Autor Tema: Drzac za telefon  (Pročitano 2578 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Drzac za telefon
« poslato: 21. Maj, 2023. 13:45 »
Pozdrav ljudi,
Mozda mi u ovlascenom salonu nisu dali tacnu informaciju ali navodno skoda nema u ponudi drzac za telefon.
Ako je to tako, molim za info kako ste resili ovo i koji drzac ste postavili i gde u Kamiqu.
Hvala unapred,
Nenad
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #1 poslato: 21. Maj, 2023. 16:39 »
Pa cemu drzac. Spojis telefon na multimediju. I koristis ga. Kabal u usb. Telefon ispod naslona ili gdje hoces. Radi posao
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #2 poslato: 21. Maj, 2023. 17:01 »
Postoji i upgrade, wireless adapter na koji se poveže telefon i onda ne mora ni kabl. Ako se insistira na držaču, ja bih se za tako nešto uputio na AliExpress.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #3 poslato: 21. Maj, 2023. 17:10 »
Ja sam uzeo autokit. Dobio android multimedia na ekranu. Prezadovoljan sam kako to radi.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #4 poslato: 24. Maj, 2023. 18:41 »
Slazem se za njegovu multimediju, zavrsava ona posao ali nekad mi znaci i da je telefon na drzacu.
E sad ovo sto rece wkobre za aliexpress, da ali koji, jer ne bih da ga kacim na staklo a opet ne bih na ove resetke od klime.
Tako da obrni okrenu najbolje da stoji ispod naslona i da se koristi multimedija.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #5 poslato: 24. Maj, 2023. 19:19 »
Sam si sebi odgovorio :)))
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #6 poslato: 26. Avg, 2023. 22:21 »
Pozdrav ljudi jos jednom,

Moram ipak da se vratim na ovu temu, jer maaaalo me navigacija na multimediji koja je dostupna kada telefon povezem preko usb kabla nervira.
Vrlo prosto, nekad ta konekcija preko USB kabla radi i onda nema problema ali u 90% on gubi konekciju i stalno mi javlja postoji prekid i diskonektuje telefon, fakticki neupotrebljivo je.
Zahvaljujem se i clanu foruma Hirugu sa predlogom Autokita, ali em toliko ulaganje em dodatni uredjaji jednostavno ne mogu :)
Sada kada smo išli do Grčke, u nekim trenucima kada mi je trebala navigacija bukvalno mi je telefon bio na kolenu i tako sam pratio mape što je sa aspekta bezbednosti van svake pameti.
Obrni okreni ja se opet vracam na to da li neko koristi dobar Drzac za telefon a da se pri tom ne štete ona krilca za ulaz/izlaz vazduha. One varijante koje se kače na staklo su mi malo demode :)

Molim isto za vaša iskustva šta radite kada koristite navigaciju i da li iko koristi držač za telefon i da li može da pošalje kako mu to izgleda u kolima?

Hvala unapred.
Nenad
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži Zdushan

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #7 poslato: 26. Avg, 2023. 22:28 »
Ako,nije do kabla, promeni telefon, dzek ti ne valja

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #8 poslato: 26. Avg, 2023. 22:34 »
Ma kakav telefon
Ni meni to me radi. Bio u skodi. Kaze treba orginal kabl. Odem kupim orginal kabl i opet puca konekcija. A dosta se ljudi zali na to. Jednostavno nije to to... Nesto je do auta.

Evo dobre igracke.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €42.08  58%OFF | CarlinKit 4.0 Wireless Android Auto Adapter 3.0 Wireless Apple CarPlay Ai Box USB Dongle For Audi VW Benz Kia Honda Toyota Ford
https://a.aliexpress.com/_mLCYUtu
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži wkobre

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #9 poslato: 26. Avg, 2023. 23:05 »
Kaze treba orginal kabl. Odem kupim orginal kabl i opet puca konekcija.
Tako je bilo i kod mene sa originalom. Mada moj telefon je osrednji, ništa posebno. Kupio sam ovaj kabl i od tada je konekcija odlična.
https://gigatron.rs/usb-kablovi/hama-usb-kabl-tipc-15m-173636-119253
U pravu je @Zdushan da može biti problem i ulaz na telefonu. Da dodam, otkad mi se nadogradio android na verziju 12, grafika je postala nekako brljava/razmazana. Kada se priključi tuđi mob, opet je sve kako treba.
Tako da i za te prekide uzrok može biti telefon.
Takođe sam čuo da je Apple mnogo bolje optimizovan za ove VAG infotainment-e. Može li neko ko je prešao sa androida na iOS ovo da prokomentariše?
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #10 poslato: 26. Avg, 2023. 23:09 »
Pa iphone je isti ne mjenja se hardwere. Pa je lakše :) probacu nadjem taj kabl da testiram. Mada me sad boli uho da li bi i radilo. Pored boxa koji imam u autu :)
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020

Na mreži Vladapetr

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #11 poslato: 26. Avg, 2023. 23:28 »
Takođe sam čuo da je Apple mnogo bolje optimizovan za ove VAG infotainment-e. Može li neko ko je prešao sa androida na iOS ovo da prokomentariše?
Apple Car Play je klasu iznad Android Auta. Nema veze sa VAG, na sva 3 auta na kojima sam probao isto je: brže se povezuje, stabilnija je veza, grafika je bolja i sama aplikacija radi lepše. Ima nekih tipično Apple-ovskih drkanja i ograničenja, ali sve ukupno radi mnogo bolje.

@radoszver
kvalitetan držač koji se kači na rešetke ventilacije je sasvim ok rešenje i ne znam zašto od njega bežiš. Probao sam 2-3 različita na prethodnim vozilima, rade posao a da oštetiš krilca ventilacije zaista ne znam kako bi mogao.
Poenta je da ćeš, ako telefon budeš koristio za navigaciju, ponekad imati potrebu i da puniš taj telefon dok radi navigacija. A tad se prilično zagreje, ako je vidljiv sa šoferke onda se baš usija. Kad je postavljen na ventilaciju onda se lepo hladi i nemaš problema.

Suma sumarum, postoje 3 opcije: na šoferci (ružno), na ventilaciji ili da ga zalepiš negde na tabli. Rešenje se samo nameće
« Poslednja izmena: 26. Avg, 2023. 23:34 Vladapetr »
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #12 poslato: 27. Avg, 2023. 11:36 »
Hvala momci na brzim odgovorima.
Ima li ovaj kabl za iphone?
Malo mi je neracionalnk menjati telefon a siguran sam da konekcije pucaju zbog kabla.
Ovo resenje sto je Hirurg predlozii mislim da je dobro, ali jednostavno pored 17 uredjaja ne mogu jos jedan da mi bude ukljucen u kolima.
Sto se tice drzaca imao sam jedan koji mi je polomio ta krilca na fabiji i od toga sada prezam da bilo sta uglavljujem na otvore ventilacije sto je iskreno slazem se idealno mesto zbog hladjenja.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži Vladapetr

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #13 poslato: 27. Avg, 2023. 11:57 »
Polomiće ako se stalak drži samo za krilca. Npr ovakva varijanta bi mogla da polomi, jer je sva težina na jednom krilcu.



Zato uzmeš neki ovakav, koji se oslanja na nogice koje postaviš na tvrdi deo ispod otvora za ventilaciju. Onda nema problema:



Slike su tu ilustracije radi, da skapiraš na šta mislim. Može se naći i bolji (čvršći) stalak sa ovakvim prihvatom.

Dobar kabal za iPhone (usb-lighting) sam uzeo u Gigatronu, gledaj da ima oznaku da je data kabal i podržava veću struju punjenja. Tada su po pravilu manje osetljivi na prekid konekcije
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže hirurg

Odg: Drzac za telefon
« Odgovor #14 poslato: 27. Avg, 2023. 12:00 »
Ovaj uredjaj sto sam ti predložio je jako malih dimenzija. Kod mene stoji u pretincu ispred menjaca (pepeljara mjesto) tako reci neprimetan! Spaja se na auto preko USB.
  • Vozi: Skoda Karoq Style Plus 1.6TDI 2020



Pretraga foruma [Google]