Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Neće rikverc i prva  (Pročitano 191 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SlaveTopic starter

Neće rikverc i prva
« poslato: Jun 06, 2022, 22:15:32 posle podne »
Neće da upadne menjač u rikverc. U prvu nekako i upadne ,ali u rikverc niksko.Šta bi moglio da bude. Škoda Fabia Mk 1 sdi 2002
  • Vozi: Škoda fabia 1.9 sdi 2002.

Odg: Neće rikverc i prva
« Odgovor #1 poslato: Jun 07, 2022, 08:13:56 pre podne »
Svojevremeno mi se slično desilo na Oktaviji da nije hteo da uđe u sve donje brzine (2,4 i rikverc). Auto star manje od godinu dana, mi se potrpali i krenuli na more i ovo se desi u Topoli. Nekako sam se dovukao do Čačka i tamo su sredili za 10-tak minuta. Neka opruga na menjaču je bila koliko se sećam.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Van mreže SlaveTopic starter

« Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2022, 23:27:00 posle podne »
Malo sam čačnuo sajle i onu polugu na menjaču za brzine i sada radi. Predhodno svastika sela u auto, ja pod haubu i uspela da ubaci u rikverc. Ženska ruka čini čuda....
  • Vozi: Škoda fabia 1.9 sdi 2002.

Van mreže bgdvinko

« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2022, 08:18:18 pre podne »
Moras te dve sajle podesiti pravilno. Opet ce ti se desiti da nece u brzinu. Imas na y tybu klip kako se podesavaju sajle, ukucaj tako i izbacice ti, jednostavno je do kraja, samo sto se mora blokirati šaltebla pa onda kod menjaca-birača brzina podesiti. Vidi se lepi na klipu da ti ja sad ne objasnjavam jer ti moze izgledati kao komplikovano a uopste nije.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007