Autor Tema: Ne postoji opcija za front assist  (Pročitano 1917 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zexkvZapočeo temu

Ne postoji opcija za front assist
« poslato: 23. Jun, 2022. 19:36 »
Pozdrav svima. Od skoro sam vlasnik skode karoq 2019. paket ambition plus. Kad udjem u asistencije vidim samo opciju za tempomat, a navodno svaka skoda sa ambition paketom ima i front assist ciju opciju uopšte ne vidim. Da li neko ima slicno iskustvo i da li je ova asistencija podrazumevana za sve modele?

Van mreže NNorbi90

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #1 poslato: 23. Jun, 2022. 19:54 »
Pozdrav,
Koliko ja znam iz 2018 kad sam ja kupio moj Karoq samo je Style Plus paked sadržao Adaptivni tempomat (ili Front assist sto ga Skoda zove). Evo iskopao sam i pdf za Ambition Plus Karoq iz Intersrem NS. Ima samo običan tempomat.

https://skoda.intersrem.co.rs/wp-content/uploads/2021/04/Ponuda-Skoda-Karoq-Ambition-Plus-1.5-TSI-150-KS-2C2C.pdf
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI Style MY2019

Van mreže zexkvZapočeo temu

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #2 poslato: 23. Jun, 2022. 20:02 »
Video sam i ja ovo, ali pod Bezbednost, funkcionalnost i komfor: pise da ima front assist, dok takodje pise da ima običan tempomat.

Van mreže NNorbi90

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #3 poslato: 23. Jun, 2022. 20:08 »
Aha, mozda se misli pod front assist i na funcionalnost kad auto automatski zakoci da spreci sudar ako detektuje da je vozilo ispred naglo zakocio. Ta opcija je prisutna na svim nivoima opreme a ne moze da se pali i gasi u asistencijama.
  • Vozi: Škoda Karoq 1.5 TSI Style MY2019

Van mreže zexkvZapočeo temu

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #4 poslato: 23. Jun, 2022. 20:11 »
Sad sam zbunjen jer na ovom snimku kaze da se posebno uključuje.

https://youtu.be/hz4LS_UNknY

Van mreže vojkan85

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #5 poslato: 24. Jun, 2022. 11:53 »
Mora da se aktivira. Da li imaš kameru i radar?
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže zexkvZapočeo temu

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #6 poslato: 24. Jun, 2022. 19:35 »
VIdim da ima ovaj dzek, da li to znaci da imam radar? Nisam skidao masku i slicno da proverim, pod prstima mogu da napipam da nesto ima napred iza onog dela na maski.


Van mreže vojkan85

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #7 poslato: 25. Jun, 2022. 11:39 »
Ako je tako onda samo nije aktivirano. Onda imas i trouglastu kameru na sofersajbni.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže zexkvZapočeo temu

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #8 poslato: 25. Jun, 2022. 20:49 »
A jel onda nesto softverski da se odradi da bih uopšte imao tu opciju da aktiviram? Nisam nigde u infotejmentu nasao.

Van mreže vojkan85

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #9 poslato: 25. Jun, 2022. 20:54 »
Tako je. Software-ska aktivacija je potrebna. Kolega @CodeGoat ili ti @dixon moze da ti aktivira to.
  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI

Van mreže Buca

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #10 poslato: 27. Jul, 2022. 14:25 »
Druze imam karoq amb plus... Do duse bez bilo kakve kamere, samo radar u grilu koji sluzi sledecem :
Ako teras preko 30na sat i ne kocis a auto detektuje prepreku, auto ce samo da se zakuca kako bi umanjilo posledice udesa.

Imas ga u opcijama  asistencije na volanu, nista softverski ja nisam cackao niti ti treba neko posebno akticiranje, na zalost auto trenutno nije uz mene da ti navdeno i uslikam. :)
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže zexkvZapočeo temu

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #11 poslato: 27. Jul, 2022. 16:14 »
Nisam testirao sa kutijom ili nesto slicno, ali u opcijama za asistenciju ne postoji opcija da ukljucim front assist, kako je to objasnjeno na svim skodinim snimcima na YT.

Od opcija sa volana, imam samo za tempomat i ogranicivac brzine.

Van mreže Buca

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #12 poslato: 27. Jul, 2022. 16:30 »
Je l si karoq kupio nov??? Da nije udaran i slicno pa ostao bez senzora a spolja samo postavljen novi gril... Mada mi to i nema smisla jer ti senzori uglavnom prezive samo se vrate nazad na mesto. Voleo bih da mogu da ti uslikam kako je i gde kod mene mada kapiram da na ytu imas toga tonu....


https://youtu.be/hz4LS_UNknY je l si pokusao i na ocaj drugi nacin?
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže fobia24

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #13 poslato: 27. Jul, 2022. 17:16 »
Front assist se kod mene na novoj octaviji moze iskljuciti u meniu za asistente. Svrati u ovlasceni i pitaj jer tebe samo zanima imas li opciju koja ti je bila navedena u specifikaciji. Cesto mi izbaci upozorenje za opasnost od sudara bez da koci kada vidim da auto skrece, a ja ne usporavam jer procenim da cu proci ili ga obici ako ne skrene.

Van mreže vojkan85

Odg: Ne postoji opcija za front assist
« Odgovor #14 poslato: 27. Jul, 2022. 17:29 »
Ovako je kod mene na Subiju:





  • Vozi: Škoda Superb 3 Combi L&K 2.0TDI



Pretraga foruma [Google]