašnjoj ceni(koja ostaje za mene) samo razmisljam sta ako mi isporuce auto u decembru,onda mi bolje isporuci u januaru da bude 2024god.
  • Vozi: Passat

Van mreže fobia24

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #10 poslato: 19. Sep, 2023. 18:59 »
To su sitnice. I sam vidis da se cena polovnjaka najvise bazira na stanju vozila. Kraj jedne ili pocetak druge godine nece uticati koliko oprema, ocuvanost i tehnicko stanje. Datum proizvodnje se ne moze sakriti. Ti mozes da se dogovoris sa dilerom da preuzmes auto npr u januaru ako stigne u decembru. Ne verujem da su im u danasnjoj situaciji popunjeni prostori.

Na mreži Mareska

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #11 poslato: 20. Sep, 2023. 03:14 »
Najmanji mi je problem da ga podignem u decembru,a registrujem u januaru. Vise me opterećuje cinjenica da ce posle toga za par meseci izaci restajling. Jos neverovatnije mi je da oktavia od jula poskupela vise od 1.000 e😄
  • Vozi: Passat

Van mreže Galaxy

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #12 poslato: 20. Sep, 2023. 06:45 »
samo razmisljam sta ako mi isporuce auto u decembru,onda mi bolje isporuci u januaru da bude 2024god.

I dalje ce biti 2023. Moja isporucena marta 2017  a vodi se na 2016...
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI, 81kw

Van mreže fobia24

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #13 poslato: 20. Sep, 2023. 14:50 »
Restiling ce poskupeti osetno. Nece ostaviti istu cenu. Ako ne rese problem sa novim zastojima zbog motora, morace da pomere narucivanje za facelift jer nece moci da isporuce oktavije koje su ranije narucene i ako se u nekim zemljama i ne primaju vise nove narudzbine za oktaviju.

Na mreži Mareska

Odg: Nova Octavia A8, kupovina, rok isporuke
« Odgovor #14 poslato: 20. Sep, 2023. 16:00 »
I ovo sada je preskupo 26.700 za golfa sa gepekom 2.0tdi manuelni menjač.
  • Vozi: Passat



Pretraga foruma [Google]