Autor Tema: pomoc fabija 1.2 htp  (Pročitano 1545 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Templar1978Započeo temu

pomoc fabija 1.2 htp
« poslato: 01. Apr, 2023. 13:04 »
Ljudi mozeli neko koretno da me uputi sta je kvar kod moje skode (fabija 1.2 htp 2008 god).Trazio sam po forum odgovor nisam nista kokretno pronasao,samo je bilo slicno.
Problem je sledeci:
Prilkom paljenja auto mi upali iz prve ali podigne obraje 1100 pa ga spusti na 800,pa hoce da se ugasi,puca kaoda smesu neregulise dobro(presisa)da bi mi se nomalizovao ler drzim na gas pa ga pusti sve dotle dok nevrati na normlan rad.A jos cudnije sto se to desava kad je temp.spoljna preko 20 stepeni (kad stoji na sunce ).A kad je -5 do 20 c sve je normalno.U nju je ugradjen plin koji trenutno neradi zbog komp (tako kaze majstor crkava,i stvarno brljavi,sam pali gasi plin) Neverujem da plin zeza jer me je to zezalo i prsle godine.
Molim za pomoc i savet (majstorima nista neverujem).
  • Vozi: Fabia

Van mreže bgdvinko

Odg: pomoc fabija 1.2 htp
« Odgovor #1 poslato: 03. Apr, 2023. 10:59 »
Moras najpre zakaciti na dijagnostiku da vidis prijavljiva li sta, ako ti vec nije upalila cek engin, onu ikonicu kao cesmica.
Mogao bi i da ocistis senzor bregaste-radilice, pristupacan ti je i tu je pokraj bobina i svecica, znaci dok dignes haubu odmah je odozgo na motoru do akumulatora a do trece bobine pa malo iznad. Nista neskidas dodatno samo inbus kljucic i odvrni jedan sraf koji ga drzi i polako izvuci na gore. Ide lako, predhodno skini konektor. Ocisti ga lepo i izbrisi i vrati nazad i kad budes vracao konektor dobro bi ga bilo malo posprejati sa nekim kontakt sprejem za elektroniku. Ovo samo za pocetak.
Kasnije obavezno zakaci negde na dijagnostiku da vidis jeli bila prijavita koja greska pa ako je bila obrisi je.
  • Vozi: Skoda fabia 1.2 htp 2007

Van mreže mijodrag

Odg: pomoc fabija 1.2 htp
« Odgovor #2 poslato: 09. Nov, 2023. 06:17 »
Ja imam isti problem. Šta si uradio?
  • Vozi: skoda fabia 1.2htp 2007

Van mreže Templar1978Započeo temu

Odg: pomoc fabija 1.2 htp
« Odgovor #3 poslato: 14. Nov, 2023. 19:10 »
Konacno problem resen!Lanac sam zamenio,posto je bio istegljen.Sad radi mnogo bolje!
  • Vozi: Fabia



Pretraga foruma [Google]