Autor Tema: Benzinac 1.0 akumulator  (Pročitano 1386 puta)

Remark78 i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Benzinac 1.0 akumulator
« poslato: 19. Maj, 2024. 16:51 »
Pozdrav ljudi,
Izvinjavam se ako je bilo u drugim temama rec o akumulatoru ali jutros mi je na kamiqu prestao sa radom akumulator koji sam dobio pri kupovini u ovlascenom servisu(avgust 2021)
Jel znate proceduru da li moram da ga menjam u ovlascenom ili mogu i sam i da li neko zna da li podleze garanciji (fabricka garancija na vozilo 4 god)
I da koji akumulator ide u njega 1.0 benzinac 81KS
Hvala unapred
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže fobia24

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #1 poslato: 19. Maj, 2024. 17:27 »
Za akumulator ne vazi produzena garancija. Kako je crkao? Jel redovno vozen auto? Mozda moze da se dopuni samo.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #2 poslato: 19. Maj, 2024. 17:34 »
Uredno sve vozeno, sinoc uredno parkirao nikakve naznake ni najmanje nije pokazivao da bi mi neku sumnju stvorio.
Jutros da upalim samo vergla, upalio ga na kablove provozao pola sata i nista. Upalio na kablove ponovo provozao pola sata i opet nista.
Nerealno mi je da me je tako izdao jos u nedelju jutro a ja na put trebao da krenem.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Na mreži zzeelljjkkoo

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #3 poslato: 19. Maj, 2024. 20:33 »
Без обзира на све, ипак оди до куће где си га купио па пробај да рекламираш у гаранцији.
  • Vozi: Fabia IV 1.0 MPI 80ks Ambition 2023

Van mreže Fbia

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #4 poslato: 20. Maj, 2024. 10:17 »
Ti vozis Kamika 1.0 tsi od 110 KS a ne 81 KS kao sto si napisao, razumem greska u kucanju.
Posto imam isti motor napisi, molim te, koliko si presao, da li je uglavnom bila gradska voznja, da li si redovno koristio start-stop (SS) sistem, da li ti se akumulator ranije praznio. Da li ti je pred ovaj dogadjaj praznjenja bila uglavnom gradska voznja a da se SS u poslednje vreme uopste nije ukljucivao. Napisi ovo pa da komentarisemo.
Inace tvoj akumulator nema jos 3 godine a kao sto znas neki akumulatori imaju fabricku garanciju 3 godine. Dakle obavezno konsultuj servis a ja bih bas kontaktirao Auto-Cacak.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Na mreži Remark78

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #5 poslato: 20. Maj, 2024. 10:25 »
Ako vergla nije crkao akumulator. Ljudi često ovo brkaju.. To što vergla, a neće da upali je neki drugi problem jer da je do akumulatora ne bi ni verglao.

Ili nam nisi dobro opisao situaciju, mada čudno je što na kablove ipak upali..
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #6 poslato: 22. Maj, 2024. 08:40 »
Hvala momci na odgovorima, i da izvinjavam se na gresci 110KS je u pitanju.
80% je gradska voznja, i od avgusta 2021 do sada sam presao 55000 km i u voznji mi je uvek aktiviran startstop sistem. Pazite nikad nikakvu naznaku auto nije ukazivao da eto tek tako jedno jutro nece da se upali. Palio je do subote uvece lagano bez ikakvih problema.E sad to verglanje, dam kontakt probam da upalim zavergla sekund vidim da to nije to i prestanem, a kad sam ga povezao na kablove upali istog sekunda.
Konsultujuci AutoCacak rekli su mi da je i akumulator u garanciji 4god ili 120.000 sto je sjajna vest odvezao sam ga u ovlasceni servis na dijagnostiku i sad cekam da se momci jave. Ocekujem danas odgovor pa cemo videti.
Jedna digresija a to je nesto sto zaista nisam razmatrao pri kupovini a to je zna li neko koja je politika kuce tj skode da li i od cega zavisi da li ce vlasnici automobila koji su vozilo kupili u ovlascenom salonu dobiti zamensko vozilo dok je auto na servisu?
Hvala jos jednom na pomoci i savetima!
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Fbia

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #7 poslato: 22. Maj, 2024. 14:02 »
Super za garanciju od 4 godine za akumulator. Nadam se da je i kod mene isti slucaj.
Kada akumulator "pocne da crkava" ili kada negde gubi struju kad motor ne radi,  u tom slucaju, to se odrazi na start-stop sistem odnosno SS prestane da iskljucuje motor jer elektronika tako stiti akumulator od dodatnog praznjenja (naravno sve ovo pod uslovom da SS sistem nije iskljucen-deaktiviran). Ako ti je SS radio poslednjih dana uobicajneo onda problem koji imas nije do akumulatora. Zato sam te sve to pitao u predhodnom postu. Sto se tice zamenskog vozila u Skodi nemam pojma sta praktikuju i nadam se da necu to iskusiti. Kod predhodnih automobila u ovlascenim servisim nisu davali zamensko vozilo pa cak i za sitnije stvari nisu izlazili u susret (naprimer prevoz od servisa do stanice i slicno).
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #8 poslato: 22. Maj, 2024. 14:47 »
Da da, sto se tice garancije tu je stvarno sve ok, ali ljudi drugi problem se javlja. Nema cela skoda nov akumulator! Ceka se iz fabrike i to ce trajati kako kazu minimum dve nedelje. Trenutno traze resenje i jesu korektni ali korisnicko iskustvo, pa ne znam sta da kazem. Veliki minus.
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže fobia24

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #9 poslato: 22. Maj, 2024. 17:39 »
To je sramota uvoznika za Srbiju koja se nije promenila vec par godina kada je Munja imao isti problem cekanja. Porse Slovenija ima u centralnom magacinu maltane svaki deo, pa i vodenu pumpu i ceka se samo 1 radni dan da stigne. Da je skoda ozbiljnija trebala bi da sankcionise uvoznika za Srbiju za takvo poslovanje. Oni nemaju ni osnovne potrosne delove na stanju, vec sve narucuju jer ih ne dotice to sto stranka ceka.

Na mreži Vladapetr

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #10 poslato: 23. Maj, 2024. 08:12 »
Sramotno, nemam reči. Slično iskustvo sam imao, vidim da i dalje piče po svom. Sa ovakvim pristupom je obesmišljena kupovina novog auta.
  • Vozi: Škoda Kodiag RS 2.0 TSI

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #11 poslato: 23. Maj, 2024. 10:07 »
I dalje nemaju resenja.
Sramno!
Ono sto zaista zelim da naglasim jeste da naravno da ovaj forum prate i zaposleni u ovlascenim salonima i neka vide nezadovoljstvo korisnika, ali podatak da svima nama koji imamo auto starosti oko 2-3 godine auto tek tako moze da stane i da konkretno u mom slucaju akumulatora na stanju nema i da smo bez auta dve nedelje bez resenja i obaveze zamenskog auta je sjajna poruka za sve potencijalne kupce nove skode koliko je ovo neozbiljno neodgovorno i neprofesionalno.
Stamota!
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže radoszverZapočeo temu

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #12 poslato: 23. Maj, 2024. 10:35 »
Evo nove informacije :
Zamenice moj akumulator nekim polovnim zamenskim koji sad moraju prvo da dopune.
U nov auto stavljaju ko zna sta, kako bi premostio 2 nedelje dok mi ne stigne nov iz Ceske.
Sjajno!
  • Vozi: Kamiq 2021, 1.0 tsi, 81kW, ambition plus, Velvet Red

Van mreže Fbia

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #13 poslato: 23. Maj, 2024. 14:23 »
Meni nije sasvim jasno, da li ti je start-stop sistem radio normalno poslednjih par dana pre problema?
Ako je SS radio normalno, auto ti verglao sa originalnim akumulatorom, kako objasnjavaju da ti ne valja originalni akumulator? Da li su ga testirali, merili napon... Napisi radi naseg iskustva sta su ti rekli.
Meni je neverevatno da nemaju na stanju veci broj identicnih rezervnih delova za sve modele Skode.
Pa Skoda prodaje najvise novih automobila u Srbiji i to godinama. Plus Auto Cacak je stara firma sa dobrim statusom kod Skode, sa velikim brojem ovlascenih servisa. Stvarno sramota! I zar u Srbiji nema identicnih akumulatora koji se ugradjuju u Skodama. Pa Skode su medju najcescim vozilima u Srbiji. Bruka za novine i televiziju.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?

Van mreže Fbia

Odg: Benzinac 1.0 akumulator
« Odgovor #14 poslato: 23. Maj, 2024. 14:31 »
I jos nesto da su ljudi iz ACacak minimalno ozbiljni i poslovni (jos uvek cu da se nadam da jesu) oni bi se oglasavali i na ovom forumu sto da pomognu vozacima sto da demantuju pogresne informacije i losu reklamu za sebe. Cini mi se da je ovaj forum prilicno posecen (puno pregleda a HVALA MODERATORU) i idealno mesto da AC pokaze svoj profesionalizam.
  • Vozi: Fabia 1.0 tsi, 110 ks?



Pretraga foruma [Google]