Pretraži sadržaj Škoda foruma [by Google]

Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?

Autor Tema: Taster recirkulacije stalno upaljen  (Pročitano 262 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže edis_muminTopic starter

Taster recirkulacije stalno upaljen
« poslato: Jul 07, 2022, 21:59:40 posle podne »
Pozdrav svima.

Ja sam Edis iz Sjenice, novi sam na forumu i došao sam radi spoznavanja malih tajni Škode Fabia, 2006. godište, benzinac 1.4.

Iako je slična tema postojala još iz 2019. godine (link: https://forum.skodaforum.rs/index.php?topic=460.0) odgovor na problem nisam našao. Naime, otac je pre par dana kupio Škodu, da ima za sebe i penzionerske dane, ali smo obojica bolesnici u pedantnosti, da je sve ispravno i sređeno... ono što mi bode oči jeste lampica za recirkulaciju pored tastera klime uvek upaljena. Kada se taster pritisne, čuje se zujanje motora i kao zvuk zatvaranja klapne, ali se lampica nikako i nikada ne gasi. E sada, ne znam na čemu sam, da li je uključena, ili nije. Da li radi ili ne, da li je do tastera ili do motora... Hvala unapred
  • Vozi: Škoda Fabia

Na mreži dosra20

Odg: Taster recirkulacije stalno upaljen
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2022, 06:36:24 pre podne »
Pozdrav.

Sličan problem sam imao ja na Fabiji 1.9. SDI samo što je kod mene palila se lampica i gasila sama od sebe neovisno o tome jesi li pritisnuo gumb ili ne. Isto je se motorić čuo da odradi. Rješeno pomoću dijagnostike, majstor rekao da je pao napon na klapni i bacila grešku nakon poništavanja nije se nikad više javljalo. Eto nadam se da sam ti pomogo.
  • Vozi: Škoda Fabia 1.9SDI 2006

« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2022, 07:50:15 pre podne »
@dosra20 Hvala puno na brzom odgovoru koji mi daje nadu da se problem može rešiti i bez skidanja ladice. Znači, sledeća stanica je dijagnostika. Hvala puno, javljam rezultate

« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2022, 07:40:18 pre podne »
Ništa, dijagnostika nije očitala nikakve greške, tako da za sada bez uspeha... izgleda da će morati da se skine kaseta ispred suvozača i da se osnimi stanje.
Šta sam primetio... Osluškivanjem rada ventilacije primećujem da se svaki put čuje motor i klapna kada se pritisne taster recirkulacije ili kada se okrene kazaljka ventilacije na vetrobran. Ali svo vreme svetli lampica od recirkulacije...

Van mreže dulle94

« Odgovor #4 poslato: Avgust 01, 2022, 09:09:32 pre podne »
Pozdrav.
I ja imam isti problem, jedino nisam jos uvek pokusao sa dijagnostikom.
Da li si resio problem ?
I ako jesi na koji nacin, posto iskreno mrzime da rasturam pola auta zbog te recirkulacije.
  • Vozi: Skoda Fabia SDI

Na mreži URKE 80

« Odgovor #5 poslato: Avgust 02, 2022, 22:45:11 posle podne »
Lampica recirkulacije se pali kada se smer kretanja vazduha stavi u položaj na šofer šajbnu. Ako stoji u tom položaju promeni u bilo koji i trebalo bi da ugasi lampicu. Naravno ako je sve ispravno.
  • Vozi: Fabija 1.9SDI 2001god. ASY

« Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2022, 08:00:20 pre podne »
Na žalost nisam, iz istog razloga. Mrzi me da rasturam pola auta, a da uopšte nisam siguran da li je do motora uopšte, pošto je lampica stalno uključena, nevezano od položaja kontrolera, klime, i da li je uopšte ventilacija uključena