Autor Tema: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"  (Pročitano 245 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Predrag92Započeo temu

Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« poslato: 23. Maj, 2024. 00:48 »
Drage kolege, :)

Mučim muku da nadjem zamajac za svoju Oktaviu 2.0 TDI 150ks, DSG 2019.god. Nije u garanciji.

Na forumu nisam nasao informaciju o tome. Bar ne u prethodna dva meseca. Nema ga nigde na stanju, ako ne racunamo ovlasceni servis gde kosta 130.000 rsd i ceka se, jer ga ni oni nemaju na stanju (bar su mi tako rekli).

Da li mozda neko ima iskustva ili savet gde bi mogao da dodjem do zamajca?

Kao i da li ima neko mozda iskustva sa "Podaci o voznji" ili na engleskom "Journey info" na instrumental tabli? (Pokusacu da stavim sliku da vidite na sta mislim, slika je sa neta). Nestali su mi i ne znam kako mogu opet da dodjem do toga, izbacuje mi samo sat sada.

Ostavio sam auto u servisu u kom su mi rekli da mogu da nabave zamajac, da bi me sutradan zvali i rekli da ipak njihov dobavljac nema na stanju. Po njihovim recima nisu skidali kleme, niti su ga rastavljali, sem sto su ga upalili i prevezili na parking. Nakon tog bezuspesnog poteza da mi urade zamajac, gubim tu mogucnost i vise mi ne izbacuje kada ugasim auto Podatke o voznji/Journey info(koliko dugo vremena sam vozio auto, koliko sam presao, koliko sam goriva potrosio, prosek brzine).

Hvala unapred i izvinite na duzem postu.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Na mreži sebekkg

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #1 poslato: 23. Maj, 2024. 03:53 »
Drage kolege, :)

Mučim muku da nadjem zamajac za svoju Oktaviu 2.0 TDI 150ks, DSG 2019.god. Nije u garanciji.

Na forumu nisam nasao informaciju o tome. Bar ne u prethodna dva meseca. Nema ga nigde na stanju, ako ne racunamo ovlasceni servis gde kosta 130.000 rsd i ceka se, jer ga ni oni nemaju na stanju (bar su mi tako rekli).

Da li mozda neko ima iskustva ili savet gde bi mogao da dodjem do zamajca?

Kao i da li ima neko mozda iskustva sa "Podaci o voznji" ili na engleskom "Journey info" na instrumental tabli? (Pokusacu da stavim sliku da vidite na sta mislim, slika je sa neta). Nestali su mi i ne znam kako mogu opet da dodjem do toga, izbacuje mi samo sat sada.

Ostavio sam auto u servisu u kom su mi rekli da mogu da nabave zamajac, da bi me sutradan zvali i rekli da ipak njihov dobavljac nema na stanju. Po njihovim recima nisu skidali kleme, niti su ga rastavljali, sem sto su ga upalili i prevezili na parking. Nakon tog bezuspesnog poteza da mi urade zamajac, gubim tu mogucnost i vise mi ne izbacuje kada ugasim auto Podatke o voznji/Journey info(koliko dugo vremena sam vozio auto, koliko sam presao, koliko sam goriva potrosio, prosek brzine).

Hvala unapred i izvinite na duzem postu.

Koliko brzina ti ima menjač, 6 ili 7?

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #2 poslato: 23. Maj, 2024. 06:36 »
To sam propustio da napisem, 7 brzina ima.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Van mreže damirb08

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #3 poslato: 23. Maj, 2024. 12:27 »
Jesil ove podatke o vožnjiu probao nači u meniju - podaci o vozilu - podešavanje - instrumen tabla i onda zakačiš sve one stvari koje želiš da ti se prikažu) ?
  • Vozi: Octavia MK3 VRS

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #4 poslato: 23. Maj, 2024. 12:36 »
Jesil ove podatke o vožnjiu probao nači u meniju - podaci o vozilu - podešavanje - instrumen tabla i onda zakačiš sve one stvari koje želiš da ti se prikažu) ?

Proradilo je, ne znam kako. Opet mi izbacuje te informacije kada ugasim auto. Hvala.

Sada ostaje samo da resim zamajac, haha.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Van mreže damirb08

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #5 poslato: 23. Maj, 2024. 13:29 »
A koliko ti je vozilo preslo pa ti je zamajac stradao ? Kod mene je DSG pa da znam šta me čeka :)
  • Vozi: Octavia MK3 VRS

Na mreži wkobre

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #6 poslato: 23. Maj, 2024. 13:52 »
Probaj ovde: https://delovionline.rs/
Mora nalog da se napravi.
  • Vozi: Škoda Superb combi 2.0tdi 150hp L&K

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #7 poslato: 23. Maj, 2024. 15:43 »
A koliko ti je vozilo preslo pa ti je zamajac stradao ? Kod mene je DSG pa da znam šta me čeka :)

Kupio sam ga od firme, tako da je bas dobro vozen. Presao je 198.000 km. Mnogo ljudi sam kontaktirao i raznorazne informacije sam cuo za zamajc. Od toga da ti novi zamajci prelaze 300.000 km, do toga da redovno odlaze i pocinju da se cuju i na 150.000 km. Tako da ne znam sta da ti kazem. Ali ironija je da je Skoda najcesci auto i da nema delova. Kada kazem delova mislim na korpu, lamelu, zamajac za DSG. Čak ni taksisti ne mogu da nadju delove, pa se snalaze u inostranstvu. Pricam samo ono sto sam cuo i skupio informacije. Zato pitam ovde, mozda nego ima ideju.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Van mreže Remark78

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #8 poslato: 23. Maj, 2024. 15:45 »
A kako ti se manifestuje loš zamajac prilikom vožnje? Da li ti je neki kršten majstor potvrdio da je sigurno stradao plivajući zamajac?
  • Vozi: Škoda Oktavija 1.6 tdi 116ks 2018.

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #9 poslato: 23. Maj, 2024. 15:50 »
Probaj ovde: https://delovionline.rs/
Mora nalog da se napravi.

Hvala ti, probacu.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #10 poslato: 23. Maj, 2024. 16:00 »
A kako ti se manifestuje loš zamajac prilikom vožnje? Da li ti je neki kršten majstor potvrdio da je sigurno stradao plivajući zamajac?

Nema nikakve simptome u toku voznje, ne cimne kada ga upalis, ne cima kada menja brzine. Samo se bas cuje. Bio je jedno kod 4 majstora od toga dvojica rade u ovlascenom Skodinom servisu, svi su rekli da je zamajac na osnovu zvuka. I niko ne moze da nadje zamajac.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Na mreži sebekkg

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #11 poslato: 23. Maj, 2024. 16:07 »
Broj dela za luk-ov zamajac je 415 0872 09

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #12 poslato: 23. Maj, 2024. 17:07 »
Broj dela za luk-ov zamajac je 415 0872 09

Da, upoznat sam sa tim brojem zamajca, ali ga nema nigde na stanju. Bas sam dobijao ponude od majstora sa tom sifrom i kada pokusaju da ga naruce, nemaju ga na stanju.
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG

Na mreži sebekkg

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #13 poslato: 23. Maj, 2024. 18:32 »
Jesi pitqo one servise za automatske menjače? Da li i oni ne mogu da ga nabave?

Van mreže Predrag92Započeo temu

Odg: Zamajac za Oktaviu 2.0 TDI, DSG 2019. i "Podaci o voznji"
« Odgovor #14 poslato: 23. Maj, 2024. 18:35 »
Jesi pitqo one servise za automatske menjače? Da li i oni ne mogu da ga nabave?

Njih nisam pitao, da li imate neku preporuku?
  • Vozi: Skoda Oktavia 2.0 TDI DSG



Pretraga foruma [Google]