Pretraga foruma [Google]


Autor Tema: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema  (Pročitano 7713 puta)

0 članova i 25 gostiju pregledaju ovu temu.

Na mreži observer

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #75 poslato: 08. Sep, 2023. 13:11 »
Motor koji je inače solidno projektovan, upropašten je kvazi-ekološkim zajebancijama. Da se razumemo, ja sam prilično levo orijentisan i ekološki osvešten, volim planetu, floru i faunu ali ciljanje na automobile kao glavne zagađivače je proseravanje.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Van mreže Vladapetr

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #76 poslato: 08. Sep, 2023. 13:15 »
Drugim rečima: volim ekologiju, ali kada se rešava preko tuđe grbače  bravo2
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži observer

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #77 poslato: 08. Sep, 2023. 14:12 »
Pa vidi, na ličnom planu, nikad nisam imao auto koji troši preko 6 litara, vodim računa da minimalno proizvodim smeća i slično. Živim u minimalnom broju kvadrata (30 po osobi) gde mi treba zaista minimum energije za grejanje (račun za struju nikad preko 1500-2000 din). Klima uređaj ne koristim. U životu nisam posekao zeleno (živo) drvo (samo osušena stabla). Od mene kao pojedinca dovoljno.
A na globalnom nivou rešavanje problema zagađenja je jako daleko od automobila, čak i onih koji više troše.
« Poslednja izmena: 08. Sep, 2023. 14:18 observer »
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #78 poslato: 08. Sep, 2023. 14:22 »
Немам егзактне податке и истраживања, али постоје неке информације да аутомобили учествују само са неколико једноцифрених постотака у загађењу, тако да изгледа да се ова силна халабука диже да би неки много већи загађивачи полако пролазили испод радара.
Мислим да су међу највећим загађивачима, од оних који користе фосилна горива, са уделом од 50-60%, прекоокеански бродови који већински користе најпримитивније моторе, старе и по неколико десетина година, где се пичи и она стара ложа. И коме да падне на памет да тај сектор "екологизује"?!
Или можда да се путнички авиони "екологизују"?!
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži observer

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #79 poslato: 08. Sep, 2023. 14:30 »
Upravo to. Plus brzorastuće industrije u zemljama u razvoju koje pokušavaju da sustignu "zapad".
Ali su to sve previše osetljiva politička pitanja.
Lakše je izdrkavati se na autoindustriji i primoravati EU kupce da ta proseravanja plaćaju.
I to samo u EU. Takve stroge norme ne postoje ni u USA a o ostatku sveta da i ne govorim.
I sad ja treba sve to da iskijavam kroz DPF, Adblue i ostala nakalemljena sranja koja samo poskupljuju i nabavku i održavanje. Ma važi.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #80 poslato: 08. Sep, 2023. 14:38 »
До скора сам био убеђен да само дизелаши имају те уређаје и андрмоље са трословним скраћеницама (ЕГР, ДПФ, СЦП, ...) и те АдБлуове, међутим, пре једно месец дана сам узимао неки Винс препарат за чишћење система за гориво на својој Мериви бензинцу атмосферцу, према препоруци мајстора-пријатеља, и кад сам узео препарат на њему пише, поред осталог, и чишћење ЕГРа, питам у радњи продавца "какав ЕГР на бензинцу", а он каже "имају неки новији бензинци ЕГР, а на путу су и да њима стављају ДПФ и слично". Прво што сам помислио је "дизеле су с....ли сад ће и бензинце".  :(
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #81 poslato: 08. Sep, 2023. 14:40 »
Već postoji, samo se zove GPF.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #82 poslato: 08. Sep, 2023. 14:46 »
Али за сада, још увек, вероватно није широко распрострањено.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Na mreži wkobre

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #83 poslato: 08. Sep, 2023. 14:57 »
Navodno po zakonu u EU svaki benzinac ima GPF od 2016-e. Da li je to svuda prihvaćeno, pojma nemam. Kao ni da li ih ugrađuju u vozila koja se recimo kod nas prodaju..
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Na mreži zoranius

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #84 poslato: 08. Sep, 2023. 15:09 »
Pa vidi, na ličnom planu, nikad nisam imao auto koji troši preko 6 litara, vodim računa da minimalno proizvodim smeća i slično. Živim u minimalnom broju kvadrata (30 po osobi) gde mi treba zaista minimum energije za grejanje (račun za struju nikad preko 1500-2000 din). Klima uređaj ne koristim. U životu nisam posekao zeleno (živo) drvo (samo osušena stabla). Od mene kao pojedinca dovoljno.
A na globalnom nivou rešavanje problema zagađenja je jako daleko od automobila, čak i onih koji više troše.
Na šta se greješ i šta koristiš od električnih aparata kada ti je račun za struju 1500-2000din pri čemu 30m2 po članu domaćinstva uopšte nije malo. Pitam te jer mi ni van zimske sezone ne možemo da prođemo ispod 4000 a 2 bojlera i mašine za veš, sudove uključujemo samo noću.
  • Vozi: Superb 2.0TDI Ambition +

Na mreži observer

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #85 poslato: 08. Sep, 2023. 15:59 »
Grejanje je centralno (ali sam uzeo primer vikendice koja je isto 60m2) gde je račun zimi takođe ispod 2000 a grejanje na struju ali se greje samo 20m2 i to ne svaki dan. Nemam mašinu za sudove a mašina za veš se uključi recimo 2x mesečno. Nema male dece pa je moguće tako. Ne propovedam da svako može tako nego ilustrujem svoj slučaj, tj. da sam ja stvarno dao svoj maksimum i da teško mogu bolje od toga.
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži observer

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #86 poslato: 08. Sep, 2023. 16:03 »
Navodno po zakonu u EU svaki benzinac ima GPF od 2016-e. Da li je to svuda prihvaćeno, pojma nemam. Kao ni da li ih ugrađuju u vozila koja se recimo kod nas prodaju..

Ima i kod nas. Npr. Golf je kod nas sa GPF od restajlinga sedmice, od juna 2017. Provukao sam se za dlaku (ali sam znao za foru pa sam namerno požurio kupovinu)
  • Vozi: VW Golf 7 1.2 TSI Trendline 2017

Na mreži maradonaZapočeo temu

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #87 poslato: 08. Sep, 2023. 21:15 »
Na šta se greješ i šta koristiš od električnih aparata kada ti je račun za struju 1500-2000din pri čemu 30m2 po članu domaćinstva uopšte nije malo. Pitam te jer mi ni van zimske sezone ne možemo da prođemo ispod 4000 a 2 bojlera i mašine za veš, sudove uključujemo samo noću.
Zimi mesečno plaćamo skoro 20.000din struju, jer je po nekoj skupljoj tarifi, ali sumnjam da bi i po normalnoj spustili ispod 6-7.
  • Vozi: Škoda Superb 3 140KW TDI DSG

Van mreže Vladapetr

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #88 poslato: 08. Sep, 2023. 23:20 »
Mantra koja se stalno ponavlja je da neko drnda automobile zbog ekologije, kao da su najveći zagađivači. To bukvalno nikad niko i nigde nije izgovorio.
Jeste, brodovi mnogo zagađuju ali kreću se morem a tamo jelte niko ne živi.
Velike fabrike zagađivači su van urbanih naselja, one koje jesu u urbanim delovima - imaju filtera i prečišćivača koliko ti volja. Drugar mi živi u Austriji, u neposrednoj blizini OMV rafinerije, i ne može da veruje kako mi Xiaomi prečišćivač vazduha zimi zakucava na preko 200 kad otvorim terasu (Novi Beograd). Slao sam mu slike, njemu ne pamti da je ušao u crveno.

Grejanje je u civilizovanom svetu takođe “privedeno kulturi”, dakle i taj su izvor zagađenja sveli na minimum. Ostala su motorna vozila. Kod zagađenja koje stvaraju vozila nije problem u tome koliki je to procenat od ukupnog svetskog zagađenja, problem je što zagađuju direkt-turbo-injektion ispod naših noseva, tamo gde živimo i radimo. Prosto mi je neverovatno da to nije očigledno
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Na mreži wkobre

Odg: Kupovina Škode Superb 3 - Dilema
« Odgovor #89 poslato: 08. Sep, 2023. 23:35 »
Druže, mi sr**e u reku nismo sveli na minimum  =))
Ali si u suštini u pravu  :(
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K