Autor Tema: Senzor Kvaliteta Vazduha  (Pročitano 3725 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Senzor Kvaliteta Vazduha
« poslato: 27. Feb, 2023. 11:37 »
Otvaram zasebnu temu ako nekome zatreba.

Na dijagnostici sam video da prijavljuje problem ovog senzora jos kad sam kupio polovan auto.
Neki majstori su mi govorili da to redovno prijavljuje, da je otprilike neresivo, famozni Senzor Kakvoće Vazduha. Cak i kad kupis original, opet se pojavi.

Uglavnom, kako je bila korona i AliExpress nije radio bas dostavu za Srbiju, isti sam porucio u inostranstvo. Trebalo je vremena da stigne do mene, ali svakako klima je radila bez problema. I tako je taj senzor proveo mozda i god dana nemontiran do decembra ove godine, kada je zamenjen na autu.

Ali nije sve tako bajno. Ne samo da je greska ostala, vec su se pojavile i nove. Prijavljivao je recimo pritisak u sistemu klime. Cak i gresku da je klima prisilno iskljucena.
Uglavnom klima je dopunjena, greska ostala. Senzor pritiska zamenjen, greska ostala.
Na kraju sam iskljucio Senzor kvaliteta vazduha i ostala je samo ta greska, za senzor i kasnije se pojavila nova da isti nije prikjucen.
Vozio sam tako jos 2 nedelje, dok mi nije stigao novi senzor.

Review za taj prvi senzor su bili negativni, ne znam ni sto sam ga porucio, verovatno je u tom trenu samo taj mogao da se poruci. Za ovaj drugi je pozitivan review.

Cim je stigao drugi, montirao sam ga isti dan i naredna 3-4 dana koliko sam se vozikao (ne puno) nije se pojavila nova greska. Tako da se nadam da sam resio konacno taj problemcic.
Nisam testirao kako radi, tj nekim gasovima recimo da izazovem zatvaranje klapne, videcu da proverim preko vcds-a kad radi u kom rezimu.

Uglavnom, ako nekome treba, ovo je taj drugi koji radi.
https://www.aliexpress.com/item/1005001549179440.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.45d4582fGxT7wa

Zamena je jednostavna:
1. Otvori se hauba
2. Skinu se metalni osiguraci sa plasticne maske ispod brisaca, i to samo na suvozackog strani. Ima ih dva, koji se samo svuku.
3. Skine se poklopac za dolivanje tecnosti za pranje stakla. Samo se povuce ceo plavi cep, ne samo samo poklopac.
4. Podigne se plastika da moze da se zavuce ruka, ne moraju da se skidaju ili pomeraju brisaci.
5. Podigne se mali osigurac na senzory i senzor se svuce sa nosaca. Senzor stoji naopacke u odnosu kako je prikazano na slikama koje sam okacio, tako da je osigurac ispod, pa ga treba napipati prstom.
6. Kad je senzor slobodan, otkaci se konektor sa senzora. (Koraci 5 i 6 mogu i obrnutim redosledom, kako je kome lakse)
7. Novi senzor se montira obrnutim redosledom

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #1 poslato: 27. Feb, 2023. 14:52 »
Imao sam isti problem na s3 sa tim senzorom, stavim drugi opet greska. Kada sam ocistio dzek i instalaciju oko njega nije se vise nikad vratila.

I dalje ne znam za sta sluzi ali nerviralo me da ima bilo koja greska u autu  :))
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #2 poslato: 27. Feb, 2023. 18:58 »
Bas to, svetli bezveze. Vidis moge i dzek da je, ali majstor bacio stari.

Senzor detektuje gasove u vazduhu i zatvara klapnu za dovod vazduha spolja.
Ne znam da li cak i na panelu klime upali lampicu za recirkulaciju vazduha u kabini.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #3 poslato: 27. Feb, 2023. 21:10 »
Meni je prijavljivao samo na dijagnostici na tabli nista ali opet nervira. Ali dobro je da se zna sluzice nekom, tad kad sam gledao po stranim forumima uobicajen problem kod vag grupacije.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #4 poslato: 27. Feb, 2023. 21:53 »
I meni samo na dijagnostici, ali nervira.
Posluzice nekom mozda, da.

Na mreži wkobre

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #5 poslato: 01. Mar, 2023. 09:53 »
Neverovatno da se pojavio post o ovome baš u trenutku kada sam hteo da se pozabavim ovim problemom.  :bravo:
Ovakve "sitnice" uzimam u Austriji i cene su sledeće: za ovakav (ili sličan) Kineski tamo traže 55e, zamenski proizveden u Nemačkoj 72e, dok je OEM 110e.
Iskreno ne škrtarim na delovima, ali mi je ovo potpuno nebitno i planirao sam da kupim najjeftiniji čisto eto da sve funkcioniše kako bi trebalo.
Ova cena sa AliExpress-a je stvarno smešna i ako završava posao odmah ću 2 da uzmem pa neka stoji.
Samo da potvrdim u pitanju je Superb mk3? I koliko se realno čeka dok stigne do nas (to mi je u suštini i nebitno, strpljiv sam, ali možda nekoga zanima) ?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #6 poslato: 01. Mar, 2023. 14:49 »
Jeste, za Superb MK3, a 2 meseca sam cekao deo da stigne.
Samo nemoj porucivati 2 odjednom, vec jedan po jedan.

Za sada radi, probacu da se zabijem iza nekog autobusa ili dim cigare da dunem da vidim jel zatvara klapnu, nego nisam pusac, jbg. Treba ja mislim nekih 10-15s da  bi reagovao.

Na mreži Buca Skoda Mladenovac

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #7 poslato: 01. Mar, 2023. 14:56 »
Probaj dezodorans mozda reaguje i na to.
  • Vozi: Octavia 1.9 tdi 90 + ČIP 125KS !

Na mreži wkobre

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #8 poslato: 01. Mar, 2023. 15:55 »
Samo nemoj porucivati 2 odjednom, vec jedan po jedan.

Zbog carine ili?

Ja sam provalio da je riknuo tako što imamo divan deo ovde u Zemunu, gde se cigani greju na zapaljene gume, kablove i slično. I tako dok sam prolazio vidim ulazi smrad u auto. Kasnije dijagnostika potvrdi. Inače imam onaj filter sa aktivnim ugljem, džabe to  :))
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #9 poslato: 01. Mar, 2023. 19:43 »
Nema tog uglja to da filtrira.

Ne moze fizicko lice da uveze nista po 2 komada, smatraju da je za dalju prodaju, a to nije dozvoljeno fizickim licima.
Mozes 2 razlicita artikla.
Jer, sta ce ti 2? Da prodas.
Moze samo za sopstvenu upotrebu.
Meni za neki deo Fedex trazio kopiju saobracajne, ali sam ih ja nesto cimao i carinik se nadrndao. Poseban slucaj. :)

Za sada greske nema. Jedino ako ga kinezi nisu napravili da non stop prijavljuje da je vazduh cist, eto to jos nisam proverio.
Generalno nisam osetio mirise spolja, ali nije ni da sam se puno vozio.
Feedback na Aliju kaze da funkcionise kako treba.

Na mreži wkobre

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #10 poslato: 02. Mar, 2023. 12:46 »
Jasno, hvala na objašnjenju.

Potpuno sam zaboravio, drugar je imao sličnu priču oko kopije saobraćajne i maltretiranja sa carinom, da li je beše bio u pitanju naslon za ruku ili LED H7 sijalica..ne mogu baš tačno da se setim.

Ništa,onda jedan komad pa nek traje koliko traje  bravo2
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži wkobre

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #11 poslato: 02. Mar, 2023. 13:17 »
Odmah mali update: rok pošiljke 11 dana (ili refundacija).
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži bog_daaan

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #12 poslato: 02. Mar, 2023. 19:50 »
Jel bi senzor iz naslova trebalo da radi tako da nijedan deo zagadjenog vazduha od spolja ne ubacuje, posto se meni desi da udjem u tunel u kome je zagadjenje od izduvnih gasova npr, i osetim u autu na trenutak da je uvukla ventilacija izduvne gasove, sada ne znam jel zatvori klapnu u medjuvremenu ili ne ali ne upali automatski recirkulaciju..?
Škoda Octavia mk3 fl iz potpisa je u pitanju
  • Vozi: Škoda Octavia Mk3 facelift, 2.0TDI 150hp DSG

Na mreži BingodaltonZapočeo temu

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #13 poslato: 02. Mar, 2023. 22:14 »
Treba nakon nekog vremena da zatvori klapnu (ako se dobro secam 10-15s), ali ne znam da li se upali indikator recirkulacije. :(

Na mreži wkobre

Odg: Senzor Kvaliteta Vazduha
« Odgovor #14 poslato: 03. Mar, 2023. 10:03 »
Odmah mali update: rok pošiljke 11 dana (ili refundacija).

I deo je poslat.  :bravo:
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K



Pretraga foruma [Google]