Autor Tema: Repelent za soferku  (Pročitano 1060 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BucaZapočeo temu

Repelent za soferku
« poslato: 12. Okt, 2022. 17:56 »
Ljudi da li neko ima iskustva sa nanosenjem repelenta za soferku?

Naneo sam danas Turtle Clearvue, staklo brutalno odbija vodu ali se javlja problem, brisaci preskacu kao blesavi.... Metlice su stare jedva godinu dana i do nanosenja repelenta radile su potpuno ok, medjutim od nanosenja pocelo je i preskakanje... Ima li neko mozda resenje ili cu morati da sacekam da se repelent vremenom sljusti?
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže tivan

Odg: Repelent za soferku
« Odgovor #1 poslato: 08. Dec, 2022. 14:17 »
Moje osobno iskustvo sa tim je lose i moja osobna preporuka je NISTA. Probao sam RainX.

A nazalost sam probao cak i keramiku, tj dao sam polirat soferku u detailing radnji pa su mi to cudo stavili nakon poliranja jer je bilo u paketu. Znao sam da ce to stavit, mislio sam bit ce ok ipak je to profi radnja. Uzas zivi. Osim skakanja brisaca (cak sam i nove uzeo misleci da su stari gotovi), tu su i sljedeci problemi koje sam imao:

- Kad kiša pada i vozis preko tipa 70 na sat (kad bi zapravo taj premaz i trebao biti od koristi), desava se da svaki udarac kapi u staklo, tu kap razbije na hrpu manjih..zbog tog "beadinga" i onda imas prekrivenu sajbu sitnim kapima da nis ne vidis bez brisaca. (ovo sam imao samo sa keramikom, ne i rainx)
- kad brisaci rade, osim preskakanja tu je redovna pojava maglice ili haze iza svakog poteza brisaca pa se pri nocnoj voznji nista ne vidi (i sa keramikom i sa rainx)
- sa keramikom mi se staklo debelo debelo magli iz vana kad je hladno i kad je zrak vlazan

Jedini nacin da to govno skinem je bilo poliranje soferke, sto sam rucno radio u 4 navrata posto nemam stroj za to a nisam htio vise placati. Za micanje ovog repelenta koji nije keramika, alkoholni ocat na soferku i brisi, par puta. Moze i izopropilni alkohol.
  • Vozi: Octavia 3, 1.6 TDI

Van mreže BucaZapočeo temu

Odg: Repelent za soferku
« Odgovor #2 poslato: 08. Dec, 2022. 15:33 »
Leba ti kako si polirao toliko puta a da nisi dobio dioptriju???
  • Vozi: A7 octavia

Van mreže sale.kriminale

Odg: Repelent za soferku
« Odgovor #3 poslato: 09. Dec, 2022. 22:21 »
Pozdrav svima ! Čekajte da čujete moje osobno iskustvo. Taj Turtle Clearvue sam stavljao na sva stakla da vidim šta će da bude. Ima smisla stavljati ga samo na šoferku, na ostalim staklima se samo zadržavaju kapljice kiše i nema svrhe. Pre stavljanja tog sredstva, temeljno sam oprao staklo, uradio glinu i učinio ga dekontaminiranim. Nakon toga sam nanaeo sredstvo prema uputstvu. Ali .... očistio sam i metlice brisača vlažnom krpom pa sam sredstvo namazao i na metlice brisača (uzdužnim pokretom krpicom .. vrlo delikatno). Kapljice idu na gore uz staklo već od 60 km/h. Sredstvo obnavljam na dve do tri nedelje. Brisači nikada nisu zapinjali i preskakali. Ima mali "haze" (хејз) ali to u hodu nestaje i sve je OK. Tačno je da se donekle vide delovi kružnica što ih čine brisači na staklu, ali ... šta ima veze. Ako nećeš probleme, obnavljaj sredstvo. U suprotnom, moraš se skinuti sa toga, a to počinje tako što moraš priznati da imaš problem. Dobro reče tivan. Svaki razređivač bi trebao ukloniti taj silant: IPA, WD (baziran je na razređivaču), nekakav alkohol iz prodavnice, sirće možda (kiselina) .... Ko ne voli takve silante (repelante), a želi da bude frajer, može ponekad stakla preći glinom, održavati metlice brisača pri svakom pranju vozila, čistiti staklo pod brisačima pre upotrebe , itd.
  • Vozi: Dacia Logan



Pretraga foruma [Google]